Ostrá expedice DofE

Ostrá expedice DofE

V neděli 9. června 2019 naše skupina z kvarty B vyrazila na ostrou expedici do Českého ráje.

Cesta nám začala poměrně originálně, a to tak, že jedna část našeho týmu seděla už ve vlaku a druhá se právě chystala nastoupit, ale v ten moment průvodčí najednou zapískal a vlak začal odjíždět. Naštěstí do Karlovic-Sedmihorek, což byla mimochodem stanice, kam jsme měli dojet, jel za chvíli další vlak, takže to až tak katastrofální problém nebyl.

Počasí nás nešetřilo. Hned, jak jsme vyrazili ze Sedmihorek, začalo být obrovské vedro. To nás ale neodradilo a nebojácně jsme pokračovali k našemu cíli, což byly pro tento den Trosky. Po vyšplhání k zámku Hrubá Skála jsme si uspořádali hostinu ve formě chleba se sýrem a salámem a šlo se dál.

Při cestě na Trosky jsme okusili, jaké to je válet sudy z kopce s batohem na zádech nebo nechat sebou proudit elektřinu (z elektrických ohradníků pro zvířata a nikomu se nic nestalo).

Na Troskách jsme si dopřáli zaslouženou pauzu, porozhlédli se okolo a začali jsme se belhat do kempu, kde jsme měli přespat. Kemp byl úžasný, měli tu hřiště se sítí, kde jsme mohli hrát ringo, které je jen tak mimochodem nejlepší sport na světě, a bazén, který nám dopřál příjemné ochlazení.

Pak nastal čas na večeři, která chutnala výtečně, měli jsme totiž těstoviny s kuřecím masem a pikantní směsí. Za chvilku stáli postavené stany a po koukání na hvězdy a marné snaze poznat jednotlivá souhvězdí dlouho do noci jsme se uložili do hajan.

Další den jsme dali kempu sbohem a zamířili jsme do Prachovských skal, které byly vskutku úchvatné, i když jsme neměli čas je projít celé. Cestou na vlakovou zastávku Jinolice, odkud jsme měli odjet zpět do Nymburka, jsme už byli úplně zmoženi vedrem, ale všichni jsme sem došli jen trochu připečení. Odjeli jsme teď už všichni jedním vlakem.

Jen tak mimochodem, cestou jsme se ani jednou neztratili, jen jsme si párkrát záměrně prodloužili trasu, jelikož zrovna byl čas.

 

Členové týmu: Kateřina Pokorná, Petra Kameníková, Sabina Kadeřábková, Lukáš Wild, Jakub Galuščák, Adam Haluška, Ondřej Jakubal

Zobrazeno: 971x

Aktuální informace

23.03.2020

V důsledku posunutí věkové hranice pro poskytování ošetřovného na 13 let, zveřejňujeme formulář této žádosti.

Celý článek
20.03.2020

Na webových stránkách je učitelům i žákům od pátku 20. 3. viditelný nový upravený rozvrh pro příští týden. 

Celý článek
13.03.2020

Zkoušky jsou do odvolání zrušeny. Ve spolupráci s krajským úřadem budou po zrušení mimořádného opatření stanoveny nové termíny.

11.03.2020

Škola je během dne přístupná pouze zaměstnancům školy. Večerní provoz v tělocvičnách je do odvolání přerušen.

11.03.2020

během trvání mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ČR se školní soutěže nekonají

Celý článek

Významní absolventi

Michal Plavec

Michal Plavec (*1973), (regionální) historik, novinář a kurátor sbírky letectví Národního technického muzea v Praze, odmaturoval na nymburském gymnáziu v roce 1991.

Anketa

 
Jak jste spokojeni s rozvrhem?
Paráda! 8 %
Vcelku dobré 21 %
Nic moc... 15 %
Hrůza! 55 %
Celkový počet hlasů: 492
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Začaly vycházet Ľudové noviny

2. leden 1903

V Martině začaly vycházet Ľudové noviny (zprvu třikrát týdně), 

Nejčtenější

05.03.2020

Letošní školní přehlídka Středoškolské odborné činnosti představí 40 prací našich studentů a bude se konat v úterý 10. března 2020. Protože někteří sočkaři v tento den nemohou být ve škole, budou své práce obhajovat už v předtermínu v pátek 6. března 2020 5. a 6. vyučovací hodinu v učebně č. 7. Které obory a práce byly do předtermínu zařazeny?

celý článek
08.03.2020

Oficiální termín letošní školní přehlídky Středoškolské odborné činnosti na naší škole připadl na úterý 10. března 2020. Více než 30 studentských prací z téměř všech soutěžních oborů SOČ se představí ve dvou učebnách před hodnotící komisí složenou z členů profesorského sboru. Náročný celodenní program bude zahájen v 8.00 hodin v učebně č. 77 projevy pozvaných hostů zastupujících Město Nymburk i Krajský úřad Středočeského kraje.

celý článek
11.03.2020

V úterý 10. března, tj. poslední den před vyhlášením povinné karantény na všech školách, probíhala téměř celý den ve dvou učebnách letošní Školní přehlídka 42. ročníku STŘEDOŠKOLSKÉ ODBORNÉ ČINNOSTI. Již proběhla i videoobhajoba Terezy Ševčíkové v náhradním termínu kvůli její nemoci v minulém týdnu. A její práce také postupuje! V tomto článku přinášíme souhrnné výsledky ŠK SOČ 2020.

celý článek
 
Sókratés: Kdo chce pohnout světem, musí se nejdříve pohnout sám.