Vodácký výlet Týnec - Pikovice

Vodácký výlet Týnec - Pikovice

Na konci minulého školního roku absolvovali předmaturanti kratší vodácký kurz než je obvyklé, proto měli na začátku září ještě možnost zdolat jeden z nejhezčích úseků Sázavy, z Týnce do Pikovic. Celkem sedm jezů a mnoho peřejí slibovalo zajímavý vodácký zážitek, bohužel chybělo o něco více vody. Více už v textu od nejumluvenějšího studenta 8OA, Vojty Žáčka.

      Za brzkého rána v pátek 10. 9. se 20 odvážlivců ze tříd 8OA a 4A snažilo dostat do Týnce nad Sázavou za doprovodu učitelů paní Weissové, pana Liptáka, Elišky a Hrstky. V Týnci totiž měl začít náš jednodenní vodácký kurz na vyhlášené trase Týnec - Pikovice. Abychom chytnuli dobrou vodu, většina z nás vstávala kolem páté ráno. Na cestě do Týnce nás čekaly dva přestupy na jiné vlaky. Na hlavním nádraží v Praze se rozbily první dva vlaky, které nás měly dopravit do Čerčan. Třetí vlak nám dokonce ujel před svým vlastním časem odjezdu, a tak, když jsme se dostali do Čerčan jsme měli hodinku k dobrou na prohlídku města.

     Do Týnce jsme tedy nakonec dorazili o dvě hodiny později, než při prvotním plánu, to nás ale nezastavilo od sjezdu řeky Sázavy. Nikdo z nás ale rozhodně nečekal, že bude tak málo vody, aby se z kormidelníku rázem stali vodiči lodí. V některých úsecích jsme tedy spíše vypadali jako karavana. Poslušně ale hlásím, že takzvaných “cvaknutí” bylo mnohem méně než na kurzu v červnu. Za zmínku také stojí, že problém v korytu jezu měla i zkušená posádka Hrouda & Lipták. Zejména pro druhého jmenovaného to bylo první cvaknutí po 9 letech, shodou okolností na stejném úseku. Do cíle v Pikovicích jsme ale dorazili všichni a zdrávi a to je přeci hlavní.

I přes drobné osobní krize v snad každé posádce jsme si výlet užili a máme na něj skvělé vzpomínky.

 

Vojta Žáček

Aktuální informace

19.01.2022

Oznamujeme nový termín besedy se soudcem prof. Zdeňkem Kühnem, významným absolventem naší školy. Akce se překládá na 24. únor 2022. Děkujeme za pochopení.

19.11.2021

Zveřejňujeme souhrnné výsledky voleb do Školské rady GBHNB.

11.10.2021

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za rok 2020-2021.

27.09.2021

Ředitel školy zveřejnil kánon literatury pro maturitní zkoušku ve školním roce 2021-22.

Významní absolventi

Balejová Marta

Absolvovala v roce 1972.

Patří mezi nejvýznamnější současné šansoniérky, které se v České republice profesionálně zabývají tímto specifickým hudebním žánrem. 

Anketa

 
Motto školního roku 2021-22
1. Albert Schweitzer 23 %
2. Karen Lamb 12 %
3. Thomas Alva Edison 3 %
4. Gabriel Laub 6 %
5. Kryštof Kolumbus 56 %
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Lyžařské závody

únor 1903

Ve Vysokém nad Jizerou se konaly lyžařské závody za účasti mnoha zahraničních závodníků. 

Nejčtenější

08.01.2022

Pro lyžaře neexistuje větší pohroma, než vytrvalý déšť! To si v praxi ověřili studenti na prvním lyžařském kurzu v Rokytnici nad Jizerou.  Nic ale není tak hrozné a ještě že na světě existují zázraky!

V neděli 2. ledna 2022 vyrazila skupina studentů 7MB a 4.A na hory. Byť byla sněhová situace během Vánoc příznivá, vytrvalý déšť okolo Silvestra, hodně podmínky pro lyžování pozměnil. 

celý článek
03.01.2022

V průběhu prosince proběhla soutěž v konverzaci v anglickém jazyce. Soutěžilo se ve třech věkových kategoriích, všichni zájemci o soutěž nejprve napsali poslechový test, na základě jehož výsledků se ti nejlepší utkali v ústní části. Vítěz každé kategorie bude reprezentovat školu v okresním kole v Poděbradech. Letošní ročník přinesl zajímavé výsledky

celý článek
07.01.2022
Vzhledem k hygienické situaci jsme se rozhodli nejbližší Den otevřených dveří převést do on-line podoby. Je jasné, že jak pro školu, tak pro uchazeče a jejich rodiče, je předání potřebných informací o škole samotné, školním vzdělávacím programu a zejména o podobě přijímacích zkoušek a kritériích pro přijetí, naprosto zásadní a veledůležité. 
 

Den otevřených dveří v on-line podobě

DOD se bude konat ve středu 12. 1. 2022 v době od 17:30 do 19:00 hod.
 
DOD bude probíhat formou společné schůzky v prostředí Google Meet. 
Adresa schůzky je
Pro úspěšné přihlášení je nutné použít osobní GMail účet.
 
Program DOD bude rozdělen do tří obsahově shodných bloků s trváním 30 minut. Jejich začátky budou v 17:30, 18:00 a 18:30. V úvodu každé půlhodinky zazní informace vedení školy a zbytek času bude věnován dotazům.
celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu