PRVNÍ LYŽAŘSKÝ KURZ TERCIÍ (LVVZ č. 10)

04.03.2022
PRVNÍ LYŽAŘSKÝ KURZ TERCIÍ (LVVZ č. 10)

Během několika minulých dnů se třída 3TA a třetina třídy 3TB zúčastnily svého prvního lyžařského kurzu. V průběhu osmi dnů mezi 4. a 11. březnem nás lyžovat a běžkovat učili pan profesor Hrstka, paní profesorka Bůžková a pan instruktor Raška. Vařila nám paní kuchařka Škodová a o naše zdraví se staral pan zdravotník Kysela.

Vždy ráno po probuzení jsme spěchali do horní chaty na snídani. Po krátké bitvě o vždy výtečné buchty, perníky a placky jsme si všichni vychutnávali na ranní porci dobrot. Unavení z dopoledního lyžování jsme si o dvanácté pochutnávali na obědě snad ještě skvělejším než snídani. Odpolední programy se od sebe často lišily, avšak jedním jsme si mohli být jisti – vždy na nás čekala výtečná teplá večeře. Služba po každé jídle ještě umyla nádobí. Po pravidelném denním rozkazu se společenskou hrou a druhé večeři, která se vždy setkala s úspěchem, jsme již šli spát a mohli se těšit na další den.

Programy jednotlivých dnů byly různorodé a nikdy jsme se nenudili. V pátek večer po příjezdu jsme uspořádali malou narozeninovou oslavu pro naši spolužačku. V neděli a úterý dopoledne jsme lyžovali a odpoledne běžkovali. Na rozdíl od toho v sobotu a čtvrtek jsme se odpoledne rozdělili na dvě skupiny. Jedna vyrazila na běžky a druhá si užívala další sjezdování. V pondělí odpoledne jsme vyrazili do obchodu doplnit zásoby jak osobní, tak společné. Středu jsme strávili taktéž rozděleni do dvou skupin. První zažila pěší výlet přes Dvoračky a zastavila se ve městě pro pečivo na snídani. Druhá podnikla výlet na běžkách z vrcholu Lysé hory přes Růženčinu zahrádku, Voseckou boudu až na Ručičky. A v pátek už jsme se balili a připravovali chatu pro prázdninovou směnu.

Celým kurzem nás provázely dobré sněhové podmínky a převážně hezké počasí, jen místy nás zastihly mlhy a vítr. Bohužel kromě slunce a sněhu nás na kurzu potkala i nemoc. Části spolužáků nebylo dobře. Mohu však napsat, že nikdo k vážnější újmě nepřišel a všichni se snad brzy uzdraví.

Na závěr mi dovolte krátké poděkování. Děkujeme pane zdravotníku, že jste se staral o nemocné spolužáky a ve dne v noci se snažil, abychom se vrátili domů zdrávi. Děkujeme paní kuchařko, za výtečné snídaně, obědy a večeře a za vaši snahu vařit nám co nejchutněji. Díky za vaše každodenní úsměvy a ochotu. Děkujeme páni instruktoři a paní instruktorko, za úžasné dny, veselé výlety, dovádění ve sněhu, hry, pingpongové turnaje, dechberoucí výhledy z běžeckých tratí, starost o lyžařské začátečníky (za mnoho obloučků po vrstevnici). Děkujeme za vaše úsměvy, vaši péči a vaši trpělivost.

Společně jsme dokázali, že i když překážky (nejen) na sjezdových tratí jsou časté a nemoc či jiné problémy nás mohou zastihnout kdykoli a kdekoli, ať chceme nebo ne, vše se dá zvládnout, klidně i s humorem!

Anežka Zemanová 3TA

Aktuální informace

07.03.2023

Děkujeme za odevzdání přihlášek ke studiu, přihlášky se sešly v tomto počtu:

  • 4-leté studium - 80
  • 8-leté studium - 197
06.02.2023

Pro školní rok 2023/24 hledáme nové učitele...

Celý článek
17.01.2023

Gymnázium BH zveřejňuje inspekční zprávu z komplexní inspekce, která proběhla na konci prosince 2022 a protokol z inspekce.

12.10.2022

Dnes 12. 10. 2022 byla zveřejněna Výroční zpráva našeho gymnázia za školní rok 2021-2022.

20.09.2022

Gymnázium Bohumila Hrabala je určenou školou ve smyslu vyhlášky MŠMT č.13/2005 Sb. k poskytování jazykové přípravy žákům - cizincům.

seznam pověřených škol

Celý článek

Významní absolventi

Dr. Miroslav Lazna (Michael J. Lazna, Ph.D.)

Miroslav (Michael) Lazna, Ph.D. (1926-17. 1. 2005), poúnorový emigrant, agent CIA v NSR, kulturní antropolog, vysokoškolský učitel, konzultant na MZV USA a amatérský malíř, absolvoval Reálné gymnázium v Nymburce v roce 1946.

Anketa

 
Motto školního roku 2022-23
Cornell Woolrich 16 %
Wayne Gretzky 16 %
Milton Berle 9 %
John Schaar 39 %
Napoleon Hill 19 %
Celkový počet hlasů: 237
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Milan Hodža

4. červenec 1903

V Pešti začal vycházet Slovenský týždenník pod redakcí Milana Hodži.

Nejčtenější

07.03.2023

V úterý 14. 3. 2023 se koná od 11:45 Školní kolo 45. ročníku SOČ. Slavnostní zahájení za přítomnosti vedení města a vedení školy bude v učebně č. 77. Níže se dozvíte, kdo ze soutěžících a na jaké téma práci SOČ psal, jak to bude se zkrácením výuky a co je třeba udělat, pokud se na konkrétní obhajobu chce někdo přijít podívat.

celý článek
24.02.2023

Byť je to již měsíc, co studenti 8OB odstartovali první ples sezóny, není na škodu si tyto hezké a slavnostní momenty připomenout.

V sobotu 28. ledna 2023 vyvrcholily téměř půlroční přípravy na tuto velkolepou akci. Smlouvy, termíny, sponzoři, nástupy, hudba, pozvánky, vstupenky… To všechno se chystá s velkým předstihem a obrovské úsilí a energie se následně vrací ve vlastním programu plesu.

celý článek
06.03.2023

Dobrých zpráv není nikdo dost a je naší milou povinností, sdílet nadšení a hrdost nad výkony našich kamarádů a studentů Gymnázia B. Hrabala v Nymburce!

Sourozenci Kateřina (6XB) a Daniel Mrázkovi (loňský abiturient) jsou juniorskými mistry světa v tancích na ledě. O víkendu 3. – 4. 3. 2023 na šampionátu v Calgary po rytmickém tanci vyhráli i volnou jízdu a porazili korejský pár na celé čáře. Pro české krasobruslení tak získali druhé zlato na juniorském mistrovství světa v historii.

Za všechny učitele i studenty naší školy zasíláme velkou gratulaci a přejeme hodně dalších úspěchů!

celý článek
 
John Schaar - Budoucnost není místo kam jdeme, ale které vytváříme.