Proběhl ekoden NG na téma "Pralesy a lesy"

Proběhl ekoden NG na téma "Pralesy a lesy"

Ve středu 14. 11. 2012 proběhl na nižším stupni Gymnázia Nymburk „ekoden“. Jeho ústředním tématem byly ekosystémy pralesů a lesů. Pojetí tohoto projektu spočívalo v prolínání dvou dílčích částí.

První částí byla poutavá beseda ekologických ochránců z občanského sdružení Prales dětem a projektu GreenLife, která působí v oblastech Sumatry a věnuje se nejen záchraně pralesů, ale i problematice černého obchodu se zvířaty či osvětě v řadách žáků a studentů českých škol. Během besedy proběhla i vědomostní soutěž, kde si vítězové odnesli zajímavé ceny.

Ve druhé části ekodne se již studenti zabývali problematikou ochrany lesů a pralesů v rámci pracovních skupin. Tyto aktivity se připravovaly komise a profesoři BIO, ČJL, FRJ, ANJ, ZEM a EVV.

Dopoledne uteklo a nám nezbývá než poděkovat všem zúčastněným studentům i profesorům, za hezky připravený program a strávený čas, plný zajímavých informací a novinek o těchto složitých ekosystémech.

Michal Hrstka

********************************

Informace o projektu GreenLife

Fotogalerii naleznete na těchto stránkách.

Aktuální informace

24.04.2024

Beseda s absolventkou školy proběhne v Městské knihovně Nymburk 6. 6. 2024 od 17.30 hodin. Pozvánka...

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

doc. Ing. Zdeněk Sobotka, DrSc.

Absolvoval v roce 1945.

Narodil se 13. 3. 1926 v Nymburce. Aktivně působil jako vedoucí vědecký pracovník v oborech teorie pružnosti a plasticity, mechaniky struktur a kontinua, v oborech reologie, bioreologie, vazkopružnosti a biovazkopružnosti i biomechaniky.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Proti sociálním demokratům

Pruský ministr práce prohlásil: „Když se dělník bude agitátorsky podílet na sociálnědemokratické propagaci mezi železničním personálem, bude okamžitě propuštěn. 

Nejčtenější

24.04.2024

Celé čtvrteční dopoledne bude pro návštěvníky připraven ve škole i mimo ni doprovodný program mezinárodní konference Bohumil Hrabal neidylický. Pro návštěvníky konference, pro studenty naší školy i studenty z blízkých gymnázií se tak skýtá možnost podívat se na program, který si k výročí 110 let od narození pana spisovatele připravili žáci a učitelé naší školy!

 

 

celý článek
27.04.2024

I v roce 2024 se počet medailových zisků ze středočeské krajské přehlídky SOČ v Kutné Hoře pro naši školu dá označit jako "příval". Z 20členné výpravy odjíždělo s medailemi 14 našich soutěžících. Takový byl výsledek dlouhodobého úsilí našich nadaných studentů. Pět z nich jistě a další tři možná se proto vypraví na celostátní přehlídku SOČ 2024 do Pardubic. Soček se na krajské přehlídce obhajovalo celkem 85 a z toho 20 bylo z naší školy (tj. 24 %). Ta si počtem prací i medailí opět udržela postavení v SOČ úplně nejúspěšnější školy v celém kraji.

celý článek
30.04.2024

Slunečné, úterní ráno a vlastně celé dopoledne patřilo na naší škole poslednímu zvonění našich maturantů.

Jedná se letitou tradici loučení se studiem, pasováním septimánů a přísahou profesorů.

 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.