Nymburští basketbalisté na palubovce Klicperova divadla

Nymburští basketbalisté na palubovce Klicperova divadla

Když se mlhavého rána středy 23. 9. 2015 začala před hlavním nádražím shromažďovat skupinka asi 30 vysokých mladých sportovců, spousta z nás by si nejspíše řekla, že se asi právě chystají na palubovku soupeře v jiném městě.

Tento dojem byl navíc umocněn i sportovním oblečením některých hráčů BA Nymburk, kteří si i přes důrazné a časté varování paní Bubeníkové oblékli sportovní mikiny, trička s potisky a džíny. Tito muži se ovšem navzdory tomu právě chystali na vysoký kulturní zážitek, kterým byla tentokrát známá sbírka Kytice, hraná v Klicperově divadle v Hradci Králové…

Ne zcela dobrou náladu, která na místě vládla díky prohranému zápasu některých hráčů, z předešlého dne, ještě umocnila věta nadšené paní profesorky, která z internetových recenzí vyčetla, že hra v sobě koncentruje 10 hodin gymnaziální literatury. Tato věta dokázala některé hráče spolehlivě strašit po celou dobu jízdy do Hradce. Toto tvrzení společně s tím, že se zpáteční lístek do Hradce rozhodlo proplatit pouze RSG gymnázia, ale už ne vedení středního odborného učiliště způsobila, že především hráči studující učiliště nastupovali do vlaku plni splínů, které se ovšem, potom co se usadili do kupé vlaku, ihned rozplynuly. Ve vlaku totiž nastal ten pravý čas začít řešit, předcházející, či nadcházející zápasy nymburského týmu. Tato debata zpříjemnila bezmála hodinovou cestu do Hradce, kde byl na hlavním nádraží ještě čas se případně nasnídat, či vypít ranní kávu.

Přesně v  9:18 jsme se všichni přesunuli na zastávku MHD a odtud pokračovali autobusem č. 7 ke Klicperově divadlu. Zde jsme se vyfotografovali a usedli do měkkých polstrovaných sedadel tohoto komorního divadla.

Ihned po začátku představení, někteří diváci nevydrželi své nutkání a šáhli do své kapsy pro mobilní telefony, či začali nahlas komentovat dění na pódiu, s potěšením mohu konstatovat, že to naštěstí nebyl případ naší skupiny, a že každý z hráčů nymburského basketu se zaujetím sledoval dění na jevišti.

Po konci představení a vyzvednutí svrchníků ze šaten se naše skupinka vydala zpět, tentokráte ovšem autobusem č. 12. Po příjezdu na zastávku před hlavním vlakovým nádražím byl ještě dostatek času na to dojít si na rychlý oběd a v 13:06 už jsme seděli v rozjíždějícím se vlaku směr Nymburk.

I přesto, že se někteří hráči nejlepšího basketbalového týmu ve střední Evropě zpočátku tohoto představení obávali, nakonec uznali, že to přeci jen za těch pár zameškaných školních hodin stálo…

Aktuální informace

06.09.2020

V rámci aktualizace údajů v Bakalářích se množí žádosti rodičů o zaslání ztracených přístupových údajů. Postupujte prosím takto, jiný  postup není z hlediska GDPR možný:

Celý článek
28.08.2020

V sekci "Studenti > Rozvrhy a suplování > Přehled rozvrhů" najdete rozvrhy na nový školní rok.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1926.

Narodil se v r. 1908. Byl význačným českým tělovýchovným pedagogem. V letech 1953 byl rektorem nově vzniklého ITVS v Praze.

Anketa

 
Vybíráme motto pro školní rok 2020-2021
Sokrates 22 %
Dalajláma 14 %
Konfucius 13 %
Les Brown 31 %
Stephen Hawking 14 %
Matka Tereza 7 %
Celkový počet hlasů: 464
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Lov velryb

15. prosinec 1903

Norsko zakázalo na deset let lov velryb v pobřežních vodách. 

Nejčtenější

08.09.2020

Ve středu 2. 9. dopoledne připravil Studentský parlament na tartanovém hřišti na dvoře školy slavnostní vítání nových studentů ze tříd prima A, prima B a první A.

celý článek
16.09.2020

1PA dnes vyrazila s profesorkami Martínkovou a Krejčíkovou na adaptační kurz do Rokytnice. Po cestě děti navštívily skalní město Prachovské skály a odpoledne se vydaly na výlet s hravým programem.

celý článek
05.09.2020

V roce 2016 získalo naše gymnázium licenci na vytvoření centra pro poskytování Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu. Mezi první zájemce o absolvování bronzové úrovně patřily Jarča Mrázová a Eliška Prášilová. Tu se jim podařilo získat v roce 2017. V roce 2018 dokončily stříbrnou úroveň a letos na konci srpna splnily poslední krok, který jim scházel pro získání nejvyšší, tedy zlaté úrovně: čtyřdenní dobrodružnou expedici.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!