Zahradní slavnost se blíží!

Vážení studenti, rodiče, učitelé a přátelé Gymnázia Nymburk, 

rok se s rokem sešel a my si vás dovolujeme opět pozvat na Zahradní slavnost, tentokrát již druhý ročník. Letos s přídomkem "Slavnost klobouková" - kdo dorazí s pokrývkou hlavy, má šanci zvítězit v soutěži, která bude na slavnosti vyhlášena a vyhodnocena. Podle většiny ohlasů se loňská slavnost líbila, letos na tento úspěch chceme navázat. Proto jsme připravili několik dalších novinek!

Příjemným překvapením pro vás snad bude seznámení s úspěchy Rodičovského sdružení Gymnázia Nymburk v uplynulém roce, není jich málo. Také škole se daří – o tom vám řekne více pan ředitel Jiří Kuhn. Opět budete mít možnost poznat se navzájem, neformálně si popovídat. Hlavně byste se ale měli pobavit, vidět a slyšet vystoupení studentů, absolventů, ale třeba i zajímavé výstavy, jež budou součástí slavnosti a budou k shlédnutí pouze v jejím průběhu. Například výstava „Významné vily Středočeského kraje", druhou pak bude výstava fotografií jednoho z úspěšných absolventů naší školy. Čeká vás příjemná hudba a několik živých vystoupení. Celý program bude zakončen vystoupením Jazz orchestru při ZUŠ Lysá nad Labem. Několik jeho členů je studenty nebo již úspěšnými absolventy našeho gymnázia. 

V průběhu celé slavnosti pro vás budou k dispozici zdarma studené i teplé nápoje. Protože v minulém roce slavily obrovský úspěch pochutiny, které na slavnost přinesly maminky našich studentů, rádi bychom je i letos požádali, aby přinesly na ochutnání sladké, ale i slané dobroty. Předem vám děkujeme! 

Těšíme se na vás a prosíme, řekněte o Zahradní slavnosti také vašim přátelům a známým a vezměte je sebou ;-) 

Zahradní slavnost se koná v sobotu 7. 9. 2013 od 15.00 hodin na dvoře ZŠ Komenského v Nymburce (vstup zadem, stejně jako na dvůr gymnázia). 

Za organizační výbor a RSG 

Jana Follerová

Aktuální informace

26.06.2024

Během školních prázdnin je jako úřední den stanoveno pondělí od 9.00 do 11.00 hodin.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

prof. MgA. Josef Krofta

prof. MgA. Josef Krofta (30. 3. 1943-18. 3. 2015), divadelní režisér, loutkoherec a vysokoškolský pedagog, držitel prestižní Ceny Thálie za celoživotní mistrovství, absolvoval v roce 1960.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Ritchie: náklady na jihoafrickou válku a čínskou expedici

23. duben 1903

Britský ministr Charles Th. Ritchie zveřejnil spolu s rozpočtem na rok 1903/1904 (143 954 000 liber šterlingů) náklady na jihoafrickou válku a čínskou expedici:

Nejčtenější

25.06.2024

Posádky dračích lodí našeho gymnázia zvítězily v obou kategoriích a díky zisku i celkového vítězství v poháru škol přiváží ZLATÝ HATTRICK.

celý článek
25.06.2024

Letos se hostitelským městem této prestižní soutěže staly ve dnech 21.-23. 6. 2024 Pardubice. Na její realizaci se podílely SPŠ elektrotechnická a VOŠ Pardubice ve spolupráci s Univerzitou Pardubice a Pardubickým krajem.

celý článek
27.06.2024

Pod záštitou vzdělávací organizace Agora CE se studenti výtvarné výchovy ze dvou tříd sext stali uličníky. Umělci, kteří jim zprostředkovávali půlroční projekt zaměřený na proměnu veřejného prostoru poblíž školy, byli Tomáš Roček, Filip Novák a za Agoru Tereza Konrádová.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.