Robotické semináře na FEL ČVUT: studenti ukázali své dovednosti

Robotické semináře na FEL ČVUT: studenti ukázali své dovednosti

V lednu 2026 měli studenti našeho gymnázia jedinečnou příležitost zúčastnit se Robotických seminářů na FEL ČVUT, kde se seznámili s fascinujícím světem moderní robotiky. Pod vedením zkušených lektorů z FEL ČVUT si vyzkoušeli práci s novou robotickou jednotkou Brian, kterou vyvinul tým ČVUT ve spolupráci s firmou Voltavian.

Součástí semináře byla i školní Robosoutěž našeho gymnázia, která proběhla ve spolupráci s lektory ČVUT. Studenti v týmech navrhovali a programovali vlastní roboty a porovnávali své řešení se spolužáky. 

Soutěž byla inspirována celostátní Robosoutěží ČVUT, která podporuje kreativitu a technické dovednosti středoškolských týmů po celé ČR. Školní soutěž probíhala ve třech kategoriích.

Vítězové jednotlivých kategorií:

Programování robotů MicroPython – střední škola

  1. místo: Jan Buřič a Adam Beneš

Programování robotů BriVis – střední škola

  1. místo: Barbora Čenská, Nikola Pomšárová a Karla Vacková

Programování robotů MicroPython – základní škola

  1. místo: Jan Husák a Jakub Král

Seminář a soutěž studentům nabídly nejen praktické zkušenosti, ale také možnost týmové spolupráce a inspiraci pro další studium technických oborů. Byla to skvělá ukázka toho, jak může robotika propojit teorii s praxí a zábavnou formou rozvíjet kreativitu a logické myšlení.

Velké poděkování patří lektorům FEL ČVUT za skvěle připravený seminář a soutěž, která studenty motivovala k maximálnímu nasazení!

 Více o Robosoutěži ČVUT: robosoutez.fel.cvut.cz

Aktuální informace

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).

Významní absolventi

Luděk Holub

Absolvoval v roce 1947.

Narodil se r. 1928 v Jihlavě. Po Mnichovu byl nucen z Jihlavy odejít, s rodiči přišel do Poděbrad a v letech 1939-1947 studoval na nymburském gymnáziu, 

Svět v roce založení školy

Mezinárodní autosalon

10. prosinec 1903

V pařížském Grand Palais byl otevřen 6. mezinárodní automobilový salon, jenž předvedl nové trendy v automobilismu.

Nejčtenější

16.01.2026

Bylo nebylo, 10.1. 2026 jsme vyrazili na poslední lyžák. Tentokrát jsme vyrazili ve složení oktáva A, pár chlapců ze septimy B a profesoři Hrstka a Weissová. S nimi se o naši pohodu staral ještě skvělý instruktor Dušan Kříž a manželé Michalcovi, kteří nám výborně vařili celý týden.

celý článek
11.01.2026

Druhá alumni beseda ve školním roce 2025/2026 se v Městské knihovně Nymburk uskuteční v pátek 23. ledna 2026 od 17.30 hodin. Naším hostem bude tentokrát diplomatka Mgr. Eva Kratochvílová. Beseda má titul: Bezpečnost - společná odpovědnost.

celý článek
09.01.2026

Ve čtvrtek 8.1. zavítala do školy naše absolventka Viktorie Antošová, která se studenty angličtiny a francouzštiny pohovořila o svých zkušenostech spobytem a studiem v zahraničí. 

 

celý článek