Březnová Opava

Březnová Opava

Jarní část debatní sezóny začala 1. března v Opavě a u toho samozřejmě ani nymburský debatní klub nemohl chybět.
Kromě již zkušeného týmu FurFon, který ve složení Martin Novotný (8OB), Matěj Piller (3A) a Tadeáš Brablc (2SB) se turnaje zúčastnil i nováčkovský A-Team, složený z Luisy Hofmanové, Zuzky Klazarové (obě 2SA) a Olivera Křenka (2A), pro který to byla první soutěžní zkušenost (a vlastně i jedna z prvních debatních zkušeností mimo klub vůbec).

Jarní část debatní sezóny začala 1. března v Opavě a u toho samozřejmě ani nymburský debatní klub nemohl chybět.
Kromě již zkušeného týmu FurFon, který ve složení Martin Novotný (8OB), Matěj Piller (3A) a Tadeáš Brablc (2SB) se turnaje zúčastnil i nováčkovský A-Team, složený z Luisy Hofmanové, Zuzky Klazarové (obě 2SA) a Olivera Křenka (2A), pro který to byla první soutěžní zkušenost (a vlastně i jedna z prvních debatních zkušeností mimo klub vůbec).
Celý turnaj byl kvůli špatné dopravní dostupnosti Opavy nestandardně zahájen až v sobotu ráno, ale přípravy obou týmů vrcholily již v noci z pátku na sobotu společným dopilováním reakcí, hledáním argumentů a sepisováním řečí, kterážto činnost trvala těm nejzarputilejším členům (budiž Martinovi a Matějovi vzdána čest) až do půl druhé ráno, dokud nebyli se svou prací spokojeni.
Sobotní dopoledne se neslo v duchu ekonomie a sociálních otázek, neboť se debatovalo na tezi: "ČR by měla bojovat proti zadlužení svých občanů". Debata navíc byla plánová, což je nepříliš častý formát, tudíž byla příprava hlavně pro nováčky, ale i pro zkušené o to náročnější. A věřte tomu nebo ne, naši debatéři se ukázali jako schopní ekonomové, nabízející očividně funkční způsob, jak bojovat s jedním z největších problémů české společnosti, neboť tým FurFon si přičetl výhru z obou debat a i nováčci z A-Teamu si připsali svůj první turnajový zářez.
Po obědě se téma poněkud změnilo a na řadu přišly debaty na tezi: "Rozvojová pomoc by měla být vázána na boj se změnami klimatu" a debatéři se tak z českého prostředí přenesli do zemí třetího světa. A-Teamu se stala osudným nezkušenost, a obě debaty prohráli, nicméně si nepochybně rozšířili obzory, co se klimatických otázek týče, a hlavně získali debatní zkušenosti pro příští turnaje. Bohužel se zrovna nejlépe nedařilo ani týmu FurFon, který obě debaty velmi těsným rozdílem nakonec prohrál, a zakončil tak den s padesátiprocentní úspěšností.
Protože nás všechny v neděli čekala už jen nepřipravená debata, večer už nebyl tak hektický, jako ten předchozí a nesl se v duchu zábavy u deskových her.
V neděli se konala poslední debata, kterou shodou okolností debatovalo oba naše týmy na stejnou tezi, řešící otázku legalizace obchodu s orgány. Bohužel se ani tady našim týmům nezadařilo (zvlášť FurFon prohrál proti Hradci Králové velmi těsně) a další výhru si již nepřipsaly.
Ve výsledku se FurFon umístil na děleném 15. místě a A-Team ve své premiéře obsadil 22. příčku.
Byť se turnaj nepodařil týmu FurFon úplně podle představ, A-Team si připsal vzhledem k nulovým předchozím zkušenostem velmi hezký výsledek a již nyní se oba týmy připravují na čtvrtý a poslední ligový turnaj tohoto školního roku, který se odehraje na konci měsíce v Nymburce, tak nám držte palce. 🙂

Aktuální informace

25.06.2019

každé pondělí 9:00 - 11:00 hod. Průkazky na dopravu potvrzujeme až na začátku školního roku v září.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1954.

Absolvoval Právnickou fakultu Karlovy univerzity v Praze se zvláštní specializací na mezinárodní právo.

Anketa

 
Vyberte motto školního roku 2019-2020
Motto 1 14 %
Motto 2 21 %
Motto 3 59 %
Moto 4 7 %
Celkový počet hlasů: 140
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Začaly vycházet Ľudové noviny

2. leden 1903

V Martině začaly vycházet Ľudové noviny (zprvu třikrát týdně), 

Nejčtenější

01.08.2019

Prázdniny, ač se nám to líbí nebo ne, se přehouply do své druhé poloviny. Jako každý rok dáváme na výběr 4 možnosti pro motto školního roku. Nedá se pochybovat o tom, že i nadcházející rok bude rokem velice bohatým a činorodým. Žáky a učitele čeká spousta práce, učení a zážitků. Pro některé bude tento rok prvním na Gymnáziu Bohumila Hrabala, pro někoho rokem posledním. Každý z nás přijde do školy s různými představami, předsevzetími, cíli a přáními. Věříme, že přesto je pro nás všechny jedno společné - snaha o co nejlepší výsledky.

Dejte hlas myšlence, která by nás měla celým školním rokem provázet a ke které se budeme v jeho průběhu obracet. Bude nás motivovat a vést k cíli. V anketě, která je zveřejněna v první srpnový den, jsou citáty uvedeny jen číslem motta. Autorem všech myšlenek, které se i z dnešního pohledu jeví jako velice aktuální, je řecký filozof Sokrates (469 - 399 p. n. l.).

Zde je jejich kompletní přehled.

Motto 1

Silné mysli diskutují o myšlenkách, průměrné o událostech a slabé mysli o lidech.

Motto 2

Tajemstvím změny je soustředit veškerou svou energii ne na boj se starým, ale na budování nového.

Motto 3

Kdo chce pohnout světem, musí se nejdříve pohnout sám.

Motto 4

Nebudeme žít lépe, pokud nebudeme hledat, jak se stát lepšími.

 

celý článek
29.07.2019

Přejeme všem návštěvníkům našich stránek krásné léto a na konci srpna se těšíme na shledanou!

celý článek
 
J. W. Goethe: Nestačí vědět. Nestačí chtít. Je třeba konat.