Beseda se studentkami z Dijonu

Beseda se studentkami z Dijonu

Být studentem ve Francii má jednu nespornou výhodu oproti tomu, když jste studentem v ČR, vlastně to platí i pro učitele. Zhruba jednou za šest týdnů máte totiž prázdniny. A protože prvních šest týdnů školního roku tam uplynulo stejně jako u nás, tak prázdniny mají teď i studentky nymburského gymnázia, které letošní školní rok tráví v Burgundsku ve městě Dijon díky programu Středočeského kraje "Rok v Burgundsku". Dvě z nich, Ester Novotná a Veronika Michalčuková se podělily o své zkušenosti se studiem v zahraničí.

V pátek 24. 10. jsme jako obvykle čekali před učebnou francouzštiny na zvonění. Když zazvonilo, pan profesor přišel, ale ne sám, s dvěma děvčaty z 6XA, které tento rok studují na Lycée Charles de Gaulle v Dijonu ve Francii.

Plní nadšení jsme vešli do třídy a udělali jsme si místo hodiny francouzštiny besedu s Verčou a Ester.

Hned na začátku nám holky pověděly, jak se zapojily do středočeského projektu „Rok v Burgundsku“ neboli, jak se dostaly ke studiu ve Francii. Řekly nám, jak postupně plnily úkoly a poté přijímací formuláře. Následně nám sdělily své dojmy a poznatky, které za první dva měsíce mají.

Popisovaly nám, kde teď žijí, jak se jim líbí na internátu, kde bydlí přes týden, a u rodin, kde bývají přes víkendy a někdy i na prázdniny.

Poté nám pak profesor dal prostor zeptat se na otázky, které by nás ohledně studia zajímaly. Nějaké dotazy směřovaly k tématu rozdíly mezi českou a francouzskou výukou a programem ve škole. Další dotazy ohledně profesorů a spolužáků, jídla:) a tak dále… Překvapilo mě, jak moc dotazů jsme měli a že jsme na ně na všechny dostali odpovědi.

Nakonec jsme holkám moc poděkovali, popřáli jim hodně úspěchů na škole a zapřemýšleli o tom, kdo z nás by mohl v Dijonu studovat příští rok:).

Natálie Šteflová 4KA

Aktuální informace

26.01.2023

Dne 26.1.2023 zveřejnil ředitel kritéria přijetí na příští školní rok.

Celý článek
17.01.2023

Gymnázium BH zveřejňuje inspekční zprávu z komplexní inspekce, která proběhla na konci prosince 2022 a protokol z inspekce.

06.01.2023

úterý 28. 2. 2023 od 17.30 hodin v Městské knihovně Nymburk
medailonek významné absolventky školy

12.10.2022

Dnes 12. 10. 2022 byla zveřejněna Výroční zpráva našeho gymnázia za školní rok 2021-2022.

20.09.2022

Gymnázium Bohumila Hrabala je určenou školou ve smyslu vyhlášky MŠMT č.13/2005 Sb. k poskytování jazykové přípravy žákům - cizincům.

seznam pověřených škol

Celý článek

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1934.

Narodil se 9. 11. 1915 v Nymburce. Učil se hrát na housle, klavír, varhany a také zpíval. 

Anketa

 
Motto školního roku 2022-23
Cornell Woolrich 16 %
Wayne Gretzky 16 %
Milton Berle 9 %
John Schaar 39 %
Napoleon Hill 19 %
Celkový počet hlasů: 237
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Zemřel F. J. Studnička

21. únor 1903

F. J. Studnička – vysokoškolský profesor na pražské technice a univerzitě – byl autorem základní práce O determinantech, třísvazkové Vyšší matematiky a dalších děl.

Nejčtenější

03.01.2023

8. 12 se v Hálkově divadle konala (již tradičně) Vánoční akademie. Díky vysokému zájmu diváků se už několik let po sobě pořádají dvě odpolední představení – a tentokrát bylo téměř vyprodáno na obou! Naši studenti opět předvedli obdivuhodnou podívanou. Uznání však nepatří pouze těm, kteří byli na pódiu, ale i těm kteří vidět nebyli. Děkujeme tedy všem, kteří se na této akci podíleli, a budeme se těšit zase za rok :)

 

Přečtěte si více o prodeji výrobků a prohlédněte si fotogalerii...

 

celý článek
08.01.2023

Bujaré silvestrovské veselí utichlo a v pondělí 2. ledna roku 2023 se před naší školou, sešlo 36 studentů oktáv. Jejich společným cílem byla Rokytnice nad Jizerou, kde proběhl první, lyžařský kurz nové sezóny. Bohužel zimní ideál se rozpouštěl již před vánočními prázdninami a rapidní oteplování pokračovalo celý první týden v lednu.

celý článek
15.01.2023

Na lyžařský kurz jsme jeli v neděli, což je docela nezvyklé.

celý článek
 
John Schaar - Budoucnost není místo kam jdeme, ale které vytváříme.