Geologický kurz 2A

Geologický kurz 2A

První říjnový den nás čekal přesun na školní chatu v Rokytnici n.J.

Během cesty jsme měli možnost obdivovat krasové útvary  Bozkovských jeskyní, včetně největšího podzemního jezera v Čechách. Více než neživé útvary, mnohé z nás , zaujali vrápenci, kteří se zde schovali před nadcházejícím zimním obdobím. Kolem oběda jsme dorazili na chatu a odpoledne jsme se začali věnovat geologii. První den nás čekal geocaching a vyzkoušeli jsme si hledání tzv. „kešek“. Večerní program byl ve znamení mineralogie. Přes deštivé úterní ráno se vydal směr Harrachov, kde jsme měli možnost obdivovat zručnost sklářů v místní sklárně a poté jsme navštívili hornické muzeum.  Přes nepřízeň počasí jsme nemohli vynechat Mumlavské vodopády a „obří hrnce“.

Podvečerní program jsme věnovali petrologii. Krakonoš se na nás asi zlobil, protože středeční počasí bylo ještě deštivější než to úterní.  Přesto jsme našli období, kdy déšť ustal, a mohli jsme vyrazit na orientační běh. Ukázalo se, že čtení v mapě pro některé z nás je poměrně problém. Nakonec jsme se všichni bez problémů ve správný čas opět sešli na chatě. Zbytek dne jsme věnovali samostudiu a přípravě na poznávačku. Čtvrtek dopoledne jsme všichni více či méně úspěšně splnili poznávačku a před polednem jsme mohli vyrazit směr hřebeny. Kopec na Dvoračky pořádně prověřil naše fyzické možnosti a vzhledem k mlhavému počasí jsme zvolili náhradní trasu pod Kotlem směrem na Dolní Mísečky a zpět na Dvoračky. V podvečer nás čekal už jenom test a balení. Pátek byl ve znamení úklidu a odjezdu směr Nymburk. Děkujeme všem účastníkům za pohodový kurz vyplněný geologií a pohybem v přírodě.                                                                                              Vyučující zeměpisu a biologie

Aktuální informace

24.04.2024

Beseda s absolventkou školy proběhne v Městské knihovně Nymburk 6. 6. 2024 od 17.30 hodin. Pozvánka...

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Josef Pýcha

Absolvoval v roce 1933.

Narodil se 23. 5. 1914 ve Strakách. Na reálce v Nymburce jej učil kreslení J. Vokálek a B. S. Urban.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Konference v Paříži

3. prosince 1903

Závěrečným zasedáním skončila mezinárodní zdravotnická konference v Paříži. Mj. přijala i společné dohody o opatřeních v boji proti moru, choleře a žluté zimnici.

Nejčtenější

24.04.2024

Celé čtvrteční dopoledne bude pro návštěvníky připraven ve škole i mimo ni doprovodný program mezinárodní konference Bohumil Hrabal neidylický. Pro návštěvníky konference, pro studenty naší školy i studenty z blízkých gymnázií se tak skýtá možnost podívat se na program, který si k výročí 110 let od narození pana spisovatele připravili žáci a učitelé naší školy!

 

 

celý článek
27.04.2024

I v roce 2024 se počet medailových zisků ze středočeské krajské přehlídky SOČ v Kutné Hoře pro naši školu dá označit jako "příval". Z 20členné výpravy odjíždělo s medailemi 14 našich soutěžících. Takový byl výsledek dlouhodobého úsilí našich nadaných studentů. Pět z nich jistě a další tři možná se proto vypraví na celostátní přehlídku SOČ 2024 do Pardubic. Soček se na krajské přehlídce obhajovalo celkem 85 a z toho 20 bylo z naší školy (tj. 24 %). Ta si počtem prací i medailí opět udržela postavení v SOČ úplně nejúspěšnější školy v celém kraji.

celý článek
30.04.2024

Slunečné, úterní ráno a vlastně celé dopoledne patřilo na naší škole poslednímu zvonění našich maturantů.

Jedná se letitou tradici loučení se studiem, pasováním septimánů a přísahou profesorů.

 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.