Debatní turnaj v Plzni

Debatní turnaj v Plzni

V centru Plzeňského kraje se debatního klání v rámci posledního předfinálového turnaje své debatní síly poměřil smíšený tým nymburských studentů, speciálně pojmenovaný pro historicky první turnaj v Plzni – Neuburger Urquell.

A to ve složení Martin Jecha, Martina Dolečková a Kristýna Kutnarová. Po většinu turnaje rozhodovala debaty jako rozhodčí Gabriela Horynová. Daniel Gromada pak oddebatoval turnaj za jeden z pražských týmů, tomuto týmu pak v poslední rozhodující debatě turnaje debatně vypomohla i Gabriela Horynová a nymburští debatéři se tedy podíleli na výhře tohoto týmu na turnaji.

 

A jak si vedl čistě nymburský tým? Trošku jako na houpačce. V prvním kole se střetli nad tématem národního sebeurčení s týmem Gymnázia Jana Nerudy z Prahy. Na tezi, která bude na začátku května tezí finálového turnaje, dokázali nymburští zúročit své zkušenosti a přípravy a v prvním kole si připsali přesvědčivou výhru. Ve druhém kole, v tezi o tom, zda je EU přínosná, bylo nymburským souzeno hájit negativní stanovisko. Po těsném boji s opavskými, kteří hájili na pohled jednodušší pozici, nakonec tým Neuburger podlehl. Ve třetím kole se opět debatovalo o právu na sebeurčení národů. Nymburští změřili své síly s týmem Škodná z Přerova. Tým přerovských však v debatě nedostál svému jménu a nymburskou snahu a cestu za obhajobou práva na sebeurčení každého národa nijak nepoškodil. Naši studenti tedy mohli mířit do dalších kol s dobrým pocitem. Ve čtvrtém kole došlo k malé bratrovražedné bitvě, kdy nad tezí pojednávající o boji západních zemí proti dětské práci v západním světě se s Neuburger Urquell střetl pražský tým, vydatně posílen o aktuálně druhého nejlepšího řečníka roku, Daniela Gromadu. V odpolední debatě nakonec nymburští podlehli, když se jim nepodařilo zcela obhájit jejich plán. Páté kolo na stejnou tezi v neděli ráno, bylo už jen otázkou využití zkušeností, protože se náš tým utkal s nezkušenými přerovskými debatérkami. Průběh debaty byl jasný stejně jako její výsledek. V celém hodnocení turnaje skočil tým Neuburger Urquell na čtvrtém místě.

 

V rámci turnaje se také konala volební valná hromada Asociace debatních klubů, o. s. Během valné hromady byl delegát a trenér nymburského klubu, Jan Knytl, zvolen na uvolněné místo v představenstvu sdružení, když z 90 možných získal 76 hlasů.

 

Poslední turnaj sezóny také rozhodl s konečnou platností o složení finálových klání. Do těch postoupilo na základě kvalifikačních kritérií 6 nejlepších týmů po základní části. Vítězem základní části se stal nymburský tým TOGO! Ze třetího místa postoupil tým Per Elequens a ze čtvrtého tým ERGO. Nymburští tedy budou tvořit plnou polovinu účastníků finálových bojů. Spolu s nymburskými postoupili i dva přerovské a jeden pražský tým. Finálový turnaj, tedy klání v základních skupinách a semifinálové debaty, čeká naše reprezentanty 4. - 6. května v Praze. V pondělí 7. května se pak v prostorách Poslanecké sněmovny uskuteční Grand-Finále celého ročníku Debatní ligy, kam mají velkou šanci postoupit naše týmy! Držme jim tedy při přípravách i závěrečných kláních palce!!!

 

Výsledky nejen posledního turnaje, ale i celé proběhnuvší základní části DL můžete najít jako vždy v databázi Greybox.

Aktuální informace

07.03.2023

Děkujeme za odevzdání přihlášek ke studiu, přihlášky se sešly v tomto počtu:

  • 4-leté studium - 80
  • 8-leté studium - 197
06.02.2023

Pro školní rok 2023/24 hledáme nové učitele...

Celý článek
17.01.2023

Gymnázium BH zveřejňuje inspekční zprávu z komplexní inspekce, která proběhla na konci prosince 2022 a protokol z inspekce.

12.10.2022

Dnes 12. 10. 2022 byla zveřejněna Výroční zpráva našeho gymnázia za školní rok 2021-2022.

20.09.2022

Gymnázium Bohumila Hrabala je určenou školou ve smyslu vyhlášky MŠMT č.13/2005 Sb. k poskytování jazykové přípravy žákům - cizincům.

seznam pověřených škol

Celý článek

Významní absolventi

Jiří Teper

Absolvoval v roce 1973.

Narodil se 14. 7. 1954 v Nymburce. Již v průběhu středoškolských studií začíná s pokusy o literární tvorbu.

Anketa

 
Motto školního roku 2022-23
Cornell Woolrich 16 %
Wayne Gretzky 16 %
Milton Berle 9 %
John Schaar 39 %
Napoleon Hill 19 %
Celkový počet hlasů: 237
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Stávka na dráze

6. dubna 1903

Všeobecná stávka železničářů v Nizozemsku

Nejčtenější

07.03.2023

V úterý 14. 3. 2023 se koná od 11:45 Školní kolo 45. ročníku SOČ. Slavnostní zahájení za přítomnosti vedení města a vedení školy bude v učebně č. 77. Níže se dozvíte, kdo ze soutěžících a na jaké téma práci SOČ psal, jak to bude se zkrácením výuky a co je třeba udělat, pokud se na konkrétní obhajobu chce někdo přijít podívat.

celý článek
24.02.2023

Byť je to již měsíc, co studenti 8OB odstartovali první ples sezóny, není na škodu si tyto hezké a slavnostní momenty připomenout.

V sobotu 28. ledna 2023 vyvrcholily téměř půlroční přípravy na tuto velkolepou akci. Smlouvy, termíny, sponzoři, nástupy, hudba, pozvánky, vstupenky… To všechno se chystá s velkým předstihem a obrovské úsilí a energie se následně vrací ve vlastním programu plesu.

celý článek
06.03.2023

Dobrých zpráv není nikdo dost a je naší milou povinností, sdílet nadšení a hrdost nad výkony našich kamarádů a studentů Gymnázia B. Hrabala v Nymburce!

Sourozenci Kateřina (6XB) a Daniel Mrázkovi (loňský abiturient) jsou juniorskými mistry světa v tancích na ledě. O víkendu 3. – 4. 3. 2023 na šampionátu v Calgary po rytmickém tanci vyhráli i volnou jízdu a porazili korejský pár na celé čáře. Pro české krasobruslení tak získali druhé zlato na juniorském mistrovství světa v historii.

Za všechny učitele i studenty naší školy zasíláme velkou gratulaci a přejeme hodně dalších úspěchů!

celý článek
 
John Schaar - Budoucnost není místo kam jdeme, ale které vytváříme.