Počet zkoušek            každý student skládá 4 zkoušky

Skladba ročníkových zkoušek

kvinty a 1A

3 povinné zkoušky          český jazyk, matematika, anglický jazyk (pouze v pokročilé skupině 5QA lze volit i FRJ a NEJ)

1 volitelná zkouška         jakýkoli předmět s výjimkou druhého cizího jazyka, IVT, TEV a výchovných předmětů

sexta a 2A

3 povinné zkoušky          český jazyk, matematika, libovolný cizí jazyk

1 volitelná zkouška         jakýkoli předmět s výjimkou IVT, TEV a výchovných předmětů

septimy a 3A

2 povinné zkoušky          český jazyk, libovolný cizí jazyk

2 volitelné zkoušky          jakýkoli předmět s výjimkou IVT, TEV a výchovných předmětů

(součástí zkoušky z daného předmětu je vždy i látka z příslušného semináře; u zkoušky ze ZSV látka oborových seminářů součástí testů není)

Forma a délka zkoušek

Všechny zkoušky mají formu písemných testů. Kromě testů z cizích jazyků a zkoušky z DGS v předmaturitním ročníku, které jsou koncipovány na 90 minut, mají ostatní testy 60minutový rozsah.

Mgr. Josef Daniel Beneš

Absolvoval v roce 1958.

Narodil se v Praze r. 1941. Do svých sedmnácti let žil v Nymburce.

Je to jen gesto a stávka s demonstracemi nic nepřinesou 21 %

Milan Hodža

4. červenec 1903

V Pešti začal vycházet Slovenský týždenník pod redakcí Milana Hodži.

29.04.2019

V pondělí 29. dubna se s naší školou rozloučili studenti maturitního ročníku. Na letošní rok přichystali originální a neotřelé poslední zvonění s tématy okupace '68 a sametové revoluce, od které si letos připomínáme 30. výročí.