Olomouc Open Cup 2011

Olomouc Open Cup 2011

Již šestý ročník turnaje Olomouc Open Cup se konal ve dnech 16.-18. prosince 2011, tentokráte za účasti týmu Per Elequens (M. Dolečková, M. Jecha a M. Vlčková). Jak si během základních kol vedli? Postoupili do semifinále, či snad dál? To se hned dozvíte...

V prostorách Gymnázia Hejčín se konaly debaty šesti týmů (z Opavy, Přerova, Kojetína, Olomouce a Nymburka) v rámci základní části, a to na teze "Měli bychom podporovat novou výstavbu, přesto že změní historickou tvář obce", "Současný stav bezdomovectví by měl být řešen jinou cestou", "Přístup společnosti k menšinám v České republice by se měl změnit."

 

Nymburší dokázali ve všech třech kolech zvítězit, obhájit své pozice a v systému turnaje postoupili jako první nasazení do semifinále!

 

Tam na ně nad tématem zákazu reklamy na alkoholické nápoje čekal tým z Opavy, který již jednou proti nymburským na turnaji neuspěl. Ve vyhrocené debatě nakonec díky nepřesvědčivému rozhodnutí zvítězil tým opavských a postoupil tak na úkor Per Elequens do finále, které se konalo v neděli. V nedělním finále pak zvítězil tým z Přerova.

 

Na Per Elequens zbylo třetí místo, avšak v individuálním hodnocení si vše naši reprezentanti vynahradili:

1. místo: Martina Vlčková

2. místo: Martina Dolečková

3. místo: Martin Jecha

 

Debatní komunitu tedy po turnajích DL v Liberci a České Třebové a pohárovém OOC nyní čeká krátká zimní přestávka, kterou debatéři využijí k přípravě na jarní, rozhodující část bojů o účast na velkém finále v Praze! Zatím mají, jak již víte z našich zpráv, nymburští debatéři dobře nakročeno...

 

Aktuální informace

26.06.2024

Během školních prázdnin je jako úřední den stanoveno pondělí od 9.00 do 11.00 hodin.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

František Rachlík

Absolvoval v roce 1924.

Narodil se 16. 9. 1904 v Nymburce, zemřel v Praze 13. 2. 1980. Po skončení vojenské služby studoval na pražské Filozofické fakultě Univerzity Karlovy filozofii, dějiny umění a estetiku.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

První Ford

19. červenec 1903

V Detroitu se začaly prodávat první automobily z továrny Henryho Forda. (Model A stál 950 dolarů.)

Nejčtenější

25.06.2024

Posádky dračích lodí našeho gymnázia zvítězily v obou kategoriích a díky zisku i celkového vítězství v poháru škol přiváží ZLATÝ HATTRICK.

celý článek
25.06.2024

Letos se hostitelským městem této prestižní soutěže staly ve dnech 21.-23. 6. 2024 Pardubice. Na její realizaci se podílely SPŠ elektrotechnická a VOŠ Pardubice ve spolupráci s Univerzitou Pardubice a Pardubickým krajem.

celý článek
27.06.2024

Pod záštitou vzdělávací organizace Agora CE se studenti výtvarné výchovy ze dvou tříd sext stali uličníky. Umělci, kteří jim zprostředkovávali půlroční projekt zaměřený na proměnu veřejného prostoru poblíž školy, byli Tomáš Roček, Filip Novák a za Agoru Tereza Konrádová.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.