Možnost studia v USA

Možnost studia v USA

V pátek od 14:00 se v učebně č. 6 konala schůzka o možnosti studia v zahraničí. Jak bych jen začala… O studiu v zahraničí jsem vážně uvažovala už dřív, ale nemohla jsem si vybrat tu správnou cestu, kterou bych se chtěla vydat. Nevěděla jsem, koho oslovit, komu se svěřit. Dozvěděla jsem se o možnosti studia v Americe přes organizaci CCI, a tak jsem uvítala, že u nás na škole byla zorganizována schůzka o možnosti tohoto studia. 

Nebyla jsem rozhodnutá, jestli bych dokázala jít touto cestou a na rok vycestovat na jiný kontinent bez rodičů a bez přátel. Má touha po nové zkušenosti ale byla veliká. Požádala jsem tedy svého taťku, aby si šel informace o tomto programu poslechnout se mnou. Celá schůzka probíhala tak, že nám paní Jana Rule vyprávěla detailně vše, co bychom měli vědět a co by nás mohlo zajímat. Mluvila o hostitelských rodinách, o samotném studiu, o možnosti mimoškolních aktivit a také mluvila o vlastních zkušenostech. Přibližně hodinu nám podávala další a další informace a já jsem je se vzrůstajícím zájmem doslova hltala. Z toho, co vše nám řekla, jsem opravdu nadšená a už na konci schůzky jsem byla téměř rozhodnutá, že do toho půjdu a pokusím se realizovat tento nápad, který mi paní Jana Rule nasadila do hlavy. Jsem opravdu ráda, že jsem se této schůzky zúčastnila. Hned po jejím skončení jsme paní Rule oslovili, ta si s námi velmi ochotně sjednala individuální schůzku pro podání bližších informací a už se moc těším, až se dozvím ještě více o této možnosti.

Pro nejlepší studenty je touto organizací vypsáno dokonce výběrové řízení na získání stipendia.

Tereza Šolcová 6XA

Zobrazeno: 3372x

Aktuální informace

06.09.2020

V rámci aktualizace údajů v Bakalářích se množí žádosti rodičů o zaslání ztracených přístupových údajů. Postupujte prosím takto, jiný  postup není z hlediska GDPR možný:

Celý článek
28.08.2020

V sekci "Studenti > Rozvrhy a suplování > Přehled rozvrhů" najdete rozvrhy na nový školní rok.

Významní absolventi

prof. MgA. Josef Krofta

prof. MgA. Josef Krofta (30. 3. 1943-18. 3. 2015), divadelní režisér, loutkoherec a vysokoškolský pedagog, držitel prestižní Ceny Thálie za celoživotní mistrovství, absolvoval v roce 1960.

Anketa

 
Vybíráme motto pro školní rok 2020-2021
Sokrates 22 %
Dalajláma 14 %
Konfucius 13 %
Les Brown 31 %
Stephen Hawking 14 %
Matka Tereza 7 %
Celkový počet hlasů: 464
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Přednášky Mánes

28. duben 1903

V Praze se konala první z cyklu přednášek, jež se zabývaly principy tvorby a současnými uměleckými názory. 

Nejčtenější

08.09.2020

Ve středu 2. 9. dopoledne připravil Studentský parlament na tartanovém hřišti na dvoře školy slavnostní vítání nových studentů ze tříd prima A, prima B a první A.

celý článek
16.09.2020

1PA dnes vyrazila s profesorkami Martínkovou a Krejčíkovou na adaptační kurz do Rokytnice. Po cestě děti navštívily skalní město Prachovské skály a odpoledne se vydaly na výlet s hravým programem.

celý článek
05.09.2020

V roce 2016 získalo naše gymnázium licenci na vytvoření centra pro poskytování Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu. Mezi první zájemce o absolvování bronzové úrovně patřily Jarča Mrázová a Eliška Prášilová. Tu se jim podařilo získat v roce 2017. V roce 2018 dokončily stříbrnou úroveň a letos na konci srpna splnily poslední krok, který jim scházel pro získání nejvyšší, tedy zlaté úrovně: čtyřdenní dobrodružnou expedici.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!