Třetí místo na turnaji v Praze patří Nymburku

Třetí místo na turnaji v Praze patří Nymburku

Tříčlenný tým Le debute ve složení Tadeáš Brablc, Luisa Hofmanová a Zuzana Klazarová se účastnil víkendového debatního turnaje v Praze. Na Otevřeném turnaji Debatního poháru si poměřili své síly s celorepublikovou konkurencí a turnaj úspěšně zakončili obsazením třetím příčky. Zážitky z turnaje níže popisuje jeho účastnice Luisa Hofmanová.  

 

Po dvouleté odmlce, kdy jsme se mohli účastnit pouze online turnajů z pohodlí svých domovů, se náš debatní klub konečně dočkal prezenčního turnaje, který se konal v Praze.Celý víkend od pátku 23. až do neděle 25. dubna jsme strávili v přítomnosti ostatních debatérů ze všech koutů České republiky. Debaty, které během Open turnaje proběhly celkem čtyři, se odehrávaly na pražském gymnáziu Nad Alejí, kde jsme také trávili nejvíce času. Ubytováni jsme byli na pražských studentských kolejích Hvězda a Větrník, kde jsme ve volném čase hráli deskové hry a kde jsme měli možnost se socializovat a lépe poznat naše soupeře. Paralelně s Open turnajem probíhal také Finálový turnaj Debatní ligy a Debate league, do kterého postoupili nejúspěšnější týmy sezóny. Právě na jeho finálové klání jsme se mohli jít v pondělí podívat a poslechnout si finalisty Debatní ligy a Debate League v prostorách Senátu Parlamentu ČR. Na Open turnaji se nám opravdu dařilo a po napínavých debatách jsme se s 9 balloty z 12, tedy se třemi přesvědčivými výhrami ze čtyř, umístili třetí na příčce vítězů. Celkově se turnaje účastnilo na 21 týmů. Dařilo se nám i na úrovni jednotliců a všichni členové našeho týmu se umístili v první dvacítce v pořadí řečníků. 

Za tým Le debute Luisa Anna Hofmanová

 

Aktuální informace

12.10.2022

Dnes 12. 10. 2022 byla zveřejněna Výroční zpráva našeho gymnázia za školní rok 2021-2022.

Významní absolventi

Milada McGrathová

Milada McGrathová (roz. Vencourová), televizní redaktorka, moderátorka a překladatelka, maturovala v roce 1987 ve třídě 4.B.

Anketa

 
Motto školního roku 2022-23
Cornell Woolrich 16 %
Wayne Gretzky 16 %
Milton Berle 9 %
John Schaar 39 %
Napoleon Hill 19 %
Celkový počet hlasů: 237
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Giovanni Giolitti ministerským předsedou Itálie

3. listopad 1903

Liberál Giovanni Giolitti se stal italským ministerským předsedou. 

Nejčtenější

09.11.2022

Krajské kolo středoškolského poháru chlapců v basketbalu se odehrálo za účasti pěti týmů v poděbradské sportovní hale. Naše družstvo svými výkony potvrdilo, že patřilo k favoritům turnaje a jednoznačně zvítězilo ve všech čtyřech utkáních a zajistilo si po zásluze 1. místo a postup na republikové finále, které se uskuteční 15. a 16.11. v Ústí nad Labem. Soupeře jsme přehrávali prakticky ve všech herních dovednostech, což se odrazilo i na celkovém skóre 175:37. 

celý článek
09.11.2022

Pišqworky se po třech letech opět vrátily k prezenční formě turnajů. Oblastní kolo pro nymbursko a mladoboleslavsko pořádalo Gymnázium Dr. Pekaře v Mladé Boleslavi. Naše gymnázium reprezentovaly tři týmy Papagáj z 5QA, P******i 2 z 6XB a James Bond na vozíku z 6XA.

 

celý článek
16.11.2022

Ve středu 16.11. se kromě veleúspěšných basketbalistů na Mistrovství republiky prosadili naši studenti i v dalším sportu, tentokráte ve futsalu. Los úvodního kola divize B (Středočeský kraj) nás poslal na turnaj do Babic na tamní soukromou školu OPEN Gate. Kromě pořadatele našimi soupeři byly Gymnázium Říčany a SOŠ a SOU Čelákovice. Hrálo se systémem každý s každým a mezi posledních 16 týmů divize postupovaly nejlepší dva.

celý článek
 
John Schaar - Budoucnost není místo kam jdeme, ale které vytváříme.