44. ROČNÍK CELOSTÁTNÍ PŘEHLÍDKY SOČ V KUTNÉ HOŘE

44. ROČNÍK CELOSTÁTNÍ PŘEHLÍDKY SOČ V KUTNÉ HOŘE

V Kutné Hoře se 10.-12. 6. konal 44. ročník CELOSTÁTNÍ PŘEHLÍDKY SOČ. Hostitelem pro všechny účastníky se tentokrát stalo Gymnázium Jiřího Ortena. Naši školu reprezentovalo 7 studentů. Naším nejúspěšnějším zástupcem byl Jiří Šantavý se svou prací VLIV UMÍSTĚNÍ HNÍZDNÍ BUDKY NAD ZEMÍ NA HNÍZDNÍ PARAMETRY PTÁKŮ. Odborná porota vyhodnotila jeho práci jako čtvrtou nejlepší v oboru Ochrana a tvorba životního prostředí!

Kromě Jiřího Šantavého letos naše barvy reprezentovali: Emma Formánková, 7MA obor Zdravotnictví, Patricie Hořelicová, 4A obor Matematika a statistika, Lucie Krejzarová, 8OA obor Tvorba učebních pomůcek, didaktická technologie, Michaela Marková, 8OB obor Matematika a statistika, Aneta Večerková, 8OB obor Chemie, Benjamin Robert Williams, 4A obor Fyzika.

Přehled, jak se umístili ostatní studenti

V aule školy byla přehlídka slavnostně zahájena v pátek v 17:00 za účasti ředitele gymnázia Vladislava Slavíčka, středočeské hejtmanky Petry Peckové (ta nad akcí převzala záštitu), předsedy ústřední poroty SOČ prof. Jakuba Fischera a dalších představitelů akademické obce, státní správy na úrovni MŠMT a MěÚ. Nechybělo ani vystoupení pěveckého sboru a studentské kapely gymnázia. Samotná soutěž (prezentace a obhajoby) probíhala v sobotu. Někteří studenti představili své práce i na vystavených posterech. Výsledky byly slavnostně vyhlášeny v neděli v 11:00.

Ale toto celostátní setkání nebyla jen soutěž;  byl tu i prostor a čas prohlédnout si Kutnou Horu - v pátek probíhala Noc kostelů, do chrámu svaté Barbory a Galerie Středočeského kraje měli sočkaři vstup zdarma. Prohlídkám pamětihodností,  procházkám městem i posezení na školní zahradě přálo počasí. Všichni účastníci této akce, studenti i učitelé, navázali nové kontakty, seznámili se se zajímavými lidmi.

I když Gymnázium Bohumila Hrabala nepřivezlo žádné medaile, všichni se z Kutné Hory vrací obohaceni o nové zážitky a zkušenosti.

Pokud budeme srovnávat jednotlivé kraje, nejúspěšnější byl Jihomoravský (tam se do soutěže hlásí vždy nejvíc prací), potom Praha a třetí ten náš, Středočeský. Nejmenší zastoupení na všech úrovních měly v letošním ročníku práce v oborech Matematika a statistika a  Geologie a geografie.

Je třeba vyjádřit poděkování a obdiv za perfektní organizaci a servis učitelům Gymnázia Jiřího Ortena, dobrovolníkům z řad studentů, ale i zaměstnancům školní jídelny a v neposlední řadě uklízečkám za zajišťování čistoty a pořádku.

Atmosféra se dá těžko popsat slovy. TO PROSTĚ MUSÍTE ZAŽÍT! 

45. ročník celostátní přehlídky se příští rok koná v Plzni.

Zobrazeno: 882x

Aktuální informace

02.12.2022

Jaroslav Kmenta, absolvent nymburského gymnázia (1987) a čestný občan města Nymburk, představí v úterý 13. 12. 2022 v 17.30 hodin v Kině Sokol svou knihu Ruská mafie. Vstupné 100 Kč

12.10.2022

Dnes 12. 10. 2022 byla zveřejněna Výroční zpráva našeho gymnázia za školní rok 2021-2022.

20.09.2022

Gymnázium Bohumila Hrabala je určenou školou ve smyslu vyhlášky MŠMT č.13/2005 Sb. k poskytování jazykové přípravy žákům - cizincům.

seznam pověřených škol

Celý článek

Významní absolventi

Jan Jelínek

Absolvoval v roce 1957.

Narodil se 19. 7. 1940 v Praze. Složil přijímací zkoušky na FAMU,

Anketa

 
Motto školního roku 2022-23
Cornell Woolrich 16 %
Wayne Gretzky 16 %
Milton Berle 9 %
John Schaar 39 %
Napoleon Hill 19 %
Celkový počet hlasů: 237
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Smrt Theodora Mommsena

1. listopad 1903

Zemřel Theodor Mommsen (*30. 11. 1817), německý historik.

Nejčtenější

27.11.2022
Dobrý den všem, 
 
stejně jako v minulých letech organizujeme i letos prodej vánočního cukroví. Zisk opět darujeme na dobrý skutek. Tentokrát to bude Zdenička, kamarádka jedné naší studentky, které věnujeme peníze nejen z prodeje vánočního cukroví, ale také veškerý výdělek z Vánoční akademie, která se bude konat 8. prosince. 
celý článek
16.11.2022

Ve středu 16.11. se kromě veleúspěšných basketbalistů na Mistrovství republiky prosadili naši studenti i v dalším sportu, tentokráte ve futsalu. Los úvodního kola divize B (Středočeský kraj) nás poslal na turnaj do Babic na tamní soukromou školu OPEN Gate. Kromě pořadatele našimi soupeři byly Gymnázium Říčany a SOŠ a SOU Čelákovice. Hrálo se systémem každý s každým a mezi posledních 16 týmů divize postupovaly nejlepší dva.

celý článek
16.11.2022

Vstup do turnaje se vydařil! V prvním hracím dnu podáváme velmi dobrý výkon a porážíme Gymnázium Matyáše Lercha z Brna i SPŠ z Ústí nad Labem. Středa opět vítězná - čtvrtfinále proti Gymnáziu Jateční Ústí n. Labem, semifinále proti Kroměříži a ve finále jsme zdolali po výborném výkonu Obchodní akademii Kubelíkova Praha 40:31. Našim hráčům a trenérům nymburské akademie patří velký dík a gratulace za reprezentaci školy.

celý článek
 
John Schaar - Budoucnost není místo kam jdeme, ale které vytváříme.