Šutrologem za týden - aneb 6XB v Rokytnici a okolí

Šutrologem za týden - aneb 6XB v Rokytnici a okolí

V pondělí 29. září se naše sexta B v doprovodu profesorek Svěcené a Bursové vydala na podzimní geokurz.

Celý článek

Geokurz 2A

Geokurz 2A

Dne 22.9.2025 se naše třída vydala na jednu z nejočekávanějších akcí. Geokurz. Někdo se těšil, někdo se stresoval. Záleželo na preferencích.

Celý článek

Geokurz 6XA 2024 aneb Jednou jsi v dole, jednou na hoře

Geokurz 6XA 2024 aneb Jednou jsi v dole, jednou na hoře

V pondělí 7. 10. v 8:00 vyrazila 6XA na geologický kurz do Rokytnice nad Jizerou. Cestou jsme se stavili na velmi zajímavou prohlídku Bozkovských dolomitových jeskyní, kde jsme viděli i největší podzemní jezero v Čechách. Před polednem jsme dorazili do Rokytnice a velmi hladoví jsme se vrhli na oběd. Po něm jsme šli na procházku k nedalekému Huťskému vodopádu. Večer jsme započali každovečerní tradici prezentací námi vybraných minerálů.

Celý článek

Geokurz 6XB

Geokurz 6XB

Náš program začal v pondělí na Kozákově, kde jsme se během procházky dozvěděli něco o jeho původu a podloží. Následně jsme měli komentovanou prohlídku v Bozkovských jeskyních, během níž jsme si poslechli některé zajímavosti o těchto jeskyních a také o krápníkové výzdobě.

Celý článek

Geokurz 2.A v Rokytnici nad Jizerou 23.9. – 27.9.2024

23.09.2024
Geokurz 2.A v Rokytnici nad Jizerou  23.9. – 27.9.2024

První den jsme navštívili Boskovské jeskyně, kde jsme obdivovali krápníkové útvary a podzemní krásy. Odpoledne jsme se věnovali geocachingu, který podpořil naši orientaci a týmovou spolupráci.

Druhý den jsme zamířili do Hornického muzea v Harrachově a následně k Mumlavským vodopádům. Kvůli dešti jsme se vrátili na chatu, kde proběhly připravené prezentace.

Celý článek

Žula, rula, svor – kámen našich hor! Geokurz 2.A

Žula, rula, svor – kámen našich hor! Geokurz 2.A

Mezi 16. a 20. říjnem absolvovala 2.A s paní profesorkou Svěcenou a panem profesorem Hrstkou již tradiční geologický kurz na naší chatě v Rokytnici.

Ještě po cestě jsme navštívili podzemní geologické prostory Bozkovských dolomitových jeskyní, kde jsme shlédli výjimečnou přehlídku přírodních útvarů. 

Kromě návštěvy Harrachovského muzea hornictví, kde jsme se podívali do hlubin země v tajemných štolách, jsme taktéž úspěšně vystoupili na nyní už zasněžené krkonošské hřebeny a navštívili mimo jiné pramen Labe.

Celý článek
1 2 3 4 5 6 7 8 další >

Aktuální informace

16.02.2026

Více informací u ředitelky: peckova@gym-nymburk.cz

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1951.

Narozen 1. 1. 1933. Vystudoval České vysoké učení technické v Praze (Elektrotechnickou fakultu) a v roce 1956 nastoupil do Astronomického ústavu ČSAV v Ondřejově,

Svět v roce založení školy

Rusifikace Finska

17. prosince 1903

Bývalý ruský ministr financí Sergej J. Vitte uveřejnil v kodaňských novinách článek proti rusifikaci Finska.

Nejčtenější

19.05.2026

Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce hledá od školního roku 2026/2027 nové učitele a učitelky pro výuku na nižším i vyšším gymnáziu.

celý článek
01.05.2026

Hřiště ve dvoře školy po roce opět přivítalo týmy streetové ligy, které jsou letos rozělené do tří skupin a hned první 2 kola ukázala, že o basktebalově zajímavé momenty nebude nouze. Za obhajobou třemi výhrami vyrazil tým Vinařů, zatímco největší pozornost i přes dvě porážky poutal tým Kelvin a jeho kuřátka. Děvčata kolem Honzy Kleina si řekla svými dresy o speciální cenu turnaje:)

celý článek
30.04.2026

Ve středu 29. 4. se konal v Muchově sále hotelu Jalta v Praze již 34. ročník dějepisné soutěže gymnázií ČR a SR, a to krajské kolo. Tématem tohoto ročníku byly tentokrátvýznamné ženy 20. století.

 

celý článek