Václav Novák

Absolvoval v roce 1924.

Narodil se 16. 11. 1905. Byl středoškolským profesorem českého a německého jazyka.

Po studiích začal nejprve učit v Mukačevu na Podkarpatské Rusi, později se stal profesorem nymburského gymnázia. Věnoval se i literární činnosti, pod pseudonymem A. K. Janov vydal román Alois Lamač, knihu povídek a fejetonů Útržky času a sborník básní Východ slunce.

prof. JUDr. Zdeněk Kühn, Ph.D., LL.M., S.J.D.

Prof. JUDr. Zdeněk Kühn, Ph.D., LL.M., S.J.D. (*8. 10. 1973), předseda senátu a soudce Nejvyššího správního soudu ČR, profesor teorie práva na PrF UK v Praze a vůbec první Čech, který dosáhl prestižního titulu doktor právních věd (S.J.D.), maturoval na naší škole v roce 1992.

Krajinské výstavy

Červen 1903

Na počátku léta byly v Čechách zahájeny tři významné krajinské výstavy, jež měly představit příslušné kraje, jejich zvláštnosti v oblasti hospodářské, kulturní i společenské.