Matematická soutěž PADÁK

je určena žákům základních škol v okrese Nymburk. Pořadatelem soutěže je Gymnázium Nymburk.

Garanty jsou Mgr. Černá a Mgr. Drlíková, vyučující matematiky.

Pravidla matematické soutěže Padák

1.    Vyhlašovatelem soutěže je Gymnázium Nymburk, Komenského 779, Nymburk

2.    Soutěž je určena nadaným žákům základních škol a především pak těm z nich, kteří v tomto školním roce budou podávat přihlášku ke studiu na Gymnázium Nymburk.

3.    Soutěž má dvě kategorie: „Padák pro 9. třídu“ a „Padák pro 5. třídu“.

4.    Zadání úloh pro jednotlivá kola soutěže se bude postupně objevovat  na WWW stránkách Gymnázia Nymburk na adrese www.gym-nymburk.cz.  Na této adrese bude k dispozici i správné řešení úloh a bodové hodnocení účastníků (počínaje 1. kolem domácí  části).

5.    V každé kategorii proběhnou dvě domácí kvalifikační kola: 15. 10. a 15. 11. Obě kvalifikační kola jsou tvořena dvěma úlohami. Za správné řešení každé z nich mohou soutěžící získat maximálně 10 bodů.

6.    Na základě výsledků kvalifikačních kol bude určeno 50 postupujících v obou kategoriích, kteří postoupí do dalších tří kol domácí části. Termíny odeslání vyřešených úloh domácích kol budou uvedeny v zadání úloh. Všechna tři domácí kola jsou tvořena dvěma úlohami. Za správné řešení každé z nich mohou soutěžící získat maximálně 10 bodů.

7.    Neodeslání řešení úloh libovolného kola znamená vyloučení účastníka ze soutěže.

8.    Na základě výsledků tří domácích kol soutěže (výsledky v kvalifikaci se tedy nepočítají) bude podle celkového součtu bodů vybráno 20 soutěžících, kteří získali nejvyšší počet bodů. Ti postoupí do finálového kola soutěže. Finále Padáku se uskuteční do 31. 3.  na Gymnáziu v Nymburce.

9.    Ceny:
Nejlepší tři účastníci soutěže padák obdrží triko s emblémem Gymnázia Nymburk. K výsledkům finálového kola bude přihlédnuto v případě odvolacího řízení přijímacích zkoušek.

Mgr. Alena Černá (vedoucí soutěže pro 9. třídu)
Mgr. Lucie Drlíková (vedoucí soutěže pro 5. třídu)

Jan Jelínek

Absolvoval v roce 1957.

Narodil se 19. 7. 1940 v Praze. Složil přijímací zkoušky na FAMU,

Tour de France

1. červenec 1903

Když se v časných ranních hodinách v Paříži rozjelo 60 cyklistických profesionálů k okružní jízdě po Francii, málokdo tušil, že se zrodil později nejpopulárnější silniční závod světa – Tour de France.