Zlatý hattrick

Zlatý hattrick

Posádky dračích lodí našeho gymnázia zvítězily v obou kategoriích a díky zisku i celkového vítězství v poháru škol přiváží ZLATÝ HATTRICK.

Poslední úterní dopoledne tohoto školního roku patřilo školním závodům malých dračích lodí. Závody se jako tradičně konaly v areálu Veslák a i letos přinesly krásné a napínavé souboje. Každá posádka absolvovala dvě kvalifikační jízdy a podle součtů obou časů mohla postoupit do dalších bojů.

Naše gymnázium reprezentovalo šest posádek 1PA, 1PB, 2SA, 2SB, 3TAB a 4KA. Všechny posádky absolvovaly letos pouze jeden trénink a z kvalifikačních jízd postoupily pouze 2SA a 4KA. Nicméně obě tyto posádky od první jízdy zajížděly ve svých kategoriích suverénně nejrychlejší časy.

2SA, která jasně prošla kvalifikačními jízdami s náskokem cca 6 sekund v samotném finále zvítězila o délku „dračí hlavy“.  Sekundáni tak získali první místo a pohár pro vítěze okresního kola. Na druhém a třetím místě skončily posádky ZŠ Tyršova.

Velmi dobře se představily také lodě obou prim a ryze dívčí posádka z 2SB. Obě primánské posádky, které okusily tuto soutěž poprvé, nasbíraly cenné zkušenosti a za rok určitě do finálových bojů postoupí.

Také posádka 4KA suverénně ovládla kvalifikační jízdy, ale ve velmi vyrovnaném finále dlouho vedla posádka ZŠ Komenského. Až v samotném závěru dokázaly naši nejstarší dragoni Komendu předjet a sebrat jim vítězství. Třetí byla opět ZŠ Tyršova.

V celkovém hodnocení škol, do kterého se počítají lodě na prvním až pátém místě, jsme zvítězili před ZŠ Tyršova a ZŠ Komenského.

Všem posádkám patří velká pochvala a doufejme, že ZLATÝ HATTRICK naše škola nezískala naposledy.

Aktuální informace

26.06.2024

Během školních prázdnin je jako úřední den stanoveno pondělí od 9.00 do 11.00 hodin.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1919.

Krátce působil jako učitel na Mladoboleslavsku. Kolem r. 1922 byl posluchačem Vojenské akademie v Hranicích.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Svaz českých lyžařů

21. listopad 1903

V Jablonci nad Jizerou byl založen Svaz českých lyžařů.

Nejčtenější

25.06.2024

Posádky dračích lodí našeho gymnázia zvítězily v obou kategoriích a díky zisku i celkového vítězství v poháru škol přiváží ZLATÝ HATTRICK.

celý článek
25.06.2024

Letos se hostitelským městem této prestižní soutěže staly ve dnech 21.-23. 6. 2024 Pardubice. Na její realizaci se podílely SPŠ elektrotechnická a VOŠ Pardubice ve spolupráci s Univerzitou Pardubice a Pardubickým krajem.

celý článek
27.06.2024

Pod záštitou vzdělávací organizace Agora CE se studenti výtvarné výchovy ze dvou tříd sext stali uličníky. Umělci, kteří jim zprostředkovávali půlroční projekt zaměřený na proměnu veřejného prostoru poblíž školy, byli Tomáš Roček, Filip Novák a za Agoru Tereza Konrádová.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.