Předsedové předmětových komisí

informatika   prof. Jiří Pražák
estetická výchova prof. Vladimíra Sedlatá
tělesná výchova  prof. Lukáš Lipták

Základním realizačním a současně řídícím prvkem vzdělávací složky pedagogické činnosti jsou předmětové komise. Předmětové komise sdružují učitele stejné nebo podobné aprobace. Realizují pedagogické úkoly v oblasti výchovy a vzdělávání v souladu s cíli školy.

Práci předmětové komise koordinuje jmenovaný předseda. Předseda PK je garantem úrovně výuky jeho předmětu ve škole. Předseda PK svolává nejméně 3x ročně schůzky předmětových komisí. Předsedové PK zpracovávají plány činnosti pro svou PK, předávají podklady pro rozpočet PK, vedou si přehled o objednaných a nakoupených učebních pomůckách. Odpovídají za dodržení limitu stanoveného ředitelem školy. Sledují učební plán a tematické plány a jejich plnění. Vyhledávají možnosti pro další vzdělávání učitelů a navrhují je řediteli školy. Sledují stav sbírek a spolu se správcem sbírek navrhují doplnění, případně vyřazení pomůcek. Předseda PK koordinuje objednání a nákup učebnic studentům. Zodpovídá za vhodný výběr učebnic. Zpracovává plán exkurzí a kontroluje jeho plnění. Sleduje a hodnotí práci členů předmětové komise.

Z jednání předmětových komisí pořizuje předseda PK zápis, jehož kopii předává řediteli školy. Předsedové předmětových komisí se setkávají pravidelně 3x ročně s ředitelem školy. Schůzky svolává ředitel. Za plnění svých úkolů jsou odpovědni řediteli školy, který jejich práci přímo řídí a kontroluje.

Absolvoval v roce 1923.

Narodil se 15. 7. 1907 v Nymburce. Pocházel z rodiny dílovedoucího ČSD v Nymburce. Po gymnáziu studoval na Vysoké škole obchodní v Praze.

Je to jen gesto a stávka s demonstracemi nic nepřinesou 21 %

Konference v Paříži

3. prosince 1903

Závěrečným zasedáním skončila mezinárodní zdravotnická konference v Paříži. Mj. přijala i společné dohody o opatřeních v boji proti moru, choleře a žluté zimnici.

29.04.2019

V pondělí 29. dubna se s naší školou rozloučili studenti maturitního ročníku. Na letošní rok přichystali originální a neotřelé poslední zvonění s tématy okupace '68 a sametové revoluce, od které si letos připomínáme 30. výročí.