Mezinárodní dny Frankofonie – divadelní přehlídka v Táboře

Mezinárodní dny Frankofonie – divadelní přehlídka v Táboře

Studentky francouzského divadelního kroužku ze třídy 3TA pod vedením profesora Stéphana Castagnier nacvičily první divadelní hru a rovnou se vypravily na tradiční divadelní přehlídku pořádanou v rámci Mezinárodních dnů Frankofonie do Tábora. Jejich první francouzský divadelní pokus byl korunován ohromným úspěchem.

Ve čtvrtek 15.3.2012 se skupina francouzských divadelnic v doprovodu pana profesora Castagnier vydala předvést své úsilí na festival Frankofonie do Tábora. Druhý den, v pátek, nás čekalo pár ukázkových hodin na místním Gymnáziu Pierra de Coubertina, jak jinak než ve francouzštině (viděly jsme dějepis, chemii a francouzštinu), a poté již zahájení přehlídky čtyř francouzských představení.

Vystupovaly jsme jako poslední a zároveň nejmladší. Zbylo na nás místo v ne moc příznivých podmínkách - venku, ale přesto jsme to nevzdaly a předvedly maximální výkon. Ten byl nakonec oceněn dvěma diplomy za nejlepší divadelní nastudování a nejlepší kostýmy.  Spolu s diplomy jsme obdržely i další ceny, za což jsme byly všechny neskutečně rády!

Na závěr jsme v sobotu podnikli prohlídku města. Navštívili jsme místní historické muzeum společně se sklepní cestou. Čas utekl velmi rychle a po tříhodinové cestě vlakem jsme se ocitli zpátky v Nymburce.

Mě osobně se tento výlet moc líbil, nejen díky úspěchu s divadlem, ale i kvůli dalším zkušenostem s francouzštinou a seznámení s novými lidmi.

Všem zúčastněným patří velká gratulace a poděkování za skvělou reprezentaci školy.

Tereza Pěničková, 3TA

Aktuální informace

06.09.2020

V rámci aktualizace údajů v Bakalářích se množí žádosti rodičů o zaslání ztracených přístupových údajů. Postupujte prosím takto, jiný  postup není z hlediska GDPR možný:

Celý článek
28.08.2020

V sekci "Studenti > Rozvrhy a suplování > Přehled rozvrhů" najdete rozvrhy na nový školní rok.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1914.

Narodil se 25. 1. 1895 v Poděbradech, zemřel r. 1947 v Praze. Působil jako malíř krajin a portrétů.

Anketa

 
Vybíráme motto pro školní rok 2020-2021
Sokrates 22 %
Dalajláma 14 %
Konfucius 13 %
Les Brown 31 %
Stephen Hawking 14 %
Matka Tereza 7 %
Celkový počet hlasů: 464
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Saša Machov

16. červenec 1903

Narodil se Saša Machov (†…23. 6. 1951), český tanečník a choreograf.

Nejčtenější

08.09.2020

Ve středu 2. 9. dopoledne připravil Studentský parlament na tartanovém hřišti na dvoře školy slavnostní vítání nových studentů ze tříd prima A, prima B a první A.

celý článek
16.09.2020

1PA dnes vyrazila s profesorkami Martínkovou a Krejčíkovou na adaptační kurz do Rokytnice. Po cestě děti navštívily skalní město Prachovské skály a odpoledne se vydaly na výlet s hravým programem.

celý článek
05.09.2020

V roce 2016 získalo naše gymnázium licenci na vytvoření centra pro poskytování Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu. Mezi první zájemce o absolvování bronzové úrovně patřily Jarča Mrázová a Eliška Prášilová. Tu se jim podařilo získat v roce 2017. V roce 2018 dokončily stříbrnou úroveň a letos na konci srpna splnily poslední krok, který jim scházel pro získání nejvyšší, tedy zlaté úrovně: čtyřdenní dobrodružnou expedici.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!