Geokurz třídy 6XB

Geokurz třídy 6XB

V pondělí 2. 10. se naše třída 6XB a profesorský doprovod ve složení pan Soukup s paní Koreňovou vydali na pětidenní geologický kurz do nám již dobře známé Rokytnice na Jizerou. Šlo o první geokurz v letošním školním (ale vlastně i kalendářním) roce.

Ještě cestou jsme si nejprve udělali exkurzi do Bozkovských dolomitových jeskyní. Při prohlídce jsme si prošli část jeskyní a pokochali se okouzlujícími podzemními jezírky. Po ubytování a výborném jídle následovala procházka do Dolní Rokytnice s krátkým rozchodem pro pořízení nutných zásob pochutin. Večer jsme samozřejmě dostali informace k úternímu výletu a nemohla chybět ani informace že: "zítra bude k obědu vynikající svíčková". Dále pravidla pobytu na chatě a několik kontrol, jestli někdo nepil alkohol.

Úterní brzký budíček snad nikoho nepotěšil, ale nedalo se nic dělat, v 8:17 jede autobus do Harrachova a ten nepočká. Naše první kroky mířily do Hornického muzea. Absolvovali jsme zajímavou prohlídku jedné štoly dolu, kdy jsme viděli důlní výtah a mnoho dalších technických hraček. Jeden nepříjemný šok se ale objevil – zaplatili jsme si prý jen exkurzi tam, a tak jsme na druhém konci hory zjistili, že cestu ven si musíme najít sami. Jako správní nevynalézaví (a šokovaní) studenti jsme zkrátka jen následovali paní průvodkyni. 😉 Další významnou zastávkou se staly Mumlavský vodopád a obří hrnce na řece Mumlavě. Nemohlo chybět skupinové (i mnoho neskupinových) foto a dále pochod přes hory i doly rovnou na oběd – především na dlouho proklamovanou svíčkovou. Odpoledne prezentace, prezentace a výklad. Jediným zpestřením výuky byl v tuto chvíli všemi milovaný pes paní Koreňové, jehož se každý snažil nalákat právě k sobě. Osvobozením se stala až večeře.

Ve středu si celý kurz sbalil batůžky a vyšplhal tzv. "schody do Mordoru" (jak jim pan Soukup rád říká) až do sedla pod Dvoračkami. Pro nepřízeň počasí jsme naneštěstí nenavštívili ani pramen Labe, ani Kotelní jámy , zato jsme si udělali jen „kratší“ okruh na Rezek a zpátky. K naší velké lítosti nebyla na Rezku možnost kávy ani horké čokolády, a tak se po kratičké přestávce uhánělo dál, směrem na horní chatu.

Další den dopoledne byl obětován samostudiu, s občasnou přestávkou na ping-pong, či jiné aktivity. Před písemkou jsme se stihli ještě odreagovat geocachingem po malých skupinkách. Následný test i poznávačka dopadly celkem dobře. Všem spadl kámen ze srdce, k tomu jsme dostali za odměnu řízky k večeři 😊.

Poslední den – v pátek – už jsme se jen sbalili a tradičně uklidili všude, kde se dá. Každý jeden z nás se dostal bezpečně domů.

Děkujeme profesorskému doprovodu, že to s námi zvládli, a především panu kuchaři, že nás tak výborně krmil!

za 6XB – Žaneta Valentová

Aktuální informace

31.01.2024

Ředitel školy zveřejňuje 31.1. kritéria přijetí na školní rok 2024-25 do 1. ročníku:

Celý článek
24.11.2023

MŠMT spustilo informační portál k přijímacímu řízení na SŠ.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1948.

Narodil se 12. 6. 1929 v Bobnicích u Nymburka. Poté studoval na Chemicko-technologické fakultě ČVUT a v létě 1949 odešel do emigrace. 

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Smetanovy opery v Národním divadle

12. květen 1903

U příležitosti výročí úmrtí Bedřicha Smetany (†12. 5. 1884) uvedlo Národní divadlo v Praze pod taktovkou Karla Kovařovice cyklus Smetanových oper, jimiž počíná skutečná česká národní opera. 

Nejčtenější

31.01.2024

Ředitel školy zveřejňuje 31.1. kritéria přijetí na školní rok 2024-25 do 1. ročníku:

celý článek
05.02.2024

V pátek 26. ledna 2024 se konala každoroční bronzovo-stříbrná DofE ceremonie v galerii Středočeského kraje v Kutné Hoře. V letošním roce se zúčastnilo 14 studentů, kteří úspěšně dokončili bronzovou úroveň a 23 studentů se splněnou stříbrnou úrovní. 

 

celý článek
03.02.2024

Ve čtvrtek 1. února jsme na schůzce Klubu moderní historie přivítali velice vzácného hosta. Se členy klubu přijel besedovat spisovatel, knihkupec, nakladatel a milovník historie, pan Jiří Padevět. S ohledem na okruh zájmu pana Padevěta a náplň činnosti klubu bylo téma besedy zřejmé, život ve dvou totalitách.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.