Zlatá ceremonie 2022

Zlatá ceremonie 2022

Ve středu 21. 9. 2022 se opět po roce uskutečnila Zlatá ceremonie DofE. Předávání certifikátů a odznaků proběhlo ve Valdštejnském paláci, sídle Senátu ČR. Vzhledem ke smutné události z minulého týdne, tedy odchodu královny Alžběty II., proběhla Zlatá ceremonie bez účasti očekávaného vzácného hosta: Jeho královské Výsosti prince Edwarda, který pochopitelně nyní drží smutek se svou rodinou a do Prahy nemohl přijet.

I tak si ocenění ceremonii užili, i díky přítomnosti 1. místopředsedy Senátu Jiřího Růžičky, britského velvyslance Nicka Archera a dalších významných hostů.

V letošním roce dokončilo zlatou úroveň šest nyní už bývalých studentů a studentek naší školy:

Adéla Drahokoupilová

Daniela Hálová

Eva Sloupová

Linda Murčová

Oliver Hnát

Tereza Holečková

 

Terku, Evču a Áďu spojuje v plnění DofE jeden velký a úžasný projekt: Dofebufetík. Terka je jeho zakladatelkou a Áďa s Evčou jejími velkými a nepostradatelnými spolupracovnicemi Za dobu trvání Dofebufetíku se jim spolu s ostatními děvčaty, která stále ještě plní program DofE, a tedy s Dofebufetíkem i nadále pokračují, podařilo vyvařit, napéct, spolužákům prodat a na dobré účely rozdělit více než 150 000 korun.

Absolvovala jsem s nimi i dvě přípravné a jednu ostrou expedici, a tak vím, že vydrží jakoukoliv nepohodu, kterou expedice přinášejí a to vše s úsměvem a dobrou náladou.

Evča a Áďa si navíc jako aktivitu sport zvolily volejbal, kterému se věnovaly v rámci sportovních her, které vedu, tak i zde jsem měla možnost s nimi strávit hodně společného času.

Danča si během plnění programu splnila svůj sen: absolvovat zlatou expedici v koňském sedle. O své zkušenosti z této neobvyklé expedice se podělila s účastníky programu DofE z celé České republiky během  online setkání DofE klubu, které mělo být pro ostatní inspirací, jak lze připravit expedici jinak.

Oliver a Linda mohou být pro ostatní zase inspirací, protože oba plnili svůj program na dálku. Oliver absolvoval stříbrnou úroveň během svého studia ve Spojených státech a Linda po dokončení bronzové úrovně v kvartě úspěšně složila přijímací zkoušky na Patočkovo gymnázium v Praze, kam i nastoupila do kvinty, ale stříbrnou i zlatou úroveň i obě ostré expedice plnila u nás ve škole. Linda se v rámci dobrovolnictví věnovala doučování v nízkoprahovém centru v Milovicích. Na své škole také vytvořila dobročinný vánoční projekt, kde prodejem lístečků s motivačními citáty získala peníze potřebné na poslání balíčků s anglickými knihami do spřátelených škol v Kostarice, Turecku a Kamerunu. Podařilo se jí vybrat skoro 3000 korun.

 

Blahopřeji všem oceněným a přeji jim mnoho úspěchu v osobním i studijním životě

 

 

V. Martínková

více fotografií zde:

https://www.dofe.cz/fotogalerie/zlata-ceremonie-21-9-2022

Aktuální informace

08.04.2024

Upozorňujeme uchazeče, že administrace úvodní přijímací zkoušky z matematiky začíná vždy v 8.30.

Naplánujte si svůj příchod do školy mezi 8.00 a 8.25. Příchod po 8.30 nemůžeme akceptovat z důvodu regulérnosti zkoušky.

Celý článek
06.04.2024

Uchazečům, kteří podali přihlášku elektronicky prostřednictvím DIPSY, nejsou pozvánky zasílány poštou. Dostávají je pouze prostřednictvím zaručené komunikace opět v DIPSY.

Jiří Kuhn 

30.03.2024

Upozorňujeme rodiče a uchazeče, že v tomto týdnu byly odeslány pozvánky k přijímacím zkouškám takto:

Celý článek
29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Mgr. Eva Hazdrová-Kopecká, Dipl.um.

Mgr. Eva Hazdrová-Kopecká, Dipl.um. (*1977), muzikoložka, hlasatelka a moderátorka, maturovala na nymburském gymnáziu v roce 1996 (pod dívčím příjmením Kopecká).

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Smlouva o Aljašce

20. říjen 1903

Na základě jednání Spojené komise, složené ze zástupců Spojených států a Velké Británie, 

Nejčtenější

21.03.2024

Jaké je to být debatním rozhodčím? To si vyzkoušeli členové našeho debatního klubu na krajském kole Debatiády v Děčíně. Pro některé z nich to byla první příležitost rozhodovat soutěžní debaty naostro.

celý článek
19.03.2024

Aktuální mistři České republiky v kategorii U14 Kateřina Kammová a Bruno Topenčík z 3TB byli hlavními tahouny našich šachistů na krajském kole v šachu družstev.

celý článek
26.03.2024

Nymburští debatéři Luisa Anna Hofmanová (7MA), Sofie Fukalová (7MA), Tadeáš Brablc (8OB) a trenér Matěj Piller se poslední víkend před Velikonocemi vydali do České Třebové, kde se zúčastnili posledního turnaje Debatní ligy v této sezóně. Akce se uskutečnila v prostorech Střední školy technické a dopravní Gustava Habrmana.

 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.