Dětská scéna 2024

20.03.2024
Dětská scéna 2024

V okresním kole recitační soutěže Dětská scéna letos naši školu reprezentovali Vojtěch Husák a Johana Mandysová (III. Kategorie), Sofie Chodymčuková a Zuzana Vondráková (IV. Kategorie).

Recitátoři v okresním kole

  Ve středu 20. 3. 2024 jsme se vydali do okresního kola recitační soutěže Dětská scéna 2024. Cesta nebyla dlouhá, vedla pouze přes dvůr, protože se okresní kolo už tradičně konalo v auditoriu ZŠ Komenského.

  Jelikož jsme měli účastníky jenom v posledních dvou kategoriích, první polovinu dne jsme si mohli pouze užívat vystoupení mladších recitátorů a snažit se nestrachovat, protože za chvíli měla přijít řada na nás. Po vyhlášení první a druhé kategorie konečně začali recitovat naši vrstevníci. My jsme tou dobou už byli značně nervózní, většina z nás se na pódium zrovna nehrnula. I když v starších kategoriích byla konkurence veliká, spousta výstupů dosahovala až profesionální úrovně, neodešli jsme s prázdnou.  

  Vojtěch Husák (2SB) si odnesl diplom s čestným uznáním a Zuzana Vondráková (4KB) vybojovala bronzovou příčku. Do krajského kola nakonec nikdo nepostoupil, ale my se nehroutíme a určitě se znova zapojíme i příští rok!                                                                            

                                                                          Zuzana Vondráková 

Všem soutěžícím nymburského gymnázia děkujeme za reprezentaci a skvělé výkony.

 

Okresnímu kolu předcházelo kolo školní, které proběhlo 26. ledna 2024. Devatenáct výborně připravených žáků vystoupilo s inspirativními veršovanými i prozaickými texty, porota tak měla nelehkou práci, neboť mohla z každé kategorie vybrat pouze dva postupující.

Všem recitátorům děkujeme za vzornou přípravu, zápal a nadšení.

Aktuální informace

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1926.

Narodil se v r. 1908. Byl význačným českým tělovýchovným pedagogem. V letech 1953 byl rektorem nově vzniklého ITVS v Praze.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Srdečná dohoda

6. červenec 1903

Návštěva francouzského prezidenta Émila Loubeta a ministra zahraničí Théophila Delcassého v Londýně byla počátkem jednání s Británií, které vedlo 8. 4. 1904 k vytvoření tzv. Entente cordiale – dohody o vzájemné spolupráci Francie a Británie.

Nejčtenější

31.05.2024

FOTOGALERIE: FB MĚSTSKÉ KNIHOVNY NBK

Na letošní čtvrtou a zároveň i poslední alumni besedu jsme pozvali absolventku gymnázia z roku 2004. Je jí RNDr. Milada Křížová, meteoroložka Českého hydrometeorologického ústavu, která pracuje i v Redakci počasí České televize. Setkání s ní proběhne v nymburské knihovně ve čtvrtek 6. června 2024 od 17.30 hodin s tématem: Počítání počasí?!

celý článek
28.05.2024

Když jsme v prosinci odjížděli z výměnného pobytu na partnerské škole ve Westerburgu, byla jsem z ní naprosto nadšená a doufala jsem, že ji ještě navštívím. V tu chvíli to bylo spíše velké přání a já pořádně nevěřila tomu, že by se to opravdu mohlo uskutečnit. Když má ale člověk školu plnou podporujících lidí a dva nadšené učitele v Německu, jde všechno, a tak jsem se v neděli 12. května vydala do Westerburgu, abych tam pomohla s organizací projektového týdne s tématem Evropské unie „Europawoche“ a abych viděla tuto školu v běhu.

celý článek
29.05.2024

Ve středu 25. května se na Francouzský institut v Praze sjeli vítězové krajských kol konverzační soutěže ve francouzštině, aby v republikovém finále navzájem poměřili své jazykové dovednosti ve svých kategoriích. Naše škola měla zástupkyně hned ve třech kategoriích a vedly si výborně! 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.