Exkurze do Německa

Exkurze do Německa

Ve čtvrtek 6. září 2012 ve 4:15 jsme se sešli před školou a díky CK Matoušek Poděbrady a průvodkyni paní Libuši Hladinové jsme se mohli vydat směr Německo.

Kolem desáté hodiny dopoledne jsme už byli v Regensburgu (česky Řezno) a prošli jsme se historickým centrem města (od roku 2006 je zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO). Mimo jiné jsme zde viděli nejstarší dochovaný kamenný most ve střední Evropě či Dóm svatého Petra, což je překrásná katedrála a dominanta města. V Mnichově nás čekalo Muzeum BMW na to se těšila především pánskou část osazenstva naší exkurze, ale musím podotknout, že i dámy si zde přišly na své J..

Druhý den ráno jsme se rozloučili s ubytovnou v Oberamemergau a vydali jsme se do nedalekého městečka jménem Garmisch-Partenkirchen, kde jsme si mohli projít nádhernou soutěsku Partnachklamm či podívat se na zimní olympijský stadion. Dále naše výprava navštívila dva úplně rozdílné zámky vybudované Ludvíkem Bavorským, Linderhof (stavba tohoto zámku byla jako jediná dokončena) a Neuschwanstein. Velkým překvapením pro většinu z nás byl kopec, který jsme uviděli po výstupu z autobusu. Bylo nám řečeno, že nahoru se dostaneme pouze po svých. Zhruba po půlhodinové cestě jsme se konečně dostali nahoru k zámku. Jeho prostory byly vskutku pohádkové. Krátký rozchod většina z nás využila k tomu, aby zakousla něco dobrého. Po příjezdu do hotelu jsme si všichni pochutnali na pozdní večeři. Čekal nás poslední den a na ten jsme potřebovali nabrat síly.

Po vydatné snídani jsme se rozloučili s hotelem a vydali se do Norimberka, naší poslední zastávky. Tam jsme navštívili Justiční palác, v kterém se zhruba před 70 lety konal tak zvaný norimberský proces s nacistickými zločinci. Poté jsme se vydali na prohlídku historického části města – Starého města. Pak následoval rozchod, který snad každý využil k nákupům nějakých suvenýrů a samozřejmě k vydatnému občerstvení před cestou domů. V pět hodin odpoledne jsme všichni usedli do autobusu a zamířili zpět do České republiky. Po sedmé hodině jsme překročili hranice, zamávali Německu, pousmáli jsme se nad zážitky, které si z této exkurze odvážíme a jeli vstříc Nymburku.

Před půl jedenáctou večer zastavil autobus před nymburským gymnáziem, kde už na nás netrpělivě čekali rodiče.

Na závěr bych chtěla poděkovat paním profesorkám Hantonové a Stojarové, že to s námi vydržely a s úsměvem přežily. Tak zase za dva roky!

Erika Černá, sexta B

Zobrazeno: 6378x

Aktuální informace

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

František Rachlík

Absolvoval v roce 1924.

Narodil se 16. 9. 1904 v Nymburce, zemřel v Praze 13. 2. 1980. Po skončení vojenské služby studoval na pražské Filozofické fakultě Univerzity Karlovy filozofii, dějiny umění a estetiku.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

10. květen 1903

Rakouský výnos stanovil, že innsbrucká univerzita zůstane německá. 

Nejčtenější

21.03.2024

Jaké je to být debatním rozhodčím? To si vyzkoušeli členové našeho debatního klubu na krajském kole Debatiády v Děčíně. Pro některé z nich to byla první příležitost rozhodovat soutěžní debaty naostro.

celý článek
26.03.2024

Nymburští debatéři Luisa Anna Hofmanová (7MA), Sofie Fukalová (7MA), Tadeáš Brablc (8OB) a trenér Matěj Piller se poslední víkend před Velikonocemi vydali do České Třebové, kde se zúčastnili posledního turnaje Debatní ligy v této sezóně. Akce se uskutečnila v prostorech Střední školy technické a dopravní Gustava Habrmana.

 

celý článek
13.04.2024

Ve středu 10. dubna jsme ve složení Honza Kopeček (6XB), Anna Hířová, Štěpán Soulek a Mikuláš Vodenka (5QB) brzy ráno vyrazili do Prahy na VŠCHT na krajské kolo chemické olympiády kategorie C.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.