44. ROČNÍK CELOSTÁTNÍ PŘEHLÍDKY SOČ V KUTNÉ HOŘE

44. ROČNÍK CELOSTÁTNÍ PŘEHLÍDKY SOČ V KUTNÉ HOŘE

V Kutné Hoře se 10.-12. 6. konal 44. ročník CELOSTÁTNÍ PŘEHLÍDKY SOČ. Hostitelem pro všechny účastníky se tentokrát stalo Gymnázium Jiřího Ortena. Naši školu reprezentovalo 7 studentů. Naším nejúspěšnějším zástupcem byl Jiří Šantavý se svou prací VLIV UMÍSTĚNÍ HNÍZDNÍ BUDKY NAD ZEMÍ NA HNÍZDNÍ PARAMETRY PTÁKŮ. Odborná porota vyhodnotila jeho práci jako čtvrtou nejlepší v oboru Ochrana a tvorba životního prostředí!

Kromě Jiřího Šantavého letos naše barvy reprezentovali: Emma Formánková, 7MA obor Zdravotnictví, Patricie Hořelicová, 4A obor Matematika a statistika, Lucie Krejzarová, 8OA obor Tvorba učebních pomůcek, didaktická technologie, Michaela Marková, 8OB obor Matematika a statistika, Aneta Večerková, 8OB obor Chemie, Benjamin Robert Williams, 4A obor Fyzika.

Přehled, jak se umístili ostatní studenti

V aule školy byla přehlídka slavnostně zahájena v pátek v 17:00 za účasti ředitele gymnázia Vladislava Slavíčka, středočeské hejtmanky Petry Peckové (ta nad akcí převzala záštitu), předsedy ústřední poroty SOČ prof. Jakuba Fischera a dalších představitelů akademické obce, státní správy na úrovni MŠMT a MěÚ. Nechybělo ani vystoupení pěveckého sboru a studentské kapely gymnázia. Samotná soutěž (prezentace a obhajoby) probíhala v sobotu. Někteří studenti představili své práce i na vystavených posterech. Výsledky byly slavnostně vyhlášeny v neděli v 11:00.

Ale toto celostátní setkání nebyla jen soutěž;  byl tu i prostor a čas prohlédnout si Kutnou Horu - v pátek probíhala Noc kostelů, do chrámu svaté Barbory a Galerie Středočeského kraje měli sočkaři vstup zdarma. Prohlídkám pamětihodností,  procházkám městem i posezení na školní zahradě přálo počasí. Všichni účastníci této akce, studenti i učitelé, navázali nové kontakty, seznámili se se zajímavými lidmi.

I když Gymnázium Bohumila Hrabala nepřivezlo žádné medaile, všichni se z Kutné Hory vrací obohaceni o nové zážitky a zkušenosti.

Pokud budeme srovnávat jednotlivé kraje, nejúspěšnější byl Jihomoravský (tam se do soutěže hlásí vždy nejvíc prací), potom Praha a třetí ten náš, Středočeský. Nejmenší zastoupení na všech úrovních měly v letošním ročníku práce v oborech Matematika a statistika a  Geologie a geografie.

Je třeba vyjádřit poděkování a obdiv za perfektní organizaci a servis učitelům Gymnázia Jiřího Ortena, dobrovolníkům z řad studentů, ale i zaměstnancům školní jídelny a v neposlední řadě uklízečkám za zajišťování čistoty a pořádku.

Atmosféra se dá těžko popsat slovy. TO PROSTĚ MUSÍTE ZAŽÍT! 

45. ročník celostátní přehlídky se příští rok koná v Plzni.

Zobrazeno: 442x

Aktuální informace

18.08.2022

V současné době se nezobrazují některé z dokumentů na našich stránkách. Na odstranění závady pracujeme.
Jiří Kuhn

01.07.2022

Každé pondělí 9 - 11 hodin

Významní absolventi

Hana Burianová

Hana Burianová (*1986), rozená Miškovská, někdejší tisková mluvčí prezidenta Miloše Zemana, maturovala na Gymnáziu Nymburk v roce 2005.

Anketa

 
Motto školního roku 2022-23
Cornell Woolrich 17 %
Wayne Gretzky 16 %
Milton Berle 11 %
John Schaar 44 %
Napoleon Hill 13 %
Celkový počet hlasů: 121
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Začaly vycházet Ľudové noviny

2. leden 1903

V Martině začaly vycházet Ľudové noviny (zprvu třikrát týdně), 

Nejčtenější

27.07.2022

Prázdniny jsou ve své polovině a jako vždy touto dobou vybíráme motto, které nás bude provázet celý školní rok. Výsledné motto bude opět stanoveno podle výsledků ankety, kterou vám dnes předkládáme. Na výběr jsou opět zajímavé myšlenky zajímavých osobností. Ta, která získá největší podporu, se stane mottem našeho gymnázia.

 

Hlasovat můžete v anketě, kde jsou motta uvedena pouze jménem autora.

 

Zde jsou v plném znění: 

 

  1. Cornell Woolrich

Je lepší zemřít pro něco než žít pro nic.

  1. Wayne Gretzky 

Vždycky se snažím bruslit tam, kde puk bude, ne tam, kde byl. 

  1. Milton Berle

Pokud příležitost neklepe, postav dveře. 

  1. John Schaar

Budoucnost není místo kam jdeme, ale které vytváříme.

  1. Napoleon Hill

Nečekejte. Ten pravý čas nikdy nepřijde.

 

celý článek
18.08.2022

V současné době se nezobrazují některé z dokumentů na našich stránkách. Na odstranění závady pracujeme.
Jiří Kuhn

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu