On lit, on chante, on fête Noël

On lit, on chante, on fête Noël

Tak máme za sebou již osm setkání mladých francouzských čtenářů…

V pondělí 16. prosince jsme měli další Literární kavárnu, tentokrát za účasti Florence Saint-Ygnan z francouzské ambasády. Celá Literární kavárna se nesla ve Vánočním duchu. Na začátek jsme předvedli výstup, se kterým jsme vystupovali na Vánoční akademii. Potom jsme zopakovali pár vánočních slovíček a pak jsme si všichni sedli doprostřed učebny a zazpívali jsme si některé francouzské koledy.

Petr Pavlíček, 3TA

V pondělí 16. prosince se uskutečnila další literární kavárna s Danièle Geffroy, a mimořádně také s návštěvou z francouzské ambasády, paní Florence Saint-Ygnan. A protože je poslední týden školy, nesla se tato hodina ve vánočním duchu – zpívali jsme francouzské koledy, naučili se francouzskou verzi Tří králů a dokonce dostali dárečky. Po celou dobu panovala uvolněná nálada a myslím, že si všichni hodinu užili a brali jí jako příjemné vytrhnutí od studia.

Eliška Hradilová, 6XA

Dnes 16. prosince proběhla poslední Literární kavárna před Vánoci. Takže jsme logicky měli tak zvanou Vánoční hodinu. A ještě k tomu na hodině nebyla jen naše třída s Danielou, ale navštívila nás ještě Florence Saint-Ygnan, jazyková atašé z francouzské ambasády. Do hodiny se zapojila nikoliv jako další vyučující, ale jako vzorný a aktivní student. Během hodiny jsme ochutnali cukroví od Světlany, které chutnalo jako oslazené hranolky, ale hlavně jsme si oprašovali typická vánoční slovíčka, jako třeba le sapin, la boule nebo l’ange. Když jsme si dostatečně oprášili slovíčka, tak jsme se vrhli na koledy. Hodinu jsme zakončili nejslavnější francouzskou koledou – Petit papa Noël.

JOYEUX NOËL !!!

Sára Vandasová, 4KA

Aktuální informace

06.09.2020

V rámci aktualizace údajů v Bakalářích se množí žádosti rodičů o zaslání ztracených přístupových údajů. Postupujte prosím takto, jiný  postup není z hlediska GDPR možný:

Celý článek
28.08.2020

V sekci "Studenti > Rozvrhy a suplování > Přehled rozvrhů" najdete rozvrhy na nový školní rok.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1942.

Narodil se 8. 11. 1923 v Nymburce, kde také prožil celý život (zemřel 29. 1. 1999).

Anketa

 
Vybíráme motto pro školní rok 2020-2021
Sokrates 22 %
Dalajláma 13 %
Konfucius 13 %
Les Brown 31 %
Stephen Hawking 14 %
Matka Tereza 7 %
Celkový počet hlasů: 471
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Let bratří Wrightů

17. prosinec 1903

Po mnohaletých systematických pokusech se podařilo uskutečnit Orvillu Wrightovi let s motorovým letadlem v trvání dvanácti sekund.

Nejčtenější

08.09.2020

Ve středu 2. 9. dopoledne připravil Studentský parlament na tartanovém hřišti na dvoře školy slavnostní vítání nových studentů ze tříd prima A, prima B a první A.

celý článek
16.09.2020

1PA dnes vyrazila s profesorkami Martínkovou a Krejčíkovou na adaptační kurz do Rokytnice. Po cestě děti navštívily skalní město Prachovské skály a odpoledne se vydaly na výlet s hravým programem.

celý článek
05.09.2020

V roce 2016 získalo naše gymnázium licenci na vytvoření centra pro poskytování Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu. Mezi první zájemce o absolvování bronzové úrovně patřily Jarča Mrázová a Eliška Prášilová. Tu se jim podařilo získat v roce 2017. V roce 2018 dokončily stříbrnou úroveň a letos na konci srpna splnily poslední krok, který jim scházel pro získání nejvyšší, tedy zlaté úrovně: čtyřdenní dobrodružnou expedici.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!