Ekokurz 4KB

Ekokurz 4KB

Na začátku června jsme se vydali se třídou 4KB na Ekologický kurz do Krásenska.

Programem bylo téma: Příroda na ostro. S aktivitami jsme začali v pondělí po příjezdu. Na vlastní kůži si studenti vyzkoušeli výlov rybníka, určování vodních bezobratlých a stanovení kvality vody.

Úterní program byl celodenní výlet k Rudickému propadání, kde se mohli studenti dobrovolně proplazit jeskyní. Jednou z dalších zastávek byla návštěva opuštěného lomu.

Ve středu se studenti zabývali ornitologií, pozorovali ptáky, snažili se je určit a porovnat stanoviště jejich výskytu. Odpoledne jsme strávili na Rychtě v Krásensku a věnovali jsme se chovu plazů (krajta, korálovka, chameleoni, leguán, …) Pro mnohé studenty byl program opravdovým zážitkem, mnohdy museli překonávat strach z těchto tvorů.

Čtvrteční program byl věnován ekologické problematice na vybraná témata. Dopoledne bylo zaměřené na práci v terénu, získávání dat, jejich následné zpracování a vyhodnocení do projektů. V podvečer si studenti mohli vyzkoušet prezentaci svých projektů před obecenstvem a odpovídat na mnohdy dotěrné dotazy spolužáků. Celý týden jsme si užili, nechyběl ohýnek a opékání buřtíků, k dobré náladě nám přispívalo sluníčko. V pátek nás čekal návrat domů.

Aktuální informace

26.06.2024

Během školních prázdnin je jako úřední den stanoveno pondělí od 9.00 do 11.00 hodin.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

prof. PhDr. Karel Rýdl, CSc.

Prof. PhDr. Karel Rýdl, CSc. (*1952), znalec dějin pedagogiky a alternativních pedagogických směrů, zabývající se i hodnocením kvality pedagogických procesů, poradce několika ministrů školství, vysokoškolský učitel a akademický pracovník pardubické univerzity na Gymnáziu Nymburk maturoval v roce 1972 ve třídě 4.C.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Lov velryb

15. prosinec 1903

Norsko zakázalo na deset let lov velryb v pobřežních vodách. 

Nejčtenější

25.06.2024

Posádky dračích lodí našeho gymnázia zvítězily v obou kategoriích a díky zisku i celkového vítězství v poháru škol přiváží ZLATÝ HATTRICK.

celý článek
25.06.2024

Letos se hostitelským městem této prestižní soutěže staly ve dnech 21.-23. 6. 2024 Pardubice. Na její realizaci se podílely SPŠ elektrotechnická a VOŠ Pardubice ve spolupráci s Univerzitou Pardubice a Pardubickým krajem.

celý článek
27.06.2024

Pod záštitou vzdělávací organizace Agora CE se studenti výtvarné výchovy ze dvou tříd sext stali uličníky. Umělci, kteří jim zprostředkovávali půlroční projekt zaměřený na proměnu veřejného prostoru poblíž školy, byli Tomáš Roček, Filip Novák a za Agoru Tereza Konrádová.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.