Budova školy je v majetku města Nymburk, škola si ji pro svou činnost pronajímá. Škola sídlí v hlavní budově č.p. 779, ke škole patří i těsně sousedící tzv. vila.

Škola nemá vlastní jídelnu ani internát. Studenti a zaměstnanci navštěvují jídelnu v sousední Střední odborné škole. Stejně tak studenti mohou pro ubytování využít prostory internátu sousední Střední odborné školy.

Gymnázium Nymburk disponuje 31 učebnami, mezi kterými je :

• 11 odborných pracoven
  • anglická a česká knihovna
  • 3 laboratoře pro chemii, biologii a fyziku
  • 4 učebny informatiky, z toho 2 pro celou třídu

Pro výuku tělesné výchovy má škola 2 menší tělocvičny. Obě tělocvičny byly v roce 2006 zrekonstruovány a vybaveny kompletním sociálním zařízením. Pro letní výuku tělesné výchovy slouží venkovní hřiště s tartanovým povrchem, pro další hodiny tělesné výchovy škola využívá na základě dohody moderní víceúčelovou halu sousední ZŠ Komenského, pro venkovní tělocvik škola využívá také prostory Střední odborné školy.

Škola je vybavena moderní výpočetní a prezentační technikou (dataprojektory, dotykové tabule), jejíž rozsah se pravidelně rozšiřuje. Stejně tak pomůcky, které škola využívá pro výuku, se neustále obnovují a modernizují.

Pro lyžařské výcviky, estetické, mediální, seznamovací a geologické kurzy škola využívá 2 horských chat v Rokytnici nad Jizerou, které jsou v majetku Rodičovského sdružení Gymnázia (RSG).

Absolvoval v roce 1925.

Narodil se 25. 12. 1908 Nymburce. V letech 1925 – 1930 studoval inženýrské stavitelství na pražské technice, pak Akademii výtvarného umění.

Pomník Husa

5. červenec 1903

V Praze na Staroměstském náměstí byl položen základní kámen k pomníku M. Jana Husa.