Gymnázium Nymburk je státní škola, školné se tedy neplatí.

Rodiče ale musí počítat s určitými náklady, které s sebou studium nese. Na nižším gymnáziu mají žáci učebnice zdarma, pouze si kupují učebnici na jazyky a pracovní sešity na dějepis, matematiku a jazyky (ty žákům zůstávají, protože si do nich píší poznámky). Na vyšším gymnáziu si učebnice studenti kupují v obchodě nebo mohou využít každoročních burz učebnic na konci školního roku. Studentům 1. ročníku čtyřletého studia nabízíme pořízení volitelné sady učebnic, které škola hromadně objedná. Rodiče žáků 1. ročníku dále musí počítat s náklady na:
  • adaptační kurz
  • zámek k šatně a čip pro přístup do školy
  • pomůcky pro výtvarnou výchovu (na VG pouze ti studenti, kteří si ji zvolili)
  • sešity (hromadně se zajišťuje pro NG)
  • kurz plavání (pouze pro 1. ročník osmiletého studia)

Další náklady v průběhu studia pak souvisí s akcemi, které škola pořádá, např.:

• sportovní kurzy
  • ekologické, geologické a mediální kurzy
  • kulturní akce
  • zájezdy a exkurze doma i v zahraničí

Mgr. Žaneta Peřinová

Mgr. Žaneta Peřinová (*1980), novinářka, redaktorka sportovního zpravodajství České televize, absolvovala v roce 1998.

Je to jen gesto a stávka s demonstracemi nic nepřinesou 21 %

Smrt F. L. Riegera

3. březen 1903

Brzy po svých 85. narozeninách zemřel v Praze jeden z nejvýznamnějších českých politiků 19. století, publicista a národohospodář František Ladislav Rieger.

29.04.2019

V pondělí 29. dubna se s naší školou rozloučili studenti maturitního ročníku. Na letošní rok přichystali originální a neotřelé poslední zvonění s tématy okupace '68 a sametové revoluce, od které si letos připomínáme 30. výročí.