EKO den po francouzsku

EKO den po francouzsku

I v letošním roce jsme se s francouzštináři zapojili do projektového EKO dnu. Letošní zvolené téma „VODA“ jsme dovedli propojit s francouzštinou o to lépe, že nám francouzská ambasáda zapůjčila sérii fotografií francouzského fotografa Yann Arthus Bertranda s tématem voda. Vyzkoušeli jsme si i zajímavý pedagogický experiment, kdy jsme propojili dvě jazykové skupiny, žáky 3TA a 4KA. A jak to vše probíhalo a dopadlo?

V pátek se konal EKO den. První dvě hodiny jsme se my, francouzštinářská skupina spojila se skupinou z kvarty A. Tématem letošního EKO dne byla VODA. Nejprve jsme se rozdělili do skupin po 3-4ech lidech. Prvním úkolem bylo přiřadit názvy k různým obrázkům skupenství vody. Pak jsme měli vytvořit smysluplný příběh s použitím právě těchto obrázků.

Druhou hodinu jsme každá skupinka dostali velký plakát s fotografií od francouzského fotografa Yann Arthus-Bertranda, na kterých zachycuje vodu v různých podobách. Měli jsme k dispozici i text k danému obrázku. Díky němu jsme odpověděli na otázky a pak náš plakát představili všem ostatním. Pro mě, a doufám i pro ostatní to byla zajímavá hodina. Nejenom, že jsme si obohatili naší slovní zásobu o další slovíčka, ale zároveň jsme se i zamysleli nad problémy, které vznikají v jiných zemích například při znečištěné vodě.

Vendy Siblíková, 3TA

Na závěr se sluší poděkovat všem zúčastněným za aktivní spolupráci na netradiční hodině a speciální poděkování patří i francouzské ambasádě za zapůjčení výstavy fotografií, které si zájemci budou moci prohlédnout v prostorách školy v průběhu rodičovských schůzek, dne 19. 11.

Ke stažení
ikonaIl était une fois

Aktuální informace

06.09.2020

V rámci aktualizace údajů v Bakalářích se množí žádosti rodičů o zaslání ztracených přístupových údajů. Postupujte prosím takto, jiný  postup není z hlediska GDPR možný:

Celý článek
28.08.2020

V sekci "Studenti > Rozvrhy a suplování > Přehled rozvrhů" najdete rozvrhy na nový školní rok.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1923.

Narodil se 15. 2. 1905 v Mostě. Dětství prožil v Lounech. Studoval na reálce v Lounech a Nymburce, kde pracoval jeho otec jako strojvůdce.

Anketa

 
Vybíráme motto pro školní rok 2020-2021
Sokrates 22 %
Dalajláma 13 %
Konfucius 13 %
Les Brown 31 %
Stephen Hawking 14 %
Matka Tereza 7 %
Celkový počet hlasů: 471
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Krajinské výstavy

Červen 1903

Na počátku léta byly v Čechách zahájeny tři významné krajinské výstavy, jež měly představit příslušné kraje, jejich zvláštnosti v oblasti hospodářské, kulturní i společenské.

Nejčtenější

08.09.2020

Ve středu 2. 9. dopoledne připravil Studentský parlament na tartanovém hřišti na dvoře školy slavnostní vítání nových studentů ze tříd prima A, prima B a první A.

celý článek
16.09.2020

1PA dnes vyrazila s profesorkami Martínkovou a Krejčíkovou na adaptační kurz do Rokytnice. Po cestě děti navštívily skalní město Prachovské skály a odpoledne se vydaly na výlet s hravým programem.

celý článek
05.09.2020

V roce 2016 získalo naše gymnázium licenci na vytvoření centra pro poskytování Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu. Mezi první zájemce o absolvování bronzové úrovně patřily Jarča Mrázová a Eliška Prášilová. Tu se jim podařilo získat v roce 2017. V roce 2018 dokončily stříbrnou úroveň a letos na konci srpna splnily poslední krok, který jim scházel pro získání nejvyšší, tedy zlaté úrovně: čtyřdenní dobrodružnou expedici.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!