Přednáška Markéty Štekrtové

Ve čtvrtek 4. 4. 2019 se v Lysé nad Labem v městské knihovně  konala přednáška  pro veřejnost  o palmě  olejné, palmovém oleji a ostrově Sumatra. Přednášející byla naše letošní maturantka Markéta Štekrtová (4A). Markéta posluchačům předložila pádné důvody toho, proč se zabývat problematikou pěstování palmy olejné na obrovských plantážích, zdůraznila ekologické dopady produkce palmového oleje na životní prostředí. Markéta strávila na Sumatře 1 měsíc, zažila mnohá dobrodružství nejenom v pralese, ale i při čištění pláží od odpadů, které tam naplavilo moře. A věřte, umí o tom dlouze a poutavě vyprávět. V knihovně jí čas vymezený na přednášku (2 hodiny) nestačil, odpovídala na spoustu dotazů. Vše dokládala nádhernými fotografiemi z pralesa, pláží, plantáží,...Markéta téma palmového oleje zvolila pro napsání své maturitní práce a bude s touto prací i soutěžit 30. 4. v krajském kole SOČ v Kutné Hoře.

Paní ředitelka Městské knihovny v Lysé nad Labem Mgr. Jana Bajerová byla z přednášky naší studentky nadšena a doporučila jí, že by mohla stejnou přednášku uskutečnit i v okolních knihovnách a základních školách.

Zobrazeno: 2358x

11.07.2020

Prázdninové úřední hodiny jsou každé pondělí od 8 do 11 a od 12 do 14 hodin.

17.06.2020

K 1. 7. 2020 bylo odevzdáno 60 zápisových lístků přijatých uchazečů. Třída je naplněna, dalším žádostem o vydání nového rozhodnutí nebude možné vyhovět a správní řízení bude rozhodnutím ředitele zastaveno.

Celý článek
16.06.2020

K 30. 6. 2020 bylo odevzdáno 30 zápisových lístků přijatých uchazečů. Třída je naplněna, dalším žádostem o vydání nového rozhodnutí nebude možné vyhovět a správní řízení bude rozhodnutím ředitele zastaveno.

Absolvoval v roce 1960.

Narodil se 30. 12. 1943 v Nymburce. Nebyl doporučen k dalšímu studiu, a proto pracoval jako dělník v Elektroisole v Kolíně.

Vybíráme motto pro školní rok 2020-2021
Sokrates 20 %
Dalajláma 17 %
Konfucius 13 %
Les Brown 32 %
Stephen Hawking 11 %
Matka Tereza 8 %

Povstání v Makedonii

2. srpna 1903

Na den sv. Eliáše vypuklo povstání Makedonců proti Turkům.

Sókratés: Kdo chce pohnout světem, musí se nejdříve pohnout sám.