First time in English: Debatní turnaj ve Vysokém Mýtě

First time in English: Debatní turnaj ve Vysokém Mýtě

O víkendu 14. – 16. prosince se v předvánočním čase konal ve Vysokém Mýtě druhý turnaj anglické debatní ligy. A poprvé se debatních soutěží v angličtině zúčastnil i nymburský debatní klub. Jak si nymburští vedli a jak pro ně dopadla Santova nadílka? Dozvíte se na dalších řádcích…

Turnaje se zúčastnila pětice nymburských studentů. Tým JMT byl tvořen duem z kvarty – Terezou Javůrkovou, Matějem Ballaty, a duem Martin – slečen Dolečkové a Vlčkové. A v týmu The Strawman Collective, který se utvořil, až těsně před turnajem, hájila nymburské barvy Kristýna Kutnarová. 

V rámci turnaje proběhlo standardně 5 kol debatních klání. 4 z nich na oficiální teze „Czech police and prosecution should be given more power to investigate corruption (P)“, „It is better to protest and harm the future of one's children rather than silently agree with an authoritative regime or dictatorship“ a poslední kolo se odehrálo v duchu klání nad nepřipravenými tezemi. 

JMT v prvním kole zvítězilo nad týmem čmeláků z Open Gate, aby v následujících kolech, v rámci silnější skupiny utvořené po prvním kole, konfrontoval své síly s týmy, za něž debatovali současní členové českého národního týmu. Zkušenosti z mezinárodních akcí pak byly klíčové, a druhé a třetí kolo nymburští prohráli, avšak se ctí a bez výrazné bodové ztráty. Ve čtvrtém kole těsně podlehli debatérům z Přerova a páté vyřazovací kolo na nepřipravenou tezi proti týmu z Gymnázia Open Gate dopadlo již dobře a turnaj tedy tým JMT orámoval dvěma výhrami z prvního a posledního kola. A z osmi zúčastněných týmů obsadil šesté místo. Turnaje se totiž více týmů nezúčastnilo, neboť  5 dalších týmů pro nemoc svých členů v týdnu před turnajem svou účast odřeklo. 

Tým The Strawman Collective, jež se poprvé sešel těsně před pátečním kolem, byl překvapením turnaje. Všech pět debat dokázali Kristýna spolu s Matějem z PORGu a Helenou z Gymnázia Budějovická vyhrát! A v nedělním turnajovém finále těsně zvítězil i nad smíšeným týmem Gymnázia Open Gate a Nad Alejí a na závěr turnaje si mohla trojice šťastých debatérů převzít ceny a diplom pro vítěze turnaje. 

V rámci individuálních týmových výkonů se Tereza Javůrková umístila na celkovém 9. místě, a těsně za ní na desáté pozici byla Martina Dolečková. 

Vánočně laděný turnaj měl svůj první vrchol v sobotu večer, kdy po ukázkové debatě debatéři v rámci hry o čokoládový poklad hádali představované osobnosti a po hře následovala nadílka secret Santy, který každému z debatérů a účastníků turnaje nadělil jedinečný dárek. Po nadílce pak nemohly chybět koledy… J 

Na závěr je třeba poděkovat i lektorce Ashe Gipson, která nymburské debatéry doprovázela a poskytla jim cenné rady a postřehy co se týče angličtiny. Koneckonců, řadu z nich Asha může pozorovat i ve svých hodinách. 

Všichni se v těchto chvílích těšíme na Vánoce, čas klidu a odpočinku s našimi blízkými. Proto přijměte i přání od nymburských debatérů a prožijte Vánoce co nejšťastněji, ať Vás provází zdraví, štěstí, láska a všeobecná spokojenost. PF 2013

Aktuální informace

23.02.2024

Beseda s absolventem v Městské knihovně Nymburk 29. 2. 2024 od 17.30 hodin s tématem: Moderní archeologie

31.01.2024

Ředitel školy zveřejňuje 31.1. kritéria přijetí na školní rok 2024-25 do 1. ročníku:

Celý článek
24.11.2023

MŠMT spustilo informační portál k přijímacímu řízení na SŠ.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

prof. PhDr. Karel Rýdl, CSc.

Prof. PhDr. Karel Rýdl, CSc. (*1952), znalec dějin pedagogiky a alternativních pedagogických směrů, zabývající se i hodnocením kvality pedagogických procesů, poradce několika ministrů školství, vysokoškolský učitel a akademický pracovník pardubické univerzity na Gymnáziu Nymburk maturoval v roce 1972 ve třídě 4.C.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Saša Machov

16. červenec 1903

- narodil se Saša Machov (†23. 6. 1951), český tanečník a choreograf.

Nejčtenější

31.01.2024

Ředitel školy zveřejňuje 31.1. kritéria přijetí na školní rok 2024-25 do 1. ročníku:

celý článek
05.02.2024

V pátek 26. ledna 2024 se konala každoroční bronzovo-stříbrná DofE ceremonie v galerii Středočeského kraje v Kutné Hoře. V letošním roce se zúčastnilo 14 studentů, kteří úspěšně dokončili bronzovou úroveň a 23 studentů se splněnou stříbrnou úrovní. 

 

celý článek
26.01.2024

Nezapomínáme!

27.leden byl Valným shromážděním OSN v roce 2005 vyhlášen jako Mezinárodní den památky obětí holocaustu. Je to memento utrpení šesti milionů Židů, přes dvě stě tisíc Romů, patnácti tisíc homosexuálů a milionů dalších nevinných obětí 2. světové války. K připomínkovým akcím, které se konají po celé republice, se připojuje i naše škola.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.