Ostrá expedice DofE

Ostrá expedice DofE

V neděli 9. června 2019 naše skupina z kvarty B vyrazila na ostrou expedici do Českého ráje.

Cesta nám začala poměrně originálně, a to tak, že jedna část našeho týmu seděla už ve vlaku a druhá se právě chystala nastoupit, ale v ten moment průvodčí najednou zapískal a vlak začal odjíždět. Naštěstí do Karlovic-Sedmihorek, což byla mimochodem stanice, kam jsme měli dojet, jel za chvíli další vlak, takže to až tak katastrofální problém nebyl.

Počasí nás nešetřilo. Hned, jak jsme vyrazili ze Sedmihorek, začalo být obrovské vedro. To nás ale neodradilo a nebojácně jsme pokračovali k našemu cíli, což byly pro tento den Trosky. Po vyšplhání k zámku Hrubá Skála jsme si uspořádali hostinu ve formě chleba se sýrem a salámem a šlo se dál.

Při cestě na Trosky jsme okusili, jaké to je válet sudy z kopce s batohem na zádech nebo nechat sebou proudit elektřinu (z elektrických ohradníků pro zvířata a nikomu se nic nestalo).

Na Troskách jsme si dopřáli zaslouženou pauzu, porozhlédli se okolo a začali jsme se belhat do kempu, kde jsme měli přespat. Kemp byl úžasný, měli tu hřiště se sítí, kde jsme mohli hrát ringo, které je jen tak mimochodem nejlepší sport na světě, a bazén, který nám dopřál příjemné ochlazení.

Pak nastal čas na večeři, která chutnala výtečně, měli jsme totiž těstoviny s kuřecím masem a pikantní směsí. Za chvilku stáli postavené stany a po koukání na hvězdy a marné snaze poznat jednotlivá souhvězdí dlouho do noci jsme se uložili do hajan.

Další den jsme dali kempu sbohem a zamířili jsme do Prachovských skal, které byly vskutku úchvatné, i když jsme neměli čas je projít celé. Cestou na vlakovou zastávku Jinolice, odkud jsme měli odjet zpět do Nymburka, jsme už byli úplně zmoženi vedrem, ale všichni jsme sem došli jen trochu připečení. Odjeli jsme teď už všichni jedním vlakem.

Jen tak mimochodem, cestou jsme se ani jednou neztratili, jen jsme si párkrát záměrně prodloužili trasu, jelikož zrovna byl čas.

 

Členové týmu: Kateřina Pokorná, Petra Kameníková, Sabina Kadeřábková, Lukáš Wild, Jakub Galuščák, Adam Haluška, Ondřej Jakubal

Zobrazeno: 1369x

Aktuální informace

06.09.2020

V rámci aktualizace údajů v Bakalářích se množí žádosti rodičů o zaslání ztracených přístupových údajů. Postupujte prosím takto, jiný  postup není z hlediska GDPR možný:

Celý článek
28.08.2020

V sekci "Studenti > Rozvrhy a suplování > Přehled rozvrhů" najdete rozvrhy na nový školní rok.

Významní absolventi

Akad. mal. Helena Ambrosová

Absolvovala v roce 1952.

Narodila se 31. 8. 1934 v Liptovském Mikuláši. 

Anketa

 
Vybíráme motto pro školní rok 2020-2021
Sokrates 22 %
Dalajláma 14 %
Konfucius 13 %
Les Brown 31 %
Stephen Hawking 14 %
Matka Tereza 7 %
Celkový počet hlasů: 464
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Frištenský mistrem Evropy

8. únor 1903

Český zápasník Gustav Frištenský porazil v Rotterdamu Dána Hanse Egeberga a stal se mistrem Evropy. 

Nejčtenější

08.09.2020

Ve středu 2. 9. dopoledne připravil Studentský parlament na tartanovém hřišti na dvoře školy slavnostní vítání nových studentů ze tříd prima A, prima B a první A.

celý článek
16.09.2020

1PA dnes vyrazila s profesorkami Martínkovou a Krejčíkovou na adaptační kurz do Rokytnice. Po cestě děti navštívily skalní město Prachovské skály a odpoledne se vydaly na výlet s hravým programem.

celý článek
05.09.2020

V roce 2016 získalo naše gymnázium licenci na vytvoření centra pro poskytování Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu. Mezi první zájemce o absolvování bronzové úrovně patřily Jarča Mrázová a Eliška Prášilová. Tu se jim podařilo získat v roce 2017. V roce 2018 dokončily stříbrnou úroveň a letos na konci srpna splnily poslední krok, který jim scházel pro získání nejvyšší, tedy zlaté úrovně: čtyřdenní dobrodružnou expedici.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!