Anglická Debate League přinesla zkušenosti i výsledky

Anglická Debate League přinesla zkušenosti i výsledky

Na samostatný turnaj Debate League (debata v angličtině) vyslal náš klub opět úspěšnou výpravu. Z celkového počtu 12 týmů se v Pardubicích umístil tým Slátanina na třetím místě, o zážitku týmu FurFon se skrz perspektivu Matěje Pillera můžete dočíst tady:

Členové debatního klubu se letos opět účastnili anglického turnaje Debate league v Pardubicích, který se konal o víkendu 20.-22. ledna. Za nymburské gymnázium se ho účastnily dva týmy. První tým, který se skládal z nováčků, s názvem FurFon Team, ve složení David Dvorský (6XB), Martin Novotný (6XB) a Matěj Piller (1A), a druhý tým Slátanina, ve složení Matěj Ballaty (8OA), Klára Týfová a Karin Nosková (obě dvě z LEAF Academy v Bratislavě).

Každý tým se účastnil pěti debat, z toho dvě debaty byli na předem oznámenou tezi, jenž zní: "Zdravotní péče by neměla být zdarma." První z těchto předem připravených debat se konala hned první večer po zahájení akce.

Druhý den dopoledne se účastnil každý tým dvou debat, jedné na předem známou tezi, a druhé nepřipravené. Po těchto dvou debatách, nás čekal oběd, který byl zajištěn v restauraci, hned přes ulici od místa konání turnaje. Večeře i oběd nám tu moc chutnaly. Odpoledne nás čekala ještě jedna debata, a po večeři se konal večerní program, v podobě večerní prohlídky zámku Pardubice. Té se účastnili jen ti, kteří ještě nebyli zmoženi debatováním.

V neděli dopoledne nás čekala poslední debata, a pak vyhlášení výsledků. FurFon Team sice nedosáhl na turnaji úspěchů, ale pro dva členy týmu to byl první turnaj, a přinesl spoustu zkušeností do dalšího debatování. Z Pardubic jsme ale neodjeli bez úspěchů, Slátanina se umístila na 3. místě, a Matěj Ballaty se umístil jako nejlepší řečník turnaje. Z "technických" důvodů ale stejně nemáme žádné diplomy a pozapomněli jsme si vyfotit i společnou fotku.

  • Matěj Piller


Pro spoustu detailů si najděte naši facebookovou stránku.

Aktuální informace

26.06.2024

Během školních prázdnin je jako úřední den stanoveno pondělí od 9.00 do 11.00 hodin.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Marta Balejová

Marta Balejová (*8. 5. 1953), zpěvačka a textařka, jedna z nejvýznamnějších českých šansoniérek, zabývajících se tímto specifickým hudebním žánrem, maturovala na nymburském gymnáziu v roce 1972 pod svým rodným příjmením Marta Fuglová.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Eduard VII. indickým císařem

1. leden 1903

Poblíž Dillí se shromáždily davy lidí, aby mohly být přítomny chvíli, kdy bude král Velké Británie a Irska Eduard VII. vyhlášen indickým císařem. 

Nejčtenější

25.06.2024

Posádky dračích lodí našeho gymnázia zvítězily v obou kategoriích a díky zisku i celkového vítězství v poháru škol přiváží ZLATÝ HATTRICK.

celý článek
25.06.2024

Letos se hostitelským městem této prestižní soutěže staly ve dnech 21.-23. 6. 2024 Pardubice. Na její realizaci se podílely SPŠ elektrotechnická a VOŠ Pardubice ve spolupráci s Univerzitou Pardubice a Pardubickým krajem.

celý článek
27.06.2024

Pod záštitou vzdělávací organizace Agora CE se studenti výtvarné výchovy ze dvou tříd sext stali uličníky. Umělci, kteří jim zprostředkovávali půlroční projekt zaměřený na proměnu veřejného prostoru poblíž školy, byli Tomáš Roček, Filip Novák a za Agoru Tereza Konrádová.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.