Školní kolo Geografické olympiády 2025 - přihlašování

Školní kolo Geografické olympiády 2025 - přihlašování

Po 26 úspěšných ročnících se Zeměpisná olympiáda přejmenovala na Geografickou olympiádu. Školní kolo 27. ročníku GeogrO 2025 se bude na naší škole konat v úterý 28. 1. 2025 2. vyučovací hodinu v učebně č. 77. Tento termín platí pro všechny kategorie. (Kdo bude tou dobou na lyžařském kurzu, využije náhradní termín v následujícím týdnu.) Přihlašování do soutěže prostřednictvím online formuláře je možné do 26. 1. 2025 23:59.

Přihlášení budou na 2. hodinu uvolněni z výuky (nezapočtená absence). Okresní kolo pro školy z okresu Nymburk se bude konat v pondělí 24. února 2025 na naší škole. V každé ze soutěžních kategorií do něj z každé školy postoupí jen ti nejlepší soutěžící. Propozice OK GeogrO

STEJNĚ JAKO V PŘEDEŠLÝCH LETECH probíhá zároveň s GeogrO už 9. ročník doplňkové soutěže "O nejlepší mapu na geografické téma". Je vypsána Českou kartografickou společností pro účastníky všech kategorií.

Geografická olympiáda (GeogrO) je každoroční celostátní zeměpisná soutěž pro žáky 2. stupně základních škol a školy střední. Umožňuje všem zájemcům o geografii poměřit síly, znalosti a dovednosti s ostatními, kteří se i ve volném čase zeměpisem také zabývají, rádi cestují a poznávají tuzemsko i cizí země a zároveň se snaží porozumět fungování krajinné sféry naší planety. Soutěž probíhá ve čtyřech kolech: školním, okresním, krajském a celostátním (to jen pro kat. C a D). Zatímco školní kola si organizují školy tradičně samy, vyšší kola, počínaje kolem okresním, mají již jednotná zadání vypracovaná celostátním odborným týmem. V tomto ročníku je organizačním garantem opět Geografická sekce PřF UK v Praze, zastoupená RNDr. Jakubem Jelenem, Ph.D., a také samozřejmě Česká geografická společnost, z. s.

GeogrO je vypsána v těchto kategoriích: A (prima 8letého gymnázia), B (sekunda 8letého gymnázia), C (tercie a kvarta 8letého gymnázia) a D (ročníky vyššího gymnázia, tj. kvinta až oktáva a všechny ročníky čtyřletého studia). V přijímacím řízení na geograficky zaměřené obory vysokých škol některé univerzity promíjí přijímací zkoušky těm řešitelům, kteří dosáhli v celostátním, popř. krajském kole dobrého umístění.

Oficiální vyhlášení GeogrO i platný Organizační řád GeogrO jsou k dispozici na webové stránce věnované Geografické olympiáděTamtéž je také databáze zadání z předchozích ročníků, kterou je možné využít k tréninku.

Za předmětovou komisi ZEM: Mgr. Miroslav Soukup, předseda

Aktuální informace

14.02.2025

Během jarních prázdnin je možné podávat přihlášky v listinné podobě každý den od 8:00 do 11:00 hod.
Preferujeme nicméně elektronické podání přihlášek.

11.02.2025

Středočeský kraj vyhlásil konkurz na místo ředitele Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce.

Čtěte podrobné informace.

02.02.2025

Preferujeme elektronické podání přihlášek!
Při scanování přílohy "Hodnocení na vysvědčení z předchozího vzdělání" zkontrolujte, jestli je čitelný QR kód!

30.01.2025

Ředitel školy zveřejňuje kritéria přijetí do 1. ročníku ve školním roce 2025-26:

Pro podání přihlášky preferujte prosím elektronickou formu.

14.01.2025

Pro školní rok 2025-2026 hledáme nové učitele těchto aprobací:

  • matematika,
  • fyzika,
  • chemie,
  • informatika,
  • angličtina,

v libovolné kombinaci, případně i jednooborově.

26.10.2024

Rada školy dne 25. 10. schválila výroční zprávu o činnosti školy za rok 2023 - 2024.

Významní absolventi

Mgr. Martin Fér

Mgr. Martin Fér (*1974), evangelický farář, senior Poděbradského seniorátu Českobratrské církve evangelické a autor portálu biblehrou.cz, absolvoval v roce 1993.

Anketa

 
Motto školního roku 2024-25
1. Charlie Chaplin 41 %
2. John Lennon 18 %
3. Eleanor Roosevelt 13 %
4. Stephen Covey 8 %
5. Herman Melville 20 %
Celkový počet hlasů: 212
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Smetanovy opery v Národním divadle

12. květen 1903

U příležitosti výročí úmrtí Bedřicha Smetany (†12. 5. 1884) uvedlo Národní divadlo v Praze pod taktovkou Karla Kovařovice cyklus Smetanových oper, jimiž počíná skutečná česká národní opera. 

Nejčtenější

11.02.2025

Středočeský kraj vyhlásil konkurz na místo ředitele Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce.

Čtěte podrobné informace.

celý článek
30.01.2025

Vstupenky na Absolventský ples Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce budou v prodeji od tohoto pátku 31. ledna od 17:00 na GoOut. Kapacita je omezená, proto doporučujeme zajistit si své místo včas.

celý článek
24.01.2025

Když i Nymburk pokryl bílý poprašek, třída 8OA s hrstkou jedinců ze 3A vyrazila na svůj poslední lyžařský kurz. Rokytnice nás přivítala velkou sněhovou nadílkou - doslova nás po výstupu z autobusu zasypala. Celý týden se nesl ve znamení skvělých lyžařských podmínek. Mrzlo, až nám tváře červenaly a zadnice jsme necítili. Větvičky smrčků se ohýbaly pod tíhou sněhu, div nepraskaly. Někdy s námi na Lysou horu vystoupalo i sluníčko a odkrylo nám nádherný výhled na moře z mračen pohlcující ostatní vrcholy i údolí široko daleko. Když jsme se dokochali horskou krajinou, mohli jsme se vrhnout střemhlav po sjezdovce pokryté měkkým prašanem. Vlasy nám při sjezdu čechral a protkal vločkami ledový vítr.

celý článek
 
Charlie Chaplin - Zajímám se o svoji budoucnost, protože v ní hodlám strávit zbytek života.