First time in English: Debatní turnaj ve Vysokém Mýtě

First time in English: Debatní turnaj ve Vysokém Mýtě

O víkendu 14. – 16. prosince se v předvánočním čase konal ve Vysokém Mýtě druhý turnaj anglické debatní ligy. A poprvé se debatních soutěží v angličtině zúčastnil i nymburský debatní klub. Jak si nymburští vedli a jak pro ně dopadla Santova nadílka? Dozvíte se na dalších řádcích…

Turnaje se zúčastnila pětice nymburských studentů. Tým JMT byl tvořen duem z kvarty – Terezou Javůrkovou, Matějem Ballaty, a duem Martin – slečen Dolečkové a Vlčkové. A v týmu The Strawman Collective, který se utvořil, až těsně před turnajem, hájila nymburské barvy Kristýna Kutnarová. 

V rámci turnaje proběhlo standardně 5 kol debatních klání. 4 z nich na oficiální teze „Czech police and prosecution should be given more power to investigate corruption (P)“, „It is better to protest and harm the future of one's children rather than silently agree with an authoritative regime or dictatorship“ a poslední kolo se odehrálo v duchu klání nad nepřipravenými tezemi. 

JMT v prvním kole zvítězilo nad týmem čmeláků z Open Gate, aby v následujících kolech, v rámci silnější skupiny utvořené po prvním kole, konfrontoval své síly s týmy, za něž debatovali současní členové českého národního týmu. Zkušenosti z mezinárodních akcí pak byly klíčové, a druhé a třetí kolo nymburští prohráli, avšak se ctí a bez výrazné bodové ztráty. Ve čtvrtém kole těsně podlehli debatérům z Přerova a páté vyřazovací kolo na nepřipravenou tezi proti týmu z Gymnázia Open Gate dopadlo již dobře a turnaj tedy tým JMT orámoval dvěma výhrami z prvního a posledního kola. A z osmi zúčastněných týmů obsadil šesté místo. Turnaje se totiž více týmů nezúčastnilo, neboť  5 dalších týmů pro nemoc svých členů v týdnu před turnajem svou účast odřeklo. 

Tým The Strawman Collective, jež se poprvé sešel těsně před pátečním kolem, byl překvapením turnaje. Všech pět debat dokázali Kristýna spolu s Matějem z PORGu a Helenou z Gymnázia Budějovická vyhrát! A v nedělním turnajovém finále těsně zvítězil i nad smíšeným týmem Gymnázia Open Gate a Nad Alejí a na závěr turnaje si mohla trojice šťastých debatérů převzít ceny a diplom pro vítěze turnaje. 

V rámci individuálních týmových výkonů se Tereza Javůrková umístila na celkovém 9. místě, a těsně za ní na desáté pozici byla Martina Dolečková. 

Vánočně laděný turnaj měl svůj první vrchol v sobotu večer, kdy po ukázkové debatě debatéři v rámci hry o čokoládový poklad hádali představované osobnosti a po hře následovala nadílka secret Santy, který každému z debatérů a účastníků turnaje nadělil jedinečný dárek. Po nadílce pak nemohly chybět koledy… J 

Na závěr je třeba poděkovat i lektorce Ashe Gipson, která nymburské debatéry doprovázela a poskytla jim cenné rady a postřehy co se týče angličtiny. Koneckonců, řadu z nich Asha může pozorovat i ve svých hodinách. 

Všichni se v těchto chvílích těšíme na Vánoce, čas klidu a odpočinku s našimi blízkými. Proto přijměte i přání od nymburských debatérů a prožijte Vánoce co nejšťastněji, ať Vás provází zdraví, štěstí, láska a všeobecná spokojenost. PF 2013

Aktuální informace

07.03.2023

Děkujeme za odevzdání přihlášek ke studiu, přihlášky se sešly v tomto počtu:

  • 4-leté studium - 80
  • 8-leté studium - 197
06.02.2023

Pro školní rok 2023/24 hledáme nové učitele...

Celý článek
17.01.2023

Gymnázium BH zveřejňuje inspekční zprávu z komplexní inspekce, která proběhla na konci prosince 2022 a protokol z inspekce.

12.10.2022

Dnes 12. 10. 2022 byla zveřejněna Výroční zpráva našeho gymnázia za školní rok 2021-2022.

20.09.2022

Gymnázium Bohumila Hrabala je určenou školou ve smyslu vyhlášky MŠMT č.13/2005 Sb. k poskytování jazykové přípravy žákům - cizincům.

seznam pověřených škol

Celý článek

Významní absolventi

Mgr. Jana Smolíková

Mgr. Jana Smolíková, geografka, cestovatelka, polárnice a environmentalistka, která už třikrát v rámci vědeckého pobytu navštívila Antarktidu, maturovala na naší škole v roce 2001.

Anketa

 
Motto školního roku 2022-23
Cornell Woolrich 16 %
Wayne Gretzky 16 %
Milton Berle 9 %
John Schaar 39 %
Napoleon Hill 19 %
Celkový počet hlasů: 237
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Rooseveltův projev

2. duben 1903

Americký prezident Theodore Roosevelt přednesl v Chicagu projev, jímž potvrdil, že Monroeova doktrína je stále základem americké zahraniční politiky. 

Nejčtenější

07.03.2023

V úterý 14. 3. 2023 se koná od 11:45 Školní kolo 45. ročníku SOČ. Slavnostní zahájení za přítomnosti vedení města a vedení školy bude v učebně č. 77. Níže se dozvíte, kdo ze soutěžících a na jaké téma práci SOČ psal, jak to bude se zkrácením výuky a co je třeba udělat, pokud se na konkrétní obhajobu chce někdo přijít podívat.

celý článek
24.02.2023

Byť je to již měsíc, co studenti 8OB odstartovali první ples sezóny, není na škodu si tyto hezké a slavnostní momenty připomenout.

V sobotu 28. ledna 2023 vyvrcholily téměř půlroční přípravy na tuto velkolepou akci. Smlouvy, termíny, sponzoři, nástupy, hudba, pozvánky, vstupenky… To všechno se chystá s velkým předstihem a obrovské úsilí a energie se následně vrací ve vlastním programu plesu.

celý článek
06.03.2023

Dobrých zpráv není nikdo dost a je naší milou povinností, sdílet nadšení a hrdost nad výkony našich kamarádů a studentů Gymnázia B. Hrabala v Nymburce!

Sourozenci Kateřina (6XB) a Daniel Mrázkovi (loňský abiturient) jsou juniorskými mistry světa v tancích na ledě. O víkendu 3. – 4. 3. 2023 na šampionátu v Calgary po rytmickém tanci vyhráli i volnou jízdu a porazili korejský pár na celé čáře. Pro české krasobruslení tak získali druhé zlato na juniorském mistrovství světa v historii.

Za všechny učitele i studenty naší školy zasíláme velkou gratulaci a přejeme hodně dalších úspěchů!

celý článek
 
John Schaar - Budoucnost není místo kam jdeme, ale které vytváříme.