Kybernetická soutěž HAXAGON

31.05.2024
Kybernetická soutěž HAXAGON
Černý kůň celostátní soutěže IT a kybernetické bezpečnosti převálcoval ostatní školy

Bezmála 1,5 milionu korun rozdělil Středočeský kraj mezi školy, které při výuce informačních technologií využívají platformu HAXAGON. Tento systém umožňuje výuku informatiky a kybernetiky v digitálním prostředí za pomoci počítačů. Naše škola měla do výukového systému přístup jen pár týdnů, jelikož dosud systém nevyužívala. Navzdory tomuto hendikepu jsme sestavili tým deseti odvážných a vyrazili do 168 hodin online boje soutěže HAXAGON Skirmish Czech Republic.

Do systému se zapojilo přes 8200 účastníků, ale bodujícími účastníky bylo nakonec jen 1141. Někteří soutěžící dobrovolně opouštěli digitální platformu s tím, že více záhad již nerozluští, přestože umělou inteligenci a celý internet měli plně k dispozici.

Cílem soutěže je vyhledávání a podpora talentů, a také rozvíjení dovedností v oblasti kybernetické bezpečnosti. Bojovali jsme srdcem o každý bod a podařilo se: jsme druzí v kraji v kategorii Nejúspěšnější škola, šestí v republice v kategorii Nejúspěšnější škola a druzí v kraji v kategorii Nejaktivnější škola. Děkujeme našim deseti úspěšným řešitelům:

  • Jan Kopsa, 6XA
  • Radek Šos, 5QB
  • Mikuláš Vodenka, 5QB
  • Vojtěch Havlina, 1A
  • Jan Pavlovič, 6XB
  • Eliška Vokáčová, 7MA
  • Tomáš Zedník, 7MB
  • Samuel Soltan, 4KB
  • Tomáš Kratochvíl, 7MB
  • Jan Kopeček, 6XB

za vzornou reprezentaci naší školy. Nejen logika a znalosti kybernetické bezpečnosti, ale i znalosti sítí, hardware, programování a operačních systémů byly nutné k aktivní účasti v soutěži a získání bodů.

Ajťáci z Gymnázia Nymburk

Aktuální informace

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Josef Pýcha

Absolvoval v roce 1933.

Narodil se 23. 5. 1914 ve Strakách. Na reálce v Nymburce jej učil kreslení J. Vokálek a B. S. Urban.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Nový arcibiskup z Canterbury

12. únor 1903

V Canterburské katedrále byl slavnostně uveden do úřadu nový primas anglikánské církve. 

Nejčtenější

31.05.2024

FOTOGALERIE: FB MĚSTSKÉ KNIHOVNY NBK

Na letošní čtvrtou a zároveň i poslední alumni besedu jsme pozvali absolventku gymnázia z roku 2004. Je jí RNDr. Milada Křížová, meteoroložka Českého hydrometeorologického ústavu, která pracuje i v Redakci počasí České televize. Setkání s ní proběhne v nymburské knihovně ve čtvrtek 6. června 2024 od 17.30 hodin s tématem: Počítání počasí?!

celý článek
28.05.2024

Když jsme v prosinci odjížděli z výměnného pobytu na partnerské škole ve Westerburgu, byla jsem z ní naprosto nadšená a doufala jsem, že ji ještě navštívím. V tu chvíli to bylo spíše velké přání a já pořádně nevěřila tomu, že by se to opravdu mohlo uskutečnit. Když má ale člověk školu plnou podporujících lidí a dva nadšené učitele v Německu, jde všechno, a tak jsem se v neděli 12. května vydala do Westerburgu, abych tam pomohla s organizací projektového týdne s tématem Evropské unie „Europawoche“ a abych viděla tuto školu v běhu.

celý článek
29.05.2024

Ve středu 25. května se na Francouzský institut v Praze sjeli vítězové krajských kol konverzační soutěže ve francouzštině, aby v republikovém finále navzájem poměřili své jazykové dovednosti ve svých kategoriích. Naše škola měla zástupkyně hned ve třech kategoriích a vedly si výborně! 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.