Beseda s ředitelem humanitární organizace ADRA

Beseda s ředitelem humanitární organizace ADRA

19. 9. 2012 navštívil naše gymnázium pan Jan Bárta, aby pobesedoval se studenty sext, z nichž někteří již v loňském školním roce podpořili akci ADRY: Mince denně.

 

 

 

Vysvětlovali lidem, že stačí opravdu věnovat jen „malou minci“ denně a zkvalitní se tak například život lidí tzv. třetího světa; některým to může zachránit život… ADRA myslí i na naše domovy pro seniory a opuštěné staré lidi v nich a je mnoho dalších příkladů obětavé pomoci. (Bližší a podrobnější informace naleznete na stránkách www.adra.cz.)

Jednou z nejdůležitějších oblastí pomoci je právě školství; je třeba dát dětem šanci, aby se mohly rozvíjet ve vlastní zemi, aby mohly studovat a rozšiřovat osvětu dál.

Studenti zhlédli proto nejprve dokument o podpoře školství v Bangladéši a uvědomili si, že není všude samozřejmostí chodit do školy i kolik nadaných dětí zůstává ve světě vinou bídy a nezájmu vlády a bohatších států bez možnosti vzdělávání… Viděli jsme, jak se děti učí i na ulici, slyšeli jsme, jaká mají přání a jaká se jim líbí povolání.

Pan ředitel Bárta uvítal s nadšením názory studentů na možnost pomáhat druhým, když prohlašovali, že bychom měli pomáhat, že to má cenu a nesmírný význam i pro nás, ale rozhodně neodmítal ani názory oponentů a váhajících.

S organizací ADRA naše škola spolupracuje už více než 10 let a každoročně vychází „do ulic“ nejméně 8 studentů, kteří vysvětlují lidem důležitost humanitární pomoci a prodávají sbírkové předměty. V loňském školním roce se jejich působení proměnilo na diskusi se spoluobčany, kdy prostřednictvím letáčků, plakátků a přednesených vlastních názorů a poznatků získávali další dobrovolníky - dárce pro akci Mince denně a jiné projekty.

Začátkem října se chystáme se studenty opět pomáhat ADŘE a lidem, kteří naši pomoc potřebují.

Aktuální informace

06.09.2020

V rámci aktualizace údajů v Bakalářích se množí žádosti rodičů o zaslání ztracených přístupových údajů. Postupujte prosím takto, jiný  postup není z hlediska GDPR možný:

Celý článek
28.08.2020

V sekci "Studenti > Rozvrhy a suplování > Přehled rozvrhů" najdete rozvrhy na nový školní rok.

Významní absolventi

Mirek Smíšek

Mirek Smíšek (2. 2. 1925-19. 5. 2013), český rodák a světově proslulý keramik, studoval po krátký čas na (tehdy Reálném) Gymnáziu Nymburk.

Anketa

 
Vybíráme motto pro školní rok 2020-2021
Sokrates 22 %
Dalajláma 14 %
Konfucius 13 %
Les Brown 31 %
Stephen Hawking 14 %
Matka Tereza 7 %
Celkový počet hlasů: 464
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Hayova-Varillova smlouva

18. listopad 1903

Spojené státy a Panama uzavřely Hayovu-Varillovu smlouvu, který zaručila USA všechna práva ke stavbě, provozu a ochraně průplavu.

Nejčtenější

08.09.2020

Ve středu 2. 9. dopoledne připravil Studentský parlament na tartanovém hřišti na dvoře školy slavnostní vítání nových studentů ze tříd prima A, prima B a první A.

celý článek
16.09.2020

1PA dnes vyrazila s profesorkami Martínkovou a Krejčíkovou na adaptační kurz do Rokytnice. Po cestě děti navštívily skalní město Prachovské skály a odpoledne se vydaly na výlet s hravým programem.

celý článek
05.09.2020

V roce 2016 získalo naše gymnázium licenci na vytvoření centra pro poskytování Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu. Mezi první zájemce o absolvování bronzové úrovně patřily Jarča Mrázová a Eliška Prášilová. Tu se jim podařilo získat v roce 2017. V roce 2018 dokončily stříbrnou úroveň a letos na konci srpna splnily poslední krok, který jim scházel pro získání nejvyšší, tedy zlaté úrovně: čtyřdenní dobrodružnou expedici.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!