Francouzštináři opět čtou...

Francouzštináři opět čtou...

Dne 11. 11. jsme absolvovali už několikátou hodinu „Literární kavárny“… Myslím, že to tu už zaznělo několikrát a vy všichni víte, co „Literární kavárna“ znamená. Jednou za čtrnáct dní vždy v pondělí máme literární hodinu s Danièle Geffroy, kde čteme různé francouzské pohádkové knížky a plníme různé úkoly, čímž si rozšiřujeme naši slovní zásobu. A jak to bylo tentokrát?

Zatím poslední hodinu nám Danièle dramaticky přečetla část dětské knížky „Monsieur Blaireau et Madame Renarde“. Bylo to docela vtipné a následně jsme vyplňovali jeden pracovní list. Tato hodina byla opravdu pestrá, protože jsme probírali různá témata, na která jsme v knížce narazili. Od uklízení pokojů až po „složené“ rodiny, což mi přijde zajímavé. Už se těším na další hodinu!!

Klára Sobotová, 3TA

V pondělí 11. 11. 2013 se již potřetí sešla polovina kvinty A v učebně číslo 38 za účelem Literární kavárny s naší oblíbenou madame Danièle Geffroy a knihou Kamo, l’agence Babel. Společnými silami jsme řešili všemožné úkoly a souvislosti s další knihou od britské spisovatelky Emily Jane Brontëové. Každý měl možnost sdělit svůj názor a diskutovat o vlastnostech hrdinů. Přestože nevím, kdy nás čeká další společná hodina čtení knížek ve francouzštině, už teď se na ni opravdu těším.

Terka Pěničková, 5QA

Na první hodině literární kavárny jsem chyběla. Včera jsem měla možnost být se svými spolužáky na literární kavárně poprvé. Sedli jsme si do půlkruhu a uvítala nás paní Danièle. Seznámila nás s knihou Rafara, převyprávěla nám její děj a my se snažili pochytit vše, čemu jsme rozuměli. Na konci hodiny jsme si zahráli hru LOTO. Kavárna se mi líbila, paní Danièle byla velmi milá, pomáhala nám s novou slovní zásobou i výslovností. Bylo hezké poslouchat rodilého mluvčího, její francouzštině jsem docela rozuměla.

Nikola Klusoňová

Literární kavárnu jsem včera zažila prvně. Byla to příjemná změna. Líbil se mi styl výuky a myslím, že by nám to i všem prospělo, kdybychom se účastnili častěji, poslouchali správnou výslovnost. Líbilo se mi, že celý ten „francouzský“ výklad byl podložen obrázkovou metodou. Konec hodiny oživila francouzská hra Loto. Myslím, že hodina neměla žádné zápory, bylo to jednoduché, uvolňující a záživné.

Nikola Dudlová

Myslím, že literární kavárna nám v lecčem pomůže, ať už je to slovní zásoba nebo gramatika. C’est une bonne idée! Dobré je půjčování knih domů, protože je jen na nás, zda se četbě chceme věnovat nebo ne. Hodiny mi přijdou zajímavé, protože to není jen suchý výklad obsahu knihy. Plníme zajímavé úkoly, které nás pobaví, a také se při nich naučíme nové věci.

Adéla Hlaváčová

Aktuální informace

06.09.2020

V rámci aktualizace údajů v Bakalářích se množí žádosti rodičů o zaslání ztracených přístupových údajů. Postupujte prosím takto, jiný  postup není z hlediska GDPR možný:

Celý článek
28.08.2020

V sekci "Studenti > Rozvrhy a suplování > Přehled rozvrhů" najdete rozvrhy na nový školní rok.

Významní absolventi

prof. RNDr. Libor Pátý, CSc.

prof. RNDr. Libor Pátý, CSc. (*1929), zakladatel oboru vakuové fyziky v Československu, vysokoškolský pedagog, spoluzakladatel Občanského fóra, náměstek ministra školství, od roku 2003 čestný absolvent nymburského gymnázia (v posledním ročníku byl 21. 2. 1948 vyloučen ze studia z politických důvodů)

Anketa

 
Vybíráme motto pro školní rok 2020-2021
Sokrates 22 %
Dalajláma 14 %
Konfucius 13 %
Les Brown 31 %
Stephen Hawking 14 %
Matka Tereza 7 %
Celkový počet hlasů: 464
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Dámská móda

květen 1903

S prvním úsměvem jarního slunce se objevují také jarní toalety, jejichž móda bývá každým rokem proměnlivá. 

Nejčtenější

08.09.2020

Ve středu 2. 9. dopoledne připravil Studentský parlament na tartanovém hřišti na dvoře školy slavnostní vítání nových studentů ze tříd prima A, prima B a první A.

celý článek
16.09.2020

1PA dnes vyrazila s profesorkami Martínkovou a Krejčíkovou na adaptační kurz do Rokytnice. Po cestě děti navštívily skalní město Prachovské skály a odpoledne se vydaly na výlet s hravým programem.

celý článek
05.09.2020

V roce 2016 získalo naše gymnázium licenci na vytvoření centra pro poskytování Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu. Mezi první zájemce o absolvování bronzové úrovně patřily Jarča Mrázová a Eliška Prášilová. Tu se jim podařilo získat v roce 2017. V roce 2018 dokončily stříbrnou úroveň a letos na konci srpna splnily poslední krok, který jim scházel pro získání nejvyšší, tedy zlaté úrovně: čtyřdenní dobrodružnou expedici.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!