Březnová Opava

Březnová Opava

Jarní část debatní sezóny začala 1. března v Opavě a u toho samozřejmě ani nymburský debatní klub nemohl chybět.
Kromě již zkušeného týmu FurFon, který ve složení Martin Novotný (8OB), Matěj Piller (3A) a Tadeáš Brablc (2SB) se turnaje zúčastnil i nováčkovský A-Team, složený z Luisy Hofmanové, Zuzky Klazarové (obě 2SA) a Olivera Křenka (2A), pro který to byla první soutěžní zkušenost (a vlastně i jedna z prvních debatních zkušeností mimo klub vůbec).

Jarní část debatní sezóny začala 1. března v Opavě a u toho samozřejmě ani nymburský debatní klub nemohl chybět.
Kromě již zkušeného týmu FurFon, který ve složení Martin Novotný (8OB), Matěj Piller (3A) a Tadeáš Brablc (2SB) se turnaje zúčastnil i nováčkovský A-Team, složený z Luisy Hofmanové, Zuzky Klazarové (obě 2SA) a Olivera Křenka (2A), pro který to byla první soutěžní zkušenost (a vlastně i jedna z prvních debatních zkušeností mimo klub vůbec).
Celý turnaj byl kvůli špatné dopravní dostupnosti Opavy nestandardně zahájen až v sobotu ráno, ale přípravy obou týmů vrcholily již v noci z pátku na sobotu společným dopilováním reakcí, hledáním argumentů a sepisováním řečí, kterážto činnost trvala těm nejzarputilejším členům (budiž Martinovi a Matějovi vzdána čest) až do půl druhé ráno, dokud nebyli se svou prací spokojeni.
Sobotní dopoledne se neslo v duchu ekonomie a sociálních otázek, neboť se debatovalo na tezi: "ČR by měla bojovat proti zadlužení svých občanů". Debata navíc byla plánová, což je nepříliš častý formát, tudíž byla příprava hlavně pro nováčky, ale i pro zkušené o to náročnější. A věřte tomu nebo ne, naši debatéři se ukázali jako schopní ekonomové, nabízející očividně funkční způsob, jak bojovat s jedním z největších problémů české společnosti, neboť tým FurFon si přičetl výhru z obou debat a i nováčci z A-Teamu si připsali svůj první turnajový zářez.
Po obědě se téma poněkud změnilo a na řadu přišly debaty na tezi: "Rozvojová pomoc by měla být vázána na boj se změnami klimatu" a debatéři se tak z českého prostředí přenesli do zemí třetího světa. A-Teamu se stala osudným nezkušenost, a obě debaty prohráli, nicméně si nepochybně rozšířili obzory, co se klimatických otázek týče, a hlavně získali debatní zkušenosti pro příští turnaje. Bohužel se zrovna nejlépe nedařilo ani týmu FurFon, který obě debaty velmi těsným rozdílem nakonec prohrál, a zakončil tak den s padesátiprocentní úspěšností.
Protože nás všechny v neděli čekala už jen nepřipravená debata, večer už nebyl tak hektický, jako ten předchozí a nesl se v duchu zábavy u deskových her.
V neděli se konala poslední debata, kterou shodou okolností debatovalo oba naše týmy na stejnou tezi, řešící otázku legalizace obchodu s orgány. Bohužel se ani tady našim týmům nezadařilo (zvlášť FurFon prohrál proti Hradci Králové velmi těsně) a další výhru si již nepřipsaly.
Ve výsledku se FurFon umístil na děleném 15. místě a A-Team ve své premiéře obsadil 22. příčku.
Byť se turnaj nepodařil týmu FurFon úplně podle představ, A-Team si připsal vzhledem k nulovým předchozím zkušenostem velmi hezký výsledek a již nyní se oba týmy připravují na čtvrtý a poslední ligový turnaj tohoto školního roku, který se odehraje na konci měsíce v Nymburce, tak nám držte palce. 🙂

Aktuální informace

20.01.2020

Beseda s významnou absolventkou školy proběhne ve středu 5. února 2020 od 18 hodin v učebně č. 2. Podrobnosti

19.01.2020

Od 18. 1. 2020 se v Karlovarském kraji Olympiáda dětí a mládeže.  Středočeský kraj reprezentuje i naše studentka Kateřina Mrázková!

15.10.2019

Vážení rodiče,

od 15. 10. 2019 jsme zrušili transparentnost účtu č. 2301003669/2010 u FIO Banky a přístup k náhledu již tak není možný. Důvodem je aktuální výklad pravidel GDPR. Platby však budou i nadále probíhat v nezměněné podobě a na stejný účet!.

Celý článek

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1952.

Narodil se 11. 2. 1934 v Nymburce.  Absolvoval Pedagogickou fakultu v oboru výtvarná výchova a matematika. 

Anketa

 
Jak jste spokojeni s rozvrhem?
Paráda! 8 %
Vcelku dobré 23 %
Nic moc... 15 %
Hrůza! 54 %
Celkový počet hlasů: 419
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Proti sociálním demokratům

Pruský ministr práce prohlásil: „Když se dělník bude agitátorsky podílet na sociálnědemokratické propagaci mezi železničním personálem, bude okamžitě propuštěn. 

Nejčtenější

02.01.2020

Doc. PhDr. Martin Holý, Ph.D. (*1978), převzal v aule Karolina 18. 12. 2019 z rukou ministra školství prezidentem republiky podepsaný dekret o jmenování univerzitním profesorem v oboru České dějiny.

celý článek
11.01.2020

Dne 5. ledna jsme se my (oktáva A) a paralelní třída (4.A) vydali vstříc úplně poslednímu dobrodružství v naší nejoblíbenější Rokytnici. Sněhové podmínky nám bohužel nedovolily hoblovat sjezdovky na Lysé hoře, ale to nám rozhodně nesebralo úsměvy ze rtů a příšerně dlouhé cesty lanovkou na Přibližovák jsme si zkracovali zpěvem a polemizováním nad vysokými školami. 

celý článek
14.01.2020

Jistě jste sledovali Dana Mrázka a jeho vystoupení na YOG 2020 v Lausanne. Podívejte se i na video z jeho jízdy, fotografie a rozhovory. 
Dan byl po krátkém programu dokonce 8.! 
Celkově obsadil 11. místo.

 

Danův krátký program: 
https://www.youtube.com/watch?v=oR4EBWZDrIc&t=4637s

 

celý článek
 
Sókratés: Kdo chce pohnout světem, musí se nejdříve pohnout sám.