Adaptační kurz 1PB

Adaptační kurz 1PB

I třída prima B vyjela na tradiční adaptační kurz. Během pěti dnů na chatě v Rokytnici nad Jizerou měli všichni čas a prostor seznámit se s novými spolužáky a získat první společné zážitky. Více informací o průběhu kurzu si můžete přečíst ve stručné zprávě reportérky Johanky...

Pondělí 12.9.

Dnes jsme měli sraz před školou a v 8h jsme nasedli do autobusu a vyrazili směr Rokytnice. Jeli jsme zhruba dvě hodiny, dorazili na parkoviště a pak jsme šli pěšky do kopce k chatě asi 1,5 km. Na chatě byl boj o „bažinu“. Po obědě (párky) jsme šli na první výlet, přes Hutský vodopád na Dvoračky a zpět do chaty. Celkem 10 km, na první den dobrý! K večeři byl plátek masa s rýží.

Večer jsme byli rozděleni do 4 týmů. Máme hru s tématem Harry Potter, tedy jsme rozděleni do 4 kolejí.

Úterý 13.9.

Na programu byl celodeňák, přes Dvoračky, Růženčinu zahrádku, Zlaté návrší, Labskou boudu k prameni Labe, na Voseckou boudu, přes Krakonošovu snídani, na Zadní plech, Ručičky a zpět na chatu. Něco přes 20 km. Cestou jsme hráli kolíčkovou hru. V chatě pak pokračovali v týmové hře. Na prvním místě byl Havraspár, na 2. místě Zmijozel, na 3. Nebelvír a poslední Mrzimor.

Středa 14.9.

Dnes po snídani jsme měli 1h hudebky a 1h výtvarky. Pak jsme šli na oběd a autobusem jsme jeli do Pasek do Muzea zapadlých vlastenců. Bylo to moc hezké. Paní průvodkyně nám vyprávěla o životě na horách. Potom nám poradila pěknou cestu do Rokytnice. K večeři bylo rizoto.

Čtvrtek 15.9.

Dnes jsme šli do sklárny a Muzea skla v Harrachově. Moc hezky nám vysvětlili, jak se sklo vyrábí a co vše se musí udělat, než se výrobek prodá. Potom jsme vyjeli lanovkou na Čertovu horu a pěšky zpět do Rokytnice. Večer jsme měli Superstar. Celoadaptační hru vyhrál Mrzimor, 2. byl Havraspár, 3. Nebelvír a 4. Zmijozel.

Pátek 16.9.

Dnes nás čekaly zkrácené hodiny hudebky a výtvarky a pak už balení a především velký úklid celé chaty. Po obědě jsme nabalení vyrazili pěšky na parkoviště a pak už autobusem směr Nymburk.

A jak adaptační kurz vidí ostatní účastníci?

- Tenhle adapťák mě moc bavil a i ty túry mi utekly J. Nejraději bych si to zopakovala.

- Sice se mi moc nechtělo, nakonec jsem ale fakt ráda, že jsem jela. Doufám, že budeme pořád super třída.

- Líbil se mi výhled ze Zlatého návrší. Chutnalo mi. Až na středu bylo dobré počasí. Našel jsem si nové kamarády.

- Ve čtvrtek exkurze do skláren byla super.

- V pondělí to byla sranda, jak se vysvětlovalo, jak vytírat. V úterý mi chutnal řízek. Ve středu mi chutnaly bonbony. Ve čtvrtek se mi moc líbilo ve sklárně. A v pátek mi bylo moc líto, že už odjíždíme.

- Těchto pět dní jsem si moc užila. Byla jsem na pokoji „bažina“. Poznala jsem nové lidi. Chodili jsme na výlety. Bylo to super! Moc jsem si to užila. Paní učitelky byly fajn. Holky z oktávy super. Paní kuchařka dobře vařila. Byla jsem ve skupině Havraspár.

- Bylo to super. Dobrý výlety, sice se trochu nepodařilo počasí, ale nakonec to nevadilo. Líbilo se mi téma Harry Potter. Super byla i hudečka a výtvarka. Měli jsme super jídlo a celkově to byl SUPER adapťák!

- I přesto, že mám proti pěším výletům velké výhrady, tak tenhle adapťák byl super. Řekla bych, že docela dobře znám své nové spolužáky. Zjistila jsem, kolik skvělých lidí ve třídě mám. S někým si nesednu, ale to je tak vždycky. Souhrn: jeďte taky, je to tu skvělé!

Aktuální informace

15.09.2023

Beseda s absolventem v Městské knihovně Nymburk 26. 9. 2023 od 17.30 hodin s tématem: Udržitelnost, etika a budoucnost potravin

17.01.2023

Gymnázium BH zveřejňuje inspekční zprávu z komplexní inspekce, která proběhla na konci prosince 2022 a protokol z inspekce.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1926.

Narodil se v r. 1908. Byl význačným českým tělovýchovným pedagogem. V letech 1953 byl rektorem nově vzniklého ITVS v Praze.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

První číslo Besed Času,

Leden 1903

První číslo Herbenových Besed Času, jež vyšlo pod titulem Slezské číslo

Nejčtenější

05.09.2023

Školní rok 2023-2024 zahájen!

Tradičním shromážděním na nádvoří byl zahájen nový školní rok. Setkání tradičně připravil studentský parlament. V jeho průběhu noví studenti prim osmiletého studia a prvního ročníku čtyřletého studia otiskem ruky na svou třídní vlajku stvrdili příslušnost ke škole. Byli představeni noví učitelé a provozní zaměstnanci školy. Na shromáždění přivítali nové studenty ředitel školy Jiří Kuhn a zástupci parlamentu. 

 

celý článek
05.09.2023

Tradičně na začátku školního roku dostávají školy souhrnnou zprávu o výsledcích maturitních zkoušek, resp. o výsledcích společné části MZ. Ze zpráv, které školy obdrží, je možné vyčíst nejen výsledky vlastní školy, ale v její tabulkové části je možné nalézt i srovnání s ostatními školami v ČR.

 

 

S hrdostí sdělujeme, že naši maturanti v tomto srovnání obstáli opět na výbornou!

 

celý článek
06.09.2023

Na Zlatou expedici jsme vyrazili opravdu brzy ráno v neděli 3. září. Ve vlaku do Prahy tedy seděli veselí lidé vracející se z nymburského posvícení a pak my - osm nevyspalých spolužáků s obrovskými brašnami na kolech a nadšením, že opravdu jedeme.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.