Návrat dofebufetíku a tematická středa

Návrat dofebufetíku a tematická středa

Vážení studenti, učitelé i rodiče. Po dlouhé pauze se už tuto středu bude opět konat dofebufetík, na který jste byli zvyklí! Vzhledem k událostem, které teď hýbou světem, jsme se rozhodly spojit síly s dobrovolnicemi z kvinty B, které budou ve stejný den ve škole prodávat ručně vyráběné stužky v barvách Ukrajiny, a výtěžek z prodeje věnujeme organizaci Člověk v tísni, která pomáhá lidem zasaženým válkou. Takže pokud chcete do sbírky přispět, nebo si jen pochutnat na některém z našich výtvorů, tak přijde už tuto středu o velké přestávce do vestibulu školy.

Těšit se můžete na: quiche, sendviče s vajíčkovou pomazánkou, čoko muffiny, rumáky(punčové řezy), sušenky, jablečný koláč, bábovku a perník

Díky vaší podpoře, kterou jste nám projevili tyto Vánoce při prodeji cukroví, máme k dispozici dalších 40 tisíc, ze kterých po vzájemné dohodě darujeme 30 tisíc na sbírku SOS Ukrajina a pro zbytek peněz budeme do budoucna hledat příjemce. Pokud máte ve svém okolí někoho, kdo by potřeboval naši pomoc, nebo víte o zajímavých dobročinných projektech, kterým bychom mohli přispět, kontaktujte nás prosím skrze mail 15bsafrova@gym-nymburk.cz

 

Mockrát děkujeme za Váš zájem a na viděnou ve středu! 

 - tým dofebufetíku

 

Ve středu, 2.3. 2022, ve škole proběhne sbírka na pomoc Ukrajině. Vybrané peníze poputují do organizací Člověk v tísni a Lékaři bez hranic. Peníze budeme vybírat o hlavní přestávce u Dofebufetíku ve vestibulu školy a za příspěvek 40 korun dostanou naši spolužáci ukrajinskou stužku, kterou si mohou připnout a ukázat světu, na čí straně stojí. 

Doufáme, že vybereme co nejvíce peněz a že tak pomůžeme, kde je potřeba.
 
Eliška Fiedlerová, Antonie Fraňková a Barbora Šídová z kvinty B 

Aktuální informace

12.10.2022

Dnes 12. 10. 2022 byla zveřejněna Výroční zpráva našeho gymnázia za školní rok 2021-2022.

Významní absolventi

JUDr. Václav Král

JUDr. Václav Král (29. 11. 1926-11. 5. 2021), jeden z nestorů české advokacie, lingvista, cestovatel a spisovatel, významný absolvent Reálného gymnázia v Nymburce v roce 1946, který nikdy na svou střední školu nezanevřel a byl až do své smrti v častém kontaktu jejím současným vedením.

Anketa

 
Motto školního roku 2022-23
Cornell Woolrich 16 %
Wayne Gretzky 16 %
Milton Berle 9 %
John Schaar 39 %
Napoleon Hill 19 %
Celkový počet hlasů: 237
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Smrt malíře Whistlera
17. červenec 1903

V Chelsea zemřel týden po svých 60. narozeninách anglický malíř a grafik James McNeill Whistler. 

Nejčtenější

09.11.2022

Krajské kolo středoškolského poháru chlapců v basketbalu se odehrálo za účasti pěti týmů v poděbradské sportovní hale. Naše družstvo svými výkony potvrdilo, že patřilo k favoritům turnaje a jednoznačně zvítězilo ve všech čtyřech utkáních a zajistilo si po zásluze 1. místo a postup na republikové finále, které se uskuteční 15. a 16.11. v Ústí nad Labem. Soupeře jsme přehrávali prakticky ve všech herních dovednostech, což se odrazilo i na celkovém skóre 175:37. 

celý článek
09.11.2022

Pišqworky se po třech letech opět vrátily k prezenční formě turnajů. Oblastní kolo pro nymbursko a mladoboleslavsko pořádalo Gymnázium Dr. Pekaře v Mladé Boleslavi. Naše gymnázium reprezentovaly tři týmy Papagáj z 5QA, P******i 2 z 6XB a James Bond na vozíku z 6XA.

 

celý článek
16.11.2022

Ve středu 16.11. se kromě veleúspěšných basketbalistů na Mistrovství republiky prosadili naši studenti i v dalším sportu, tentokráte ve futsalu. Los úvodního kola divize B (Středočeský kraj) nás poslal na turnaj do Babic na tamní soukromou školu OPEN Gate. Kromě pořadatele našimi soupeři byly Gymnázium Říčany a SOŠ a SOU Čelákovice. Hrálo se systémem každý s každým a mezi posledních 16 týmů divize postupovaly nejlepší dva.

celý článek
 
John Schaar - Budoucnost není místo kam jdeme, ale které vytváříme.