Výsledky školního kola Geologické olympiády 2017

Výsledky školního kola Geologické olympiády 2017

Školního kola GeO se letos nakonec zúčastnili jen dva studenti naší školy (z celkem 5 přihlášených). V kategorii A (2. stupeň ZŠ = prima až kvarta) to byl Jakub Mlejnek z 4KA (136. místo v rámci ČR), v kategorii B (SŠ) to byl maturant Petr Červinka z 4A (62. místo v rámci ČR). Oba postupují a budou reprezentovat školu i v okresním kole.

Geologická olympiáda (GeO) je vědomostní soutěž, která byla v tomto školním roce vyhlášena poprvé v celostátním rozsahu. Školní kolo proběhlo online 1. 2. 2017. Přihlašování do sdílené tabulky na cloudu přes QR kód a zároveň i celkem náročnou registraci v prostředí Informačního systému Masarykovy univerzity v Brně zvládlo do termínu jen 5 zájemců. Nerozumíme tomu, co zabránilo dalším dvěma přihlášeným, kteří byli v den konání ŠK ve škole, přijít do počítačové učebny a test vyplnit. Snad to byl omyl v datu a čase konání (i to ale o nich něco vypovídá). Škoda je především toho, že naše škola kvůli tomu vůbec nevyužila svůj "geologický potenciál", v který jsme doufali v sextách a 2A - studenti těchto tříd prošli na podzim geologickými kurzy v Rokytnici n/J.

Oficiální zpráva shrnující v celostátním pohledu výsledky ŠK ZeO je ke stažení níže v příloze.

Také okresní kola se budou konat na dálku online po internetu v IS MUNI na každé přihlášené škole ve středu 22. března 2017. Tentokrát budou testovány aktivní znalosti formou vepisovaných odpovědí (slovo, číslo). Ve vyšších kolech, na jejichž organizaci se budou podílet i krajská muzea, budou muset soutěžící prokazovat nejen teoretické znalosti, ale i praktické dovednosti při práci s přírodninami.

Všechny dotazy ke GeO zodpoví prof. Miroslav Soukup.

Předmětová komise BIO a ZEM

Zdroj: Webová stránka Geologické olympiády
Ke stažení
ikonaCelostátní výsledky ŠK GeO 2017

Aktuální informace

03.03.2021

Na emailové adresy zákonných zástupců uchazečů o studium na naší škole byly odeslány informační maily s dotazníky. 

Celý článek

Významní absolventi

Balejová Marta

Absolvovala v roce 1972.

Patří mezi nejvýznamnější současné šansoniérky, které se v České republice profesionálně zabývají tímto specifickým hudebním žánrem. 

Svět v roce založení školy

Srdečná dohoda

6. červenec 1903

Návštěva francouzského prezidenta Émila Loubeta a ministra zahraničí Théophila Delcassého v Londýně byla počátkem jednání s Británií, které vedlo 8. 4. 1904 k vytvoření tzv. Entente cordiale – dohody o vzájemné spolupráci Francie a Británie.

Nejčtenější

10.02.2021

V sobotu 6.2. a v neděli 7.2. reprezentovala Českou republiku sourozenecká dvojice Kateřina a Daniel Mrázkovi na juniorských mezinárodních závodech „Egna Dance Trophy 2021“ v italském městě Egna.

celý článek
04.02.2021

Otevřená věda je otevřená i v této době - covidové pandemii navzdory! S velkou radostí dáváme na vědomí, že do letošního ročníku Otevřené vědy vybrali pracovníci Akademie věd ČR celkem 5 studentů nymburského gymnázia. Tři z nich svou stáž absolvují na Fyzikálním, jedna na Botanickém a jedna na Geofyzikálním ústavu AV ČR.

celý článek
03.02.2021

Před 24 lety zemřel pan Bohumil Hrabal, jehož jméno nese hrdě naše škola. Připomeňte si s námi toto výročí a podívejte se na jeho nesmírně bohatý život a úžasné dílo!

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!