V Kroměříži se konal největší turnaj v historii českého debatování

V Kroměříži se konal největší turnaj v historii českého debatování

Poslední lednový víkend se konal Druhý turnaj Debatní ligy, kterého se zúčastnili i studenti z našeho debatního klubu. Nymburský tým Le debute, složený ze zástupců septimy A, Luisy Anny Hofmanové, Sofie Fukalové a Tomáše Rufera, dosáhl výsledku dvou vyhraných debat a osmi ballotů. 

 

V porovnání s listopadovým turnajem v Hradci Králové je to malinko slabší výsledek. Ve výsledném pořadí jsme se umístili až na 25. místě a obsadili jsme tak samotný střed tabulky celkových výsledků. Turnaje se totiž účastnilo 51 týmů a přes 200 účastníků z celé České republiky. V historii Asociace debatních klubů to byl dosud největší turnaj. Celá akce se konala v prostorách Arcibiskupského gymnázia v Kroměříži. 

Je to nová zkušenost a příležitost, kterou jsem dosud neměl možnost zažít,” říká Tomáš Rufer, který byl na debatním turnaji poprvé. “Skills z debaty se dají použít v hodně oblastech života, ale není to pro každého. Debatování zabírá hodně času a je to výstup z komfortní zóny,” hodnotí Tomáš svůj zážitek. “Nikdy bych neřekl, že debata je sport, ale při rozhodování výsledků jsem si přišel jako na olympiádě a cítil jsem sportovní atmosféru.” 

Výsledné pořadí turnaje můžete najít na tomto odkazu. Debatní klub má vlastní facebook a instagram, kde můžete sledovat naše aktivity. Pokud byste měli zájem, budeme rádi, když mezi nás zavítáte. 

 

Zobrazeno: 793x

Aktuální informace

26.06.2024

Během školních prázdnin je jako úřední den stanoveno pondělí od 9.00 do 11.00 hodin.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

doc. RNDr. Noemi Čeřovská, CSc.

Doc. RNDr. Noemi Čeřovská, CSc., (*18. 12. 1953), imunoložka, viroložka botanička a biochemička, bývalá dlouholetá vedoucí Laboratoře virologie Ústavu experimentální botaniky Akademie věd ČR, absolvovala na nymburském gymnáziu v roce 1973 ještě pod svým dívčím jménem Noemi Nováková.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Mezinárodní autosalon

10. prosinec 1903

V pařížském Grand Palais byl otevřen 6. mezinárodní automobilový salon, jenž předvedl nové trendy v automobilismu.

Nejčtenější

25.06.2024

Posádky dračích lodí našeho gymnázia zvítězily v obou kategoriích a díky zisku i celkového vítězství v poháru škol přiváží ZLATÝ HATTRICK.

celý článek
25.06.2024

Letos se hostitelským městem této prestižní soutěže staly ve dnech 21.-23. 6. 2024 Pardubice. Na její realizaci se podílely SPŠ elektrotechnická a VOŠ Pardubice ve spolupráci s Univerzitou Pardubice a Pardubickým krajem.

celý článek
27.06.2024

Pod záštitou vzdělávací organizace Agora CE se studenti výtvarné výchovy ze dvou tříd sext stali uličníky. Umělci, kteří jim zprostředkovávali půlroční projekt zaměřený na proměnu veřejného prostoru poblíž školy, byli Tomáš Roček, Filip Novák a za Agoru Tereza Konrádová.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.