Adresář pomoci mimo školu

Každý někdy potřebuje pomoc a není ostuda o pomoc požádat. V tomto článku bude průběžně aktualizovaný seznam kontaktů, který může využít každý, kdo pomoc potřebuje pro sebe nebo své blízké.  

Organizace SEMIRAMIS připravuje na Gymnáziu Bohumila Hrabala v Nymburce program primární prevence pro žáky nižího gymnázia, nabízí však také individuální pomoc dětem a mladistvím: https://www.os-semiramis.cz/os-site/

Pro aktuální pomoc pro děti a mládež je možné oslovit LINKU BEZPEČÍ. Na linku je možné volat (116 111), psát email (pomoc@linkabezpeci.cz) nebo využít chat na stránkách (https://www.linkabezpeci.cz/)

Podobný cíl jako Linka bezpečí, tj, telefonní linka pro pomoc v akutní krizi, poskytují i lokální linky bezpečí. Pro Středočeský kraj jde zejména o Linku důvěry v Kutné Hoře (https://www.capld.cz/linky-duvery-cr2/12030/linka-duvery-v-kutne-hore/) a Linka důvěry Mladá Boleslav (https://www.linka-duvery-mb.cz/). 

Pro rodiny ohrožených dětí je určena Linka pro rodinu a školu: 166 000 (https://linkaztracenedite.cz/) organizace Cesta z krize. Stejná organizace poskytuje i Linku první psychické pomoci pro dospělé:116 123 (https://linkapsychickepomoci.cz/).

Pro oběti násilí, včetně domácího, funguje také linka BÍLÉHO KRUHU BEZPEČÍ: 116 006 (https://www.bkb.cz/pomoc-obetem/domaci-nasili/dona-linka-nonstop-telefonicka-pomoc/)

Velmi nebezpečné poruchy příjmu potravy řeší centrum ANABELLE (http://www.anabell.cz/)  

 

 

 

Aktuální informace

09.04.2026

se konají v úterý 28/4 od 17:30 hod v kmenových učebnách. Od 18:00 hod pokračují individuální konzultace s vyučujícími dle rozpisu.

16.02.2026

Více informací u ředitelky: peckova@gym-nymburk.cz

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).

Významní absolventi

Mgr. Jana Smolíková

Mgr. Jana Smolíková, geografka, cestovatelka, polárnice a environmentalistka, která už třikrát v rámci vědeckého pobytu navštívila Antarktidu, maturovala na naší škole v roce 2001.

Svět v roce založení školy

Cenzura v Prusku

únor 1903

Pruský ministr vnitra podal v Poslanecké sněmovně vysvětlení, proč byla zakázána hra Das Tal des Lebens (Údolí života) od Maxe Dreyera:

Nejčtenější

29.03.2026

Poprvé, co paměť sahá, se tři studenti naší školy zapojili do soutěže Certamen Latinum (latinské olympiády). A jednomu z nich, Filipu Slabému z 8OA, se podařilo docílit vítězství ve vyšší kategorii B soutěže na celorepublikové úrovni. Stalo se tak 19. března 2026 na Staroměstské radnici v Praze. Gratulujeme k opravdu mimořádnému výkonu.

celý článek
27.03.2026

Třetí alumni beseda ve školním roce 2025/2026 se v Městské knihovně Nymburk uskuteční ve čtvrtek 9. dubna 2026 od 17.30 hodin. Naším hostem bude ředitel Historického ústavu Akademie věd ČR prof. Martin Holý. Přiblíží nám Dětství středoevropských Habsburků v raném novověku.

celý článek
31.03.2026

V pondělí 30.3. se konal tradiční Velikonoční florbalový turnaj pro žáky VG. Třídy byly rozděleny do dvou skupin po šesti, kde se hrálo systémem každý s každým. První dva týmy postupovaly do semifinále.

celý článek