Plán soutěží a přehlídek
| říjen | |
|---|---|
| 17.10.2025 | Schůzka autorů prací spolupracujících s externisty a se zájemci o takovou spolupráciO velké přestávce se v učebně č. 63 koná schůzka se zástupci Talent týmu, sloužící k získání informací o externích pracovištích a externistech, kteří konzultují na škole sepisované studentské práce. Zároveň se sejdou také zájemci o takovou spolupráci. Jako hosté dorazí absolventi školy se zkušeností s Otevřenou vědou Anna Vávrová a Tadeáš Ďurčanský. |
| listopad | |
| 12.11.2025 | Lingvistická olympiáda - školní koloVe středu 12. 11. 2025 proběhne 3. a 4. hodinu školní kolo lingvistické olympiády. Učebna bude upřesněna. |
| 12.11.2025 - 13.11.2025 | Studentská vědecká konference Otevřené vědy 2025Závěrečná Studentská vědecká konference Otevřené vědy 2025 je povinná pro všechny stážisty OV 2025. Čtveřice stážistů z naší školy bude v den prezentace uvolněna z výuky. Konference se koná 12. až 14. 11. 2025 v budově Ústředí Akademie věd ČR v Praze na Národní třídě. |
| 20.11.2025 | Dějepisná soutěž gymnázií ČR a SR v Chebu - finále |
| 24.11.2025 | Školní kolo dějepisné olympiády - I. kategorieSoutěž je určena žákům od sekund do kvart. |
| 27.11.2025 | Školní kolo dějepisné olympiády - II. kategorieSoutěž je určena žákům vyšších tříd víceletého a čtyřletého gymnázia. |
| prosinec | |
| 2.12.2025 | Slavnostní ocenění žáků za úspěšnou reprezentaci Středočeského krajeNa Slavnostní setkání a ocenění žáků za úspěšnou reprezentaci Středočeského kraje ve školních soutěžích ve školním roce 2024/2025 bylo z naší školy pozváno 9 žáků umístěných na předních příčkách v republikovém srovnání v Olympiádě z francouzského jazyka, Středoškolské odborné činnosti, soutěži Matematický klokan a 6členné družstvo vítězů Mistrovství České republiky školních týmů v šachu. S hejtmankou Středočeského kraje Mgr. Petrou Peckovou se v Kulturním domě v Milovicích setkají v doprovodu ředitelky školy Mgr. Simony Peckové, MBA, Ph.D., a členky Talent týmu a také školní garantky SOČ Mgr. Radky Mlázovské. |
| 16.12.2025 | Online školní kolo Geologické olympiády 2026ŠK Geologické olympiády probíhá tradičně online přes Informační systém Masarykovy univerzity v Brně. V testu budou uzavřené otázky s výběrem alternativ odpovědí. Do okresního kola postupují všichni. Přihlášení, kteří mají nebo si předem za tímto účelem vytvořili účet v IS MUNI, se sejdou 1. hodinu v učebně č. 55, aby si třicetiminutový test ŠK GeolO vyplnili. |
| 16.12.2025 | Školní kolo konverzační soutěže v NEJkategorie VG I (prima, sekunda) + VG II (tercie, kvarta) + SŠ (kvinta, sexta, septima, 1.-3-ročník) od 2. vyučovací hodiny v učebně č. 42 |
| 18.12.2025 | Vyhlášení výsledků školního kola konverzační soutěže v NEJvelká přestávka - učebna č. 42 |
| březen | |
| 19.3.2026 | Konverzační soutěž ve FRJ - krajské koloGymnázium organizuje krajsko kolo konverzační soutěže ve francouzštině. |
Články ze soutěží a přehlídek
Pohár rozhlasu kat. III
Družstvo děvčat prim a sekund obsadilo v Poháru rozhlasu krásné 3. místo, když na první místo ZŠ TGM |Poděbrady chybělo 130bodů a na druhé místo ZŠ Juventy 53 bodů.
Krajské kolo fyzikální olympiády ve Slaném
Dne 20. dubna 2023 proběhlo krajské kolo fyzikální olympiády ve Slaném v kategorii E. Naši školu reprezentoval žák 4KB, Štěpán Soulek, který v okresním kole fyzikální olympiády skončil na 3. postupovém místě.
Výsledky matematické soutěže Purple Comet 2023 jsou tady!
Dobrý den,
máme tady netrpělivě očekávané výsledky celosvětové soutěže (66 zemí) Purple Comet 2023.
Blahopřejeme družstvu v kategorii středních škol ze 6XA ve složení: Vilém Brynych, Ema Lojková, Zuzana Krejzarová, Voltěch Šáfr, Eliška Vokáčová a Matěj Zdvořilý. Podařilo se jim propočítat se na 3. místo v ČR ze 42 a na 178 ze 1125 zúčastněných. To je percentil 15,8 %!
Dalším velmi pěkné umístění je družstvo kvarty v kategorii základních škol 7. místo ze 49 v ČR a 139/578 ve světě. Blahopřejeme Mikuláši Vodenkovi, Janu Nosálovi , Matěji Rambouskovi a Filipu Kutilovi.
⛰️ Dvě zástupkyně školy v Celostátním kole Geologické olympiády 2023 ⛏️
Historicky úplně poprvé až v 7. ročníku Geologické olympiády smělo nymburské Hrabalovo gymnázium vyslat do jejího celostátního kola své zástupkyně - mladé geoložky Annu Vávrovou a Veroniku Košťálovou. Jejich nasazení pro tuto jinak docela neoblíbenou přírodní vědu je obdivuhodné. Ve velmi náročné celostátní konkurenci se umístily na 26. a 29. místě. Děkujeme jim za vzornou reprezentaci školy. Jak to celé probíhalo napsaly samy.
🦉 Lavina medailí z krajské přehlídky SOČ 2023 🦉
Z letošní středočeské krajské přehlídky SOČ jsme mikrobusem z Kutné Hory do Nymburka přivezli doslova "lavinu medailí". Z 18členné výpravy nezískali nějakou z medailí jen dva naši soutěžící a jeden pedagogický doprovod (tím byl prof. Soukup, který ovšem musel zástupně převzít dva diplomy za první místo pro ty sočkaře, kteří ze soutěže museli odjet ještě před vyhlášením výsledků). 15 medailových pozic je o tři více, než loni, a postupů do celostátního kola máme 6 jistých a dva k tomu ještě navíc v případě úspěšné licitace. Prací se na přehlídce obhajovalo celkem 77 a přitom 17 bylo z naší školy (tj. 22 %). Ta si počtem prací i medailí udržela postavení v SOČ úplně nejúspěšnější školy v celém kraji.
Martin Čech vítězem Plavecko - běžeckého poháru!
Tradiční jarní závod škol byl pořádán ve středu 26. dubna 2023 v Nymburce. Do okresního kola se přihlásila stovka sportovců z deseti škol.
Naší školu (NG) v několika věkových kategoriích reprezentovali: Anežka Křenková, Julie Mezlíková, Marie Zavadilová, David Gromeš, František Schorný, David Křenek, Martin Čech a Oskar Zabák.


