Zvířata ve francouzské dětské literatuře

Zvířata ve francouzské dětské literatuře

V pátek 10. února jsme na půdě školy opět přivítali milou návštěvu, ředitelku Francouzské aliance v Pardubicích Corinne Veisy, která přijela na nymburské gymnázium již po několikáté. Tentokrát pro žáky 1PA a 2SA připravila aktivity s využitím interaktivní tabule, při kterých se naučili novou či procvičili již známou slovní zásobu s tematikou zvířat.

Kromě interaktivních cvičení měli žáci možnost poznat i dětské knížky a komiksy (ve francouzštině BD), jejichž hlavními postavami jsou zvířata. Bylo pro ně milé zjištění, že jednou z knížek, která se ve Francii stává čím dál tím víc populární, je česká knížka s příběhy o krtkovi (ve francouzštině taupek).

Sára Vandasová, 2SA:

V pátek 10. 2. 2012 proběhla naše letos první hodina v rámci frankofonního klubu - interaktivní výuka s rodilou mluvčí Corinne Veisy. Naše třída měla možnost vyzkoušet si různé „hry“ na interaktivní tabuli pro procvičení i naučení nových i už známých názvů zvířat. Procvičili jsme si správnou výslovnost a naučili se nová zvířata jako například: blecha (puce), mořská hvězdice (étoile de mer) a další, méně používané druhy zvířat. Nakonec nám Corinne ukázala ve Francii typické pohádkové knížky a seriály jako je Lucky Luke nebo Les Schtroumpfs (Šmoulové) a další. Mezi ně patří i nám všem známý Krteček, ve Francii známý jako “Taupek“.

 

Velké poděkování patří Corinne Veisy za ochotu a čas věnovaný našim žákům a účastníkům z 1PA i 2SA za aktivitu a vstřícnost, s jakou se zapojili. 

Za realizační tým projektu Rozšířená výuka francouzštiny

Lucie Prokešová

Aktuální informace

06.09.2020

V rámci aktualizace údajů v Bakalářích se množí žádosti rodičů o zaslání ztracených přístupových údajů. Postupujte prosím takto, jiný  postup není z hlediska GDPR možný:

Celý článek
28.08.2020

V sekci "Studenti > Rozvrhy a suplování > Přehled rozvrhů" najdete rozvrhy na nový školní rok.

Významní absolventi

RNDr. Zdeněk Havlas, DrSc.

RNDr. Zdeněk Havlas, DrSc., (*1951), místopředseda Akademie věd ČR, kvantový a výpočetní chemik, který se zabývá vývojem nových léků a organizační prací ve vědě, maturoval na našem gymnáziu v r. 1969.

Anketa

 
Vybíráme motto pro školní rok 2020-2021
Sokrates 22 %
Dalajláma 13 %
Konfucius 13 %
Les Brown 31 %
Stephen Hawking 14 %
Matka Tereza 7 %
Celkový počet hlasů: 471
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Eduard VII. indickým císařem

1. leden 1903

Poblíž Dillí se shromáždily davy lidí, aby mohly být přítomny chvíli, kdy bude král Velké Británie a Irska Eduard VII. vyhlášen indickým císařem. 

Nejčtenější

08.09.2020

Ve středu 2. 9. dopoledne připravil Studentský parlament na tartanovém hřišti na dvoře školy slavnostní vítání nových studentů ze tříd prima A, prima B a první A.

celý článek
16.09.2020

1PA dnes vyrazila s profesorkami Martínkovou a Krejčíkovou na adaptační kurz do Rokytnice. Po cestě děti navštívily skalní město Prachovské skály a odpoledne se vydaly na výlet s hravým programem.

celý článek
05.09.2020

V roce 2016 získalo naše gymnázium licenci na vytvoření centra pro poskytování Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu. Mezi první zájemce o absolvování bronzové úrovně patřily Jarča Mrázová a Eliška Prášilová. Tu se jim podařilo získat v roce 2017. V roce 2018 dokončily stříbrnou úroveň a letos na konci srpna splnily poslední krok, který jim scházel pro získání nejvyšší, tedy zlaté úrovně: čtyřdenní dobrodružnou expedici.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!