Ostrá expedice DofE

Ostrá expedice DofE

V neděli 9. června 2019 naše skupina z kvarty B vyrazila na ostrou expedici do Českého ráje.

Cesta nám začala poměrně originálně, a to tak, že jedna část našeho týmu seděla už ve vlaku a druhá se právě chystala nastoupit, ale v ten moment průvodčí najednou zapískal a vlak začal odjíždět. Naštěstí do Karlovic-Sedmihorek, což byla mimochodem stanice, kam jsme měli dojet, jel za chvíli další vlak, takže to až tak katastrofální problém nebyl.

Počasí nás nešetřilo. Hned, jak jsme vyrazili ze Sedmihorek, začalo být obrovské vedro. To nás ale neodradilo a nebojácně jsme pokračovali k našemu cíli, což byly pro tento den Trosky. Po vyšplhání k zámku Hrubá Skála jsme si uspořádali hostinu ve formě chleba se sýrem a salámem a šlo se dál.

Při cestě na Trosky jsme okusili, jaké to je válet sudy z kopce s batohem na zádech nebo nechat sebou proudit elektřinu (z elektrických ohradníků pro zvířata a nikomu se nic nestalo).

Na Troskách jsme si dopřáli zaslouženou pauzu, porozhlédli se okolo a začali jsme se belhat do kempu, kde jsme měli přespat. Kemp byl úžasný, měli tu hřiště se sítí, kde jsme mohli hrát ringo, které je jen tak mimochodem nejlepší sport na světě, a bazén, který nám dopřál příjemné ochlazení.

Pak nastal čas na večeři, která chutnala výtečně, měli jsme totiž těstoviny s kuřecím masem a pikantní směsí. Za chvilku stáli postavené stany a po koukání na hvězdy a marné snaze poznat jednotlivá souhvězdí dlouho do noci jsme se uložili do hajan.

Další den jsme dali kempu sbohem a zamířili jsme do Prachovských skal, které byly vskutku úchvatné, i když jsme neměli čas je projít celé. Cestou na vlakovou zastávku Jinolice, odkud jsme měli odjet zpět do Nymburka, jsme už byli úplně zmoženi vedrem, ale všichni jsme sem došli jen trochu připečení. Odjeli jsme teď už všichni jedním vlakem.

Jen tak mimochodem, cestou jsme se ani jednou neztratili, jen jsme si párkrát záměrně prodloužili trasu, jelikož zrovna byl čas.

 

Členové týmu: Kateřina Pokorná, Petra Kameníková, Sabina Kadeřábková, Lukáš Wild, Jakub Galuščák, Adam Haluška, Ondřej Jakubal

Zobrazeno: 1354x

Aktuální informace

06.09.2020

V rámci aktualizace údajů v Bakalářích se množí žádosti rodičů o zaslání ztracených přístupových údajů. Postupujte prosím takto, jiný  postup není z hlediska GDPR možný:

Celý článek
28.08.2020

V sekci "Studenti > Rozvrhy a suplování > Přehled rozvrhů" najdete rozvrhy na nový školní rok.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1925.

Narodil se 15. 7. 1907 v Nymburce. Pocházel z rodiny dílovedoucího ČSD v Nymburce. Po gymnáziu studoval na Vysoké škole obchodní v Praze.

Anketa

 
Vybíráme motto pro školní rok 2020-2021
Sokrates 21 %
Dalajláma 14 %
Konfucius 13 %
Les Brown 31 %
Stephen Hawking 13 %
Matka Tereza 7 %
Celkový počet hlasů: 454
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Uvěznění Poláků

26. duben 1903

Carské úřady uvěznily ve Varšavě 82 Poláků za účast v národní demonstraci.

Nejčtenější

28.08.2020

V sekci "Studenti > Rozvrhy a suplování > Přehled rozvrhů" najdete rozvrhy na nový školní rok.

celý článek
08.09.2020

Ve středu 2. 9. dopoledne připravil Studentský parlament na tartanovém hřišti na dvoře školy slavnostní vítání nových studentů ze tříd prima A, prima B a první A.

celý článek
28.08.2020

22.6. se sešla naše čtyřčlenná holčičí skupinka na nádraží v Nymburce a společně jsme pokračovaly do Rožďalovic, kde naše expedice oficiálně začala. 

Nejdříve jsme si přímo v Rožďalovicích prošly naučnou stezku ,,Holské rybníky” a v jednom z nich jsme se rovnou i vykoupaly. Potom jsme se už vydaly na cestu směrem do Tuchomi, kde jsme měly v plánu přespat. Další zastávkou byl Bučický mlýn, kde jsme si mohly prohlédnou různá domácí zvířata a dokonce si pohladit malého oslíka. Dále jsme už bez přestávky pokračovaly v cestě směr Tuchom. 

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!