Mediální kurzy

Mediální kurzy

V květnu proběhly v terciích mediální kurzy. I v letošním školním roce se kurzy konaly ve škole a ne na chatách v Rokytnici. Přinášíme pohled na kurzy obou tříd v podání studentky Ester Novotné z tercie A a Lenky Štětkové a Martiny Šukové z tercie B. 



Mediální kurz tercie A

      Mediální kurz tercie A probíhal od 14. 5. do 18. 5. 2012 s naší profesorkou češtiny, paní Flesarovou. Byli jsme rozděleni do realizačních týmů, které měly za úkol vytvořit během těchto pěti dnů televizní zpravodajství, jedno vydání novin a rozhlasové vysílání.

     V pondělí jsme dostali několik pracovních listů, seznamovali jsme se s pojmem média a začali jsme s vymýšlením názvů pro svou televizi, rádio a noviny.

     Na úterý jsme měli naplánovaný výlet do liberecké zoo a do IQ parku. V IQ parku jsme si vyzkoušeli řadu zajímavých pokusů a na jejich základě natočili spoustu neobvyklých reportáží. V zoo byla ideální příležitost vytvořit anketu, ale i natočit různá videa.

     Ve středu jsme získali nové informace o hromadných sdělovacích prostředcích prostřednictvím dalších pracovních listů a ve zbytku dne jsme pracovali na svých „mediálních produktech“.

     Na čtvrtek nám paní profesorka zařídila zajímavou procházku po Nymburce s odborným výkladem pana místostarosty Fojtíka. Snad se nám podařilo jeho poutavé vyprávění přenést do našich studentských prací.

    V pátek ráno už jsme měli jen trochu času na doladění posledních detailů a v druhé polovině vyučování jsme si navzájem prezentovali výsledky práce jednotlivých skupin.

     Poděkovaní patří paní profesorce Flesarové, která s námi celý týden absolvovala a odborně nás vedla, paní profesorce Jeníkové, jež s námi jela jako doprovod do Liberce, a také starším spolužákům Bobanu Vrbíkovi a Ondrovi Hadáčkovi (5QA), kteří nám byli dva dny k dispozici, když jsme si nevěděli rady s technikou.

      Jsem ráda, že naše gymnázium mediální kurz organizuje. Na vlastní kůži jsem zažila nelehkou práci žurnalistů, kteří musí dennodenně vytvářet věcné, vtipné a poutavé zpravodajství. Práce ve skupinách také nebyla vždy lehká, ale nakonec jsme všechno zvládli, spoustu se toho naučili a užili jsme si i hodně legrace. Na mediální kurz budu ráda vzpomínat.

                                                                                                                             Ester Novotná, tercie A

 

Mediální kurz tercie B - výlet do Liberce

 

Dne 29. května se tercie B vydala do Liberce. Tento výlet proběhl za účelem natočení materiálů pro potřeby našeho mediálního kurzu. V Liberci jsme navštívili IQ park a zoologickou zahradu.

V IQ parku jsme si mohli prohlédnout mnoho zajímavých fyzikálních zařízení a hlavolamů, měli jsme možnost zkusit si moderovat počasí, stoupnout si před termokameru nebo si projít zrcadlový labyrint. Občerstvení nabízel Restaurant na konci vesmíru. Když majitelé restaurace přišli o všechny zásoby hranolek nebo hamburgerů, pokračovali jsme směr zoologická zahrada.

V ZOO jsme viděli různá exotická zvířata, například bílé tygry. Zvířata s naší kamerou bohužel moc nespolupracovala. Většinu času jsme však věnovali anketním otázkám, které jsme pokládali náhodným kolemjdoucím. V následujících dnech výsledky naší práce využijeme při tvorbě televizního zpravodajství, novin a rozhlasového vysílání.

Po celou dobu nás doprovázela paní profesorka Flesarová a paní profesorka Šádková.

Počasí nám přálo a všichni si z výletu přivezli nejen spoustu zajímavých videí, ale i mnoho zážitků.

                                                                                                                   Lenka Štětková a Martina Šuková

Aktuální informace

09.03.2026

pondělí 23. 3. od 17:00 hod:

  • 4A - uč. 7 - přízemí
  • 8OA - uč. 22 - přízemí
  • 8OB - č. 6 - přízemí
16.02.2026

Více informací u ředitelky: peckova@gym-nymburk.cz

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).

Významní absolventi

Ing. Jan Vlasák

Ing. Jan Vlasák (*30. 3. 1968), filmový scénograf, nositel několika Českých lvů, absolvoval nymburské gymnázium roku 1986.

Svět v roce založení školy

Řízení vzducholodi

12. listopad 1903

Francouz Henri Juillot podal nový důkaz o řiditelnosti vzducholodi:

Nejčtenější

16.02.2026

Šťastni zpět na kurzu

Po nepříjemné epidemii střevní chřipky jsme se rozjaření z příležitosti pro nové nezapomenutelné zážitky vrátili zpátky do Rokytnice. Zmíněná nákaza se bohužel projevila i na dvou předešlých kurzech, z nichž byl jeden dokonce zrušen. Tak jsme se napjatě obávali stejného rozsudku, ale nám se poštěstilo!

Nikdo z nás se na lyžák nemohl dočkat, neboť máme s krkonošskými horami spjato nespočet jak přátelských, tak sportovních vzpomínek. Nejsme jedinou třídou, pro kterou představoval rok bez tohoto kurzu málem hotová muka.

celý článek
18.02.2026

Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce představuje nové propagační video, které vzniklo jako unikátní studentský projekt. Zapomeňte na strojené záběry - toto je autentická prohlídka školy, kterou pro vás připravili ti, kteří ji znají nejlépe - naši studenti.

celý článek
08.03.2026

Po úspěšných předchozích ročnících vzájemných studentských výměn pokračuje spolupráce s naší partnerskou školou Lycée Henri Vincenot z burgundského Louhans i letos. V týdnu od 1. do 6. března naše gymnázium hostilo skupinu 20 francouzských studentů a 2 jejich učitele.

celý článek