Výsledky školního kola Geologické olympiády 2017

Výsledky školního kola Geologické olympiády 2017

Školního kola GeO se letos nakonec zúčastnili jen dva studenti naší školy (z celkem 5 přihlášených). V kategorii A (2. stupeň ZŠ = prima až kvarta) to byl Jakub Mlejnek z 4KA (136. místo v rámci ČR), v kategorii B (SŠ) to byl maturant Petr Červinka z 4A (62. místo v rámci ČR). Oba postupují a budou reprezentovat školu i v okresním kole.

Geologická olympiáda (GeO) je vědomostní soutěž, která byla v tomto školním roce vyhlášena poprvé v celostátním rozsahu. Školní kolo proběhlo online 1. 2. 2017. Přihlašování do sdílené tabulky na cloudu přes QR kód a zároveň i celkem náročnou registraci v prostředí Informačního systému Masarykovy univerzity v Brně zvládlo do termínu jen 5 zájemců. Nerozumíme tomu, co zabránilo dalším dvěma přihlášeným, kteří byli v den konání ŠK ve škole, přijít do počítačové učebny a test vyplnit. Snad to byl omyl v datu a čase konání (i to ale o nich něco vypovídá). Škoda je především toho, že naše škola kvůli tomu vůbec nevyužila svůj "geologický potenciál", v který jsme doufali v sextách a 2A - studenti těchto tříd prošli na podzim geologickými kurzy v Rokytnici n/J.

Oficiální zpráva shrnující v celostátním pohledu výsledky ŠK ZeO je ke stažení níže v příloze.

Také okresní kola se budou konat na dálku online po internetu v IS MUNI na každé přihlášené škole ve středu 22. března 2017. Tentokrát budou testovány aktivní znalosti formou vepisovaných odpovědí (slovo, číslo). Ve vyšších kolech, na jejichž organizaci se budou podílet i krajská muzea, budou muset soutěžící prokazovat nejen teoretické znalosti, ale i praktické dovednosti při práci s přírodninami.

Všechny dotazy ke GeO zodpoví prof. Miroslav Soukup.

Předmětová komise BIO a ZEM

Zdroj: Webová stránka Geologické olympiády
Ke stažení
ikonaCelostátní výsledky ŠK GeO 2017

Aktuální informace

15.09.2021

ve čtvrtek 23/9 od 17:00 hod:

1PA - č. 7 - přízemí vlevo
1PB - č. 2 - přízemí vlevo
1A - č. 6 - přízemí vlevo

Významní absolventi

František Rachlík

Absolvoval v roce 1924.

Narodil se 16. 9. 1904 v Nymburce, zemřel v Praze 13. 2. 1980. Po skončení vojenské služby studoval na pražské Filozofické fakultě Univerzity Karlovy filozofii, dějiny umění a estetiku.

Anketa

 
Motto školního roku 2021-22
1. Albert Schweitzer 23 %
2. Karen Lamb 12 %
3. Thomas Alva Edison 3 %
4. Gabriel Laub 6 %
5. Kryštof Kolumbus 56 %
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Frištenský mistrem Evropy

8. únor 1903

Český zápasník Gustav Frištenský porazil v Rotterdamu Dána Hanse Egeberga a stal se mistrem Evropy. 

Nejčtenější

02.09.2021

Ve středu 1. září jsme zahájili nový školní rok. Všichni si jistě přejeme, aby proběhl bez zásadních omezení a po roce a půl se tak vrátí vše víceméně do normálu. Ředitel školy se svými zástupci přišli povzbudit nové studenty prim a 1A a přivítat je ve škole. Bylo vidět, že se všichni na novou školu těší, i když obavy a respekt, které se zračily v obličejích některých z nich, byly patrné…

 

Škola si pro nový školní rok zvolila motto, jehož autorem je Kryštof Kolumbus: Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu. Motto je jasnou výzvou pro učitele i pro studenty k aktivitě, odvaze a hledání nových cest. Takže dobrý vítr do plachet a vzhůru k novým obzorům!

celý článek
21.08.2021

Tadeáš Ďurčanský (budoucí 7MB), náš další stážista v Otevřené vědě 2021, byl zmíněn na jejím Facebooku v souvislosti s řešením problematiky ladění bílého světla, kterým se společně s dalšími dvěma kolegy z jiných středních škol letos zabývá na Fyzikálním ústavu AV ČR, v. v. i.

celý článek
08.09.2021

Je už tisíciletí známým faktem, že nejlepší pohled na svět je z koňského hřbetu, na čemž jsme se rozhodly stavět naši expedici i my. Po dlouhém dohadování, domlouvání, vymýšlení, plánování a předělávání se totiž uskutečnila naše koňská zlatá dofácká expedice, kterou od počátku provázelo mnoho nesnází. 

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu