Okresní kolo Zeměpisné olympiády 2019

Okresní kolo Zeměpisné olympiády (ZeO) 2019 se konalo ve středu 27. února 2019 na Gymnáziu B. Hrabala v Nymburce. Přehled umístění všech našich postupujících reprezentantů:

Matyáš Kubečka, 1PA (stříbrný v kategorii A),
Pavel Komora
, 2SB (stříbrný v kategorii B),
Linda Murčová
, 4KA (stříbrná v kategorii C),
Alexander Koukol, 6XA (vítěz v kategorii D),
Petr Vilímek
, 5QA (stříbrný v kategorii D)

Okresní kolo organizačně zajišťoval jako vždy Dům dětí a mládeže Nymburk (DDM), nymburské gymnázium soutěž hostilo už po páté. Hodnotící komise zasedala v kabinetu ZEM a vyhlášení výsledků, spojené s předáním diplomů pro první tři nejlepší řešitele z každé kategorie (a knižních poukázek), probíhalo v pracovně zeměpisu č. 78 ve 2. patře školní budovy.

Z výše uvedeného vyplývá, že i letos jsme byli v OK nejúspěšnější školou (počítáno na medaile), téměř jsme zopakovali i svůj předloňský úspěch - tehdy jsme rovněž měli postupující ve všech kategoriích + i druhé místo ve středoškolské kategorii D (do této kategorie vysílají školy ze školních větší počet postupujících), až na to, že ve třech nižších kategoriích získali naši vyslanci v letošním roce "pouze" stříbro. Na KK nás tedy opět může reprezentovat maximální počet soutěžících.

Všem soutěžícím v OK ZeO děkujeme za reprezentaci školy, postupujícím budeme držet palce na KK na Kladně ve středu 20. března 2019. Soutěžící bude doprovázet prof. Soukup.

Za předmětovou komisi ZEM: Mgr. Miroslav Soukup

Přílohy:

Výsledky OK ZeO 2019
Propozice KK ZeO 2019

Zdroj: Oficiální website ZeO

doc. RNDr. Noemi Čeřovská, CSc.

Doc. RNDr. Noemi Čeřovská, CSc., (*1953), imunoložka, viroložka botanička a biochemička, v současné době vedoucí Laboratoře virologie Ústavu experimentální botaniky Akademie věd ČR, absolvovala na nymburském gymnáziu v roce 1973 ještě pod svým dívčím jménem Noemi Nováková.

Je to jen gesto a stávka s demonstracemi nic nepřinesou 22 %

Mezinárodní autosalon

10. prosinec 1903

V pařížském Grand Palais byl otevřen 6. mezinárodní automobilový salon, jenž předvedl nové trendy v automobilismu.